Obnovimo Jugoslaviju

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Obnovimo Jugoslaviju

Persa Vučić
Gost

#126

2015-07-25 14:46

Rođena sam, odrasla, školovala se i polovinu svog života provela u SFR JUgoslaviji, u popisu stanovništva sam se uvek izjasnila kao Jugoslovenka - i onda kada SFR Jugoslavije više nije bilo a i u duši sam Jugoslovenka; takođe, pamtim kako se u Jugoslaviji živelo i ne mislim samo na standard građana, već najviše na antifašizam koji je postojao u toj meni i sada dragoj i voljenoj državi...


Gost

#127

2015-07-25 22:09

Samo napred, ovo je nacin da pokazemo da nas ima. Mozda jednog dana skupimo potpise za pravu peticiju i zaista obnovimo Jugoslaviju!

Gost

#128

2015-07-26 07:43

Za budućnost dijece

Gost

#129

2015-07-26 11:15

Jugoslavija je moja domovina.

Gost

#130

2015-07-26 12:06

Zelim da ponovo zivimo zajedno u demokratskoj , bratsko -sestrinskoj drzavi .Verujem da smo mnogo naucili i da cemo je ukoliko je ponovo stvorimo , uspeti i da je sacuvamo.

Gost

#131

2015-07-26 12:14

Pamtice se vekovima.. ZIVELA JUGOSLAVIJA

Gost

#132

2015-07-26 23:35

zato sto sam odrasla u Jugoslaviji i hocu da umrem u njoj

Gost

#133

2015-09-11 13:05

Peticiju potpisujem samovoljno. Visevekovna humana i logična alternativa za Balkanske konflikte (CEO svet nas je nazvao divljacima) je i biće Zajednica južno slovenskih naroda. Modele bi odredili poslanici svih naroda i etniciteta o stupanju u zajedničku nam državu.
Ima još masa razloga zašto sam "za" peticiju mada znam da momentalno naci-popularne stranke,države ovu ideju ocjenjuju kao suludost. Možda neću doziveti stvaranje al sam doživeo inicijativu.
Pozdrav prijateljima i plemenitim ljudima.

Gost

#134

2016-04-23 08:47

Ispravimo istorijsku nepravdu koju su nam namenuli "neki" stariji i "pametniji" gurajuci nas ondasnje mlade u ambis propasti pod okriljem nacionalizma koji je jednako opasan, ako ne i gori, od fasizma! Budimo iznad tih istorijskih nepravdi otpocetih nakon 1980. i smrti najveceg Heroja naseg vremena! OBNOVIMO DRUGOVI I DRUGARICE NASU MAJKU JUGOSLAVIJU!
Jugosloven

#135 Re:

2016-04-23 08:58

#133: -  

U ovom vremenu turbulencija i mijenjanja svijeta jedina spasonosna inicijativa je stvaranje nove i jos bolje (po mogucnosti; iako je VEOMA TESKO STVORITI BOLJU JUGOSLAVIJU od one u kojoj sam i ja rodjen) JUGOSLAVIJE ili zajednice Juznoslovenskih naroda (ime drzave nije toliko ni bitno, koliko platforma na kojoj bi pocivala). Jedino sto se Slovencima vise nikada ne bi moglo vjerovati jer su nam prvi oskrnavili zajednicu i sa njima bi, eventualno bila moguca samo cvrsta konfederacija a svi ostali nasi narodi i narodnosti su VEOMA CVRSTO POVEZANI, cak i cvrsce nego su i sami toga svjesni! Vas komentar je u potpunosti explicitan i jasan i naglasava u kratkim crtama razloge stvaranja NASE JUGOSLAVIJE i ukidanje nacionalistickih drzavica na njenom prostoru! Zivjeli