Иницијатива против рушења Генералштаба

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-24 10:25



Gost

#177

2014-04-24 11:56

Смрт фашизму, слобода народу !

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-24 13:54



Gost

#179

2014-04-24 14:56

Sramotna je uopste ideja da se ovaj djelic istorije i agresije na nas rusi.Zar niko n eshvata, sto se prije uklone tragovi tudjeg divljastva, prije ce nas porobiti

Gost

#180

2014-04-26 17:09

Uz obavezu da fotografija ovog zverstva bude u holu obnovljenog zdanja. Još efektnije maketa ruševine.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-26 19:29



Gost

#182

2014-05-09 11:52

da podseti sve da razmisle pre nego što domesu bilo koji sud o Srbiji i "demokratskoj" "civilizovanoj" EU i svetu sa jednostanim kriterijumima i nepoštovanjem zakona i međunarodnog prava.
Da se podseti na rušenje svega srpskog.Ako je išta ostalo to je zato što nije bilo srpsko.

Gost

#183

2014-05-15 07:55

Bilo bi ovo dobro da ne ugledah ove cene u evrima..Sta je ovo?!Opet neko uzima pare...sramota!!!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-15 11:59



Gost

#185

2014-06-01 13:18

kada su u hirosimi mogli da ostave do danasnjih dana onu kupolu koja je prezivela atosku bombu mozemo i mi ostaviti i urediti generalstab

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-01 21:19


evomeneponovo...

#187 Podsecanje...

2014-06-11 16:24

Uz pozdrav autoru peticije, samo da ga podsetim - NECOVJESTVO SE NE BRISE GUMICOM!
A upravo to Vi radite, brisuci sve komentare koji VAMA ne odgovaraju...cak i onaj da sam JEDINA - na 15.godisnjicu bombardovanja Dobrovicevih zdanja - protestvoval ispred pomenutih zgrada! A nisam arhitekta!! Sta mislite, dokle cete stici ovom JALOVOM peticijom, brisanjem i odlaganjem okupljanja?
NIGDE I NIKADA!
I jos jedno podsecanje...Dala sam Vam do znanja - BUDETE LI BRISALI MOJE KOMENTARE, PISACU O VAMA!
A ja sto obecam, to i uradim...
Srdacan pozdrav,
Jadranka Nicin

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-13 19:39


Слађана

#189 Re: Re: Bojan

2014-06-19 08:55

#25: Primitivac - Re: Bojan

Господине Бојане слажем се са вама. Код нас је завладала снисходљива удворичка  лизг.з идеологија на свим нивоима. Нажалост најчешће се јављају људи којима идентитет,прошлост,култура,па и архиотектура ништа не значе.

Има људи који не знају шта значи архитектонско наслеђе.

Није сад битно у ком периоду је објекат стваран важан  је свакако напор једног тима људи да обележи време а да не говорим о  креативности људи који су радили на њему.

Објекат Генералштаба је наша меморија свакако један од најлепших послератних објеката у Београду. Како нам је меморија стално брисана,фотографије скриване,ради се на нашој лоботомији врло темељно,ради се на томе да се и овај објекат сруши и нестане из наше меморије. Да нестане онакав какав је некада био.Већ петнаест година нас подсећа на бомбардовање које свакако не треба никако заборавити.

Јер милосрдни народи који су нас бомбардовани чувају своје објекте реконструишу,ревитализују. Колико ми је познато ниједан до сада нису рехабилитовали(израз који стручњаци опште праксе користе последњих година).

Како је код нас завладала каста приучених примитивних  пинк(термин за све  назови стручњаке невезано да ли раде на Пинку или не) стручњака који не разликују добро од лошег сматрам да је дошло крајње време да се покрене  интелектуална елита овог народа која је у тишини посматрала урушавање свега доброг. Тако су нестали објекти који су облежили Београд.

Нажалост све је сведено на ниво јавне менталне проституције.

Неопходно је јавно их исмејати и ујединити сеу одбрану струке.

У целом свету професија архитекте је изузетно поштована јер је елитна мултидисциплинарна професија.Не могу то разумети људи ниског менталног морала које покреће само новац .Зато треба  подржати реконструкцију објекта уваженог архитеке Добровића и пројектовати  на пригодном месту поред објекта мемо видео бим који ће подсећати шта је са објектом учињено,и од кога у двадесетом веку.

Сматрам да овом објекту на овој локацији хотел не може бити намена, посебно сада када се фаворизује арапски Београд на води .

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-19 11:48



Gost

#191

2014-07-10 20:21

Moje mišljenje je da je kampanja za rušenje jedinog Dobrovićevog dela pokušaj rušenja Srpskog pamćenja, kulture i kulturnog nasleđa i u rangu je sa rušenjem Srpske Narodne Bibliteke u aprilu 1941 godine.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-11 23:08


Cepulja

#193

2014-07-29 07:51

Naš grad se pretvorio u veliku čekaonicu. Svi čekamo lepše dane.
Jelena

#194 Re:

2014-07-30 19:08

#2: milos - U Berlinu pored stanice Zoologishe Garten, stoji katolicka crkva potpuno stradala u drugom svetskom ratu, kao spomenik kulture i podsecanje na zlocine koji su se dogodili tada od strane tih istih Nemacaa. Mislis da mi ne bi trebali da imamo tako nesto? Da li mislis da narod koji ne vrednuje svoju proslost i svoje kulturno nasledje (ma kakvo ono bilo) treba uopste i da postoji?

 

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-30 20:57



Gost

#196

2014-08-01 05:35

Slažem se sa peticijom i hvala na linkovima.

Gost

#197

2014-08-21 22:24

Dobro razmislite pre nego sto srusite vredna obelezja jedne epohe, kulturna dobra, najvece urbane vrednosti naseg grada, koje se ne mogu lako nadomestiti novom narudzbom arhitekture.

Gost

#198

2014-08-29 18:49

Neka je sruse oni koji su je ostetili, mi treba da je posvetimo.

Gost

#199

2014-09-28 09:42

Odlično!
Nadajmo se da ćete uspeti!
Pokušajte da budete "što agresivniji" među svim onim ljudima koji su napustili Beograd kako devedesetih godina prošlog veka, tako i među ovim "odlazećim trbuhom za kruhom" kako bi rekli susedni Hrvati.
Саша

#200 БеоГрад

2014-10-19 19:12

Апсолутно сам против рушења, то би био нецивилизован и антицивилизацијски чин!

Зграду треба обновити споља у изворном изгледу, ако је то потребно дозволити пренамену и измене/доградњу у подземном делу и у унутрашњости.