BITKA-ZA-STUDIO-B

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji BITKA-ZA-STUDIO-B

borac otpora

#126 Mreža edukatora

2013-03-23 19:26

Ja Dragica Stevanović u svoje lično ime i u ime svih boraca OTPORA Srbije, PROTIVIM se privatizaciji Radia i Televizije Studia "B" i podržavam večno VLASNIŠTVO građana Grada Beograda! Privatizovati-konfiskovati jedinu imovimu i vlasništvo građana Grada Beograda, a koji je voda, vazduh i svetlo svih živih bića, bilo bi to, skoro, isto kao da se neko drznuo da legalizuje nacističke gasne komore u Gradu!

Ovo je istovremeno podrška i svim drugim lokalnim Radio i TV stanicama širom Srbije.

Gost

#127

2013-03-23 20:01

MOja omiljena TV, i vesti u 22... ;)
Bojan Bosiljčić

#128

2013-03-23 21:20

Imao sam 13 godina kad je startovao Studio B. Totalno smo bili oduševljeni pristupom, i uopšte činjenicom da i takav program može da se pravi, da glasovi mogu tako da zvuče, i da smo dobili svoj Radio Luksemburg. Potom sam rastao. Kad je Studio B krenuo sa 24-satnim programom, iznurivali smo se, tada već otprilike dvadesetogodišnjaci, noćnim slušanjem radija jer to je bila senzacija, da nema onog piska u ponoć ili kad god, koji je označavao kraj programa. Sećam se drugara koji mi kaže: "Celu noć sam slušao Studio B". "Normalno", odgovorio sam mu. Dakle, NE MOGU DA VERUJEM da ću da doživim da me neki drugar, ili čak taj isti, sretne i da mi kaže: "Jesi čuo da je Studio B ugašen?". Ne znam šta bih mu odgovorio, ne znam da li bih uopšte mogao da govorim...

Gost

#129

2013-03-23 21:45

nemam komentar

Gost

#130

2013-03-23 21:45

no comment

Gost

#131

2013-03-23 21:53

uništili su sve, i Studio B došao na red...........

Gost

#132

2013-03-23 21:54

Izdrzite....

Gost

#133

2013-03-23 22:48

Gde god nisu uspeli da progujanu najnize forme odlucili su da ugase medije.

Gost

#134

2013-03-23 22:50

nemam sta da dodam sem jedan je studio B.

Gost

#135

2013-03-23 22:54

Ovo je jedna velika sramota za staru metroplosku prestonicu!!!!


Gost

#136

2013-03-23 23:24

eeeeeee crna srbijo, jadna li si zemlja postala?!

Gost

#137

2013-03-24 01:24

Studio B je gradska televizija, i kao takva uvek je bila, a nadam se i bice, neophodna, da bi beogradjani u svakom trenutku bili blagovremeno informisani o svim dogadjajima u gradu. Beograd bez studija B nije Beograd.
Vrisak

#138 Subjekt

2013-03-24 11:45

Klasican primer izdaje nacionalnih interesa,drzava Srbija ili grad Beograd ne mogu da finansiraju lokalnu,gradsku televiziju ali zato strane drzave mogu da finansiraju kako lokalne tako i republicke medije.Ko finansira medije Sandzaka,Prvu Tursku televiziju i medije sa juga i severa nase zemlje??? Moj jadni Srbine,nekad si se zvao Bogoje a sad se zoves Mustafa,i dzabe ti maska na licu kad ti ja vidim dusu.Milos je na Kosovu davno povukao granicu izmedju nas i njih , ne zaboravite to !!!
Burke

#139

2013-03-24 12:52

Ako ugasite Studio B Dusko Radovic ce umreti po drugi put !!!
Braca

#140 Re:

2013-03-24 13:57


Gost

#141

2013-03-24 13:59

Najednostavnije rešenje je da ga kupi DS.,pošto je to u prethodnom periodu bilo isključivo njihovo glasilo!

Gost

#142 Lib-kap-real

2013-03-24 15:15

Ako je gradska televizija i ako se makar i delom finansira iz budžeta, treba da smanji troškove svog poslovanja i da se reorganizuje. Nema para za toliko voditelja, emisija, putovanja, taksija, automobila, plata... - nema. Ne razumem šta tu nije jasno? Uostalom, nije u pitanju gašenje Sudia B i njgova privatizacija već potreba za njegovom poslovnom reorganizacijom.Studio B treba da ostane nase zajedničko vlasnistvo.

Gost

#143 Ivana

2013-03-24 16:19

Studio b je racionalizovao troskove. Studio b je pre dve godine otpustio skoro 100 zaposlenih, sto nije ucinilo nijedno gradsko preduzece. Uzgred budi receno, Studio B je najjeftinije gradsko preduzece, i nije u potpunosti na budzetu vec skoro 50 posto svojih troskova snosi sam. Sta tu nije jasno ?
Mixi

#144

2013-03-24 16:42

Očigledno da ni približno niste racionalizovali poslovanje kada se "hvalite" da pokrivate 50% svog poslovanja. Od koga očekujete drugih 50%? Od mene i moje porodice koji plaćamo porez kao samostalni privrednici? Prestanite da kukate
i racionalizujte se jos 50% i radite...Studio B otpustio prošle godine 100 radnika? Pa koliko vas ima tamo?
E ever lasr

#145

2013-03-24 16:55

Svi se vi borite da sacuvate radno mesto koje vam donosi fenomenalnu mogucnost da ne brinete da li ce biti plate prvog u mesecu. Ta borba je legitimna samo je nazovite pravim imenom. Ne morate nista da prodate, plata stize...opusteno...briga za kulturu? Molim vas...
Milan

#146 Mica

2013-03-24 18:42

Kada je Studio b poceo da radi imao sam 20 godina. Danas imam 63. Studio B je bio revolucija u radiodifuziji, posle prva nezavisna televizija. Danasnji Studio B je prava gradska kuca. Postoji vise od 40 godina. Moramo li bas sve sto je vredno, sve sto je simbol ovog grada da unistimo ? Pa, majku mu, nije bas sve na prodaju. Neke stvari nemaju cenu. Studio b bastini delo Duska Radovica, Djoke Vjestice, tamo je jos uvek legendarni Sloba Konjovic..Mozda bi neko umesto gradskog programa radije gledao folk pevacice, ali to nije deo kulture ovog grada. Da ne govorim o bombardovanju, kada smo u sklonistima slusali samo Studio B.Valjda se i beogradjani nesto pitaju.. Nemojte prodati Studio b!Bolj se vratite u svoja sela, pa gledajte Pink! Necete poseljaciti ovaj grad!
Ena

#147 Milena

2013-03-24 20:17

#144: Mixi -  

Zao mi je, ali to sto ce Studio B biti ugasen nece umanjiti vase poreze ni doprinose. Naprotiv i dalje cete ih placati , a izdvajanja za medije ce i dalje postojati. Naime, zakon predvidja cak i povecanje te sume, samo sto ona nece vise ici Studiju B, vec ce je deliti Pink, Prva ili B92..odnosno ko god dobije projekat na konkursu. Tako da vi necete imati nikakve koristi od gasenja Studija B. Korist ce vam mozda  biti to sto necete gledati program Studija B ili slusati radio..Ali to je vec stvar ukusa.

Mixi

#148 Re: Milena

2013-03-24 20:56

#147: Ena - Milena

Studio B ce biti ugasen ako ne bude reorganizacije i racionalizacije. I za to ce biti kriv iskljucivo menadzment..korist ce mi biti sto necu placati los rad....pa pogledajte samo Marketing Studia B. Imao sam iskustvo razgovora sa producentom...tuga...


Gost

#149

2013-03-24 21:32

Za Studio B se vredi boriti, jer je najvredniji medijski simbol Beograda.
JA

#150 Re: Re: Milena

2013-03-25 09:29

#148: Mixi - Re: Milena

Ostavite politiku i ostrašćenost na nekom  drugom mestu, a ne ovde.....jer se iz vidi da ona progovara iz vas..... i da ste protiv Studija B....  i da vam je ovo samo polje za prosipanje političkih pamfleta. Sama privatizacija Studija B znači njegovo duhovno umiranje.... jer privatnika neće interesovati da prati gde je koja rupa i gde curi voda a gde mazut, jer to nije komercijalno. U ovome što Studio B radi nema komercijale i para... a kad vaša politička opcija pobedi na izborima u gradu, tad postavite novo rukovodstvo i vladajte Studijom B.....