"Kec iz vladanja" peticija za smenu ministra Žarka Obradovića


Gost

#551

2013-07-02 19:35

Nije mi problem sto znam da zna zasto,ali me jako ljuti sto ja znam da muuuuu! niko,pa ni ja nece nista dok ga neki hoce.

Gost

#552

2013-07-02 20:48

Mislim da je u peticiji trebalo ostaviti prostor i za instituciju kako bi se videlo koliko je ljudi sa fakulteta i instituta potpisalo peticiju.
mm

#553 mm

2013-07-02 22:59

upropastio si prosvetu.skloni se vec jednom

Gost

#554

2013-07-02 23:05

Da smo ovako slozni svaki ministar i vlastodrzac u bilo kojoj ustanovi se tresao od straha sta radi i kako radi a ne ovaj jevasluk ponasaju se ko da im je dedovina,napred ljudi!!!

Gost

#555 I šta ćemo onda ?

2013-07-02 23:08

To je taj kadar devedesetih koji samo ulica može da skloni ! Sramota .Iako bi čovek ovde trebao da bude na sve naviknut ja jednostavno ne mogu da verujem da pored roditelja,nastavnika,đaka,institucija,NVO-a,sindikata,danas i naučnika....ne može da skloni ovog čoveka sa ove funkcije !?


Gost

#556

2013-07-03 00:46

smena jeste neophodna, ali i dalje ostaje problem nestrucnosti, nepismenosti i arogancije u neznanju u prosveti... jedan covek ce to tesko promeniti, dublje i korenitije reforme su jedino resenje... pitanje je samo ko ima hrabrosti i volje da se time zabavlja...

Gost

#557

2013-07-03 06:13

Odlicna stvar za pozivanje na odgovornost i akciju...

Gost

#558

2013-07-03 07:19

Trebao je sam da podnese ostvku ali izgleda sladja je ministarska plata.

Gost

#559

2013-07-03 07:40

Da ,,nasutiramo,, prvo ovog stvora, pa zdravlje boze i ostale, ma kamo srece da ima negde da budu svi na gomili na prinundnom radu.

Gost

#560

2013-07-03 08:13

Velika je sramota i nesreća imati Žarka Obradovića za ministra prosvete! Nadajmo se da tome već jednom može da dođe kraj.

Gost

#561

2013-07-03 08:15

jednostavno, na ovo normalan covek ne moze imati komentar.
Jagodinka

#562 Gost

2013-07-03 11:07

Obraz mu je kao djon, nece taj dati ostavku.
Zbog ovakvih nasa deca beze u inostranstvo, a nasa zemlja sve vise propada.
Smeniti Obradovica, Mrku, Velju Ilica i Dinkica, koji je upropastio nasu ekonomiju a jos uvek sedi u Vladi.
Dani

#563 Sta je sa platom prosvetnih radnika u Zajecaru?

2013-07-03 11:13

Ministar Obradovic ne treba da ,leti' sa te pozicije samo zbog kiksa na maloj maturi vec i zato sto neke skole u Zajecaru,a mozda i jos negde,nisu primile platu jer Opstina duguje novac kao da prosvetni radnici rade za Opstinu,a ne za Ministarstvo prosvete!I cak nema ni pomena o tome u javnim sredstvima informisanja,niti su radnici upozoreni da plate nece biti.Niko ne zna da li ce i kada plata biti isplacena prosvetnim radnicima koji savesno i odgovorno rade svoj posao, za razliku od onih koji vode ovu drzavu, cast izuzecima.

Gost

#564

2013-07-03 11:50

Neka ide već jednom!

Gost

#565 Još postavlja uslove

2013-07-03 15:19

U novom broju Naše Novine kažu:
"Obradović primio naučnike, uslov - ostavku ne pominjati!
Neraskidiva ljubav čoveka i fotelje! Ministar prosvete Žarko Obradović pristao je juče da primi delegaciju naučnih radnika, koji su protestovali u centru Beograda, pod jednim uslovom: da njegova ostavka ne bude predmet razgovora."

Gost

#566

2013-07-03 16:53

Da ima obraz i casti, sam bi podneo ostavku.

Gost

#567

2013-07-03 17:41

Званично писмо Републике Србије је по Уставу (члан 10) ћирилица. И без тога, треба да пишемо својим писмом.

Gost

#568 Jan nisam Gost, vec Stanisavljevic Dragoslav Tormak iz Drzanovca

2013-07-03 19:50

Da je iole moralan sam bi podneo ostavku, ne samo sada vec i kada je gostujuci u jednoj TV emisiji na oitanje koliko ima Univerziteta u Srbiji, izjavio da nezna tacan broj.Nije pitan za broj osnobnih skola, srednjih skola, fakulteta, mada bi i njihov broj morao da zna, ali Univerziteta neznati broj, sramota. Skandinavac bi podneo neopozivu ostavku i za sva vremena se distancirao kao javna licnost, japan bi izvrsio harikiri, ali ovaj nas ima bas u pravom smislu DJON OBRAZ, ako je to uopste obraz.Nije samo on za smenu i udaljavanje sa politicke scene, ima ih jos, NPR pojedini bi trebalo da sum smenjeni davno, recimo PRE ROKA pocetka njihovih mandata, razne Kurte i Murte sa ili bez portfelja nebitno,...


Gost

#569

2013-07-03 20:05

Dve trecine politicara treba da ide na sud da odgovara ybog jos krupnijih stvari a mala matura je samo kap u moru, kao odgovornost ministar najmaje treba podneti ostavku!!

Gost

#570

2013-07-03 20:33

Ja sam jos pre deset godina ukazivala na ovaj problem , obracala se ministarstvu , upisnim komisijama i svim mogucim institucijama , cak je i jedan moj clanak izasao u Politici na tu temu.
Tada je to samo bila grudva koja se kotrljala , kotrljala do danas.

Gost

#571

2013-07-04 05:16

Neverovatna komoija... jasno mu da ne moze da brani njegovuodgovornost... ali to mu ne smeta da se ovako bahato ponasa..... Ovakvo ponasanje moze da se razume...samo i nikako drugacije.... kao zelja da sei dalje uziva u prinadleznostima direktnim i indirektnim ... To sto su testovi..prosli u javnost....inije neka steta.... jer koji je to ispit...ako se pitanja i odgovori znaju....samo ih treba nabubati,,,ili spremiti na puskiu...i evo ti odlicnog maturanta.... Njegova odgovornost je naravno i za testove,,,,gde je jeftino pao....ali mnogo mu veca odgovornost sto nije napravio sistem skolstva da kadrovi koji izadju mogu da se odmah prihvate posla....a nr da se njima poslodavci i starije kolige iskomplksirani njihovom mladoscu i neskustvom izzivljavaju sa tom decom...Tokoom skolovanja mora se negovati duh prakticnoe upotreba znanja i vestina da sena trzistu stvori kvalitetan i kompetetivan proizvod....Skolstvo je vise nego slabo...i samo entuzijasti...od profesora su svetla tacka...i njih je veoma malo.....a glavni ponos skolstva su deca i studenti koji su visoko samosvestni i vredni,,, medjutim to je zaslud
ga pre svega njih samih sto su takvi i njihovihroditelja ...a nikako skolstva....a ministarstva za obrazovanje ponajmanje,,,,, Ovakvo odricanje odgovornost..jelos primer za omladinu....pod hitno ga treba smeniti,,i sve njegove saradnike iz prvog i drugog esalona privilegovanih....

Gost

#572 Brutalna istina protiv brutalnog ministra

2013-07-04 11:32

Žarko Obradović je ministar prosvete od 7. jula 2008. Istovremeno je i profesor na „Megatrendu“, što je sukob interesa. Kada se tome doda da je tadašnje Ministarstvo nauke najbliže i po saradnji usko povezano sa Ministarstvom prosvete, dalo „Megatrendu“ čak 12,5 miliona dinara, opravdano se ponovo nameće pitanje o sukobu interesa.
Studentima sa privatnih fakulteta obezbedio ishranu u menzi i studentskim domovima po ceni koju plaćaju redovni studenti državnih fakulteta.

Obradović je negirao i navode da nam preti isključenje iz PISA testiranje. Međutim, PISA tim iz Srbije potvrdio je da nam preti isključenje jer smo zakasnili za tekući ciklus koji je počeo u septembru. To je nedavno priznao i sam ministar.

Obradović se pobunio i protiv navoda o njegovom letovanju u Turskoj, iako „Gloria Sereniti Resort“, gde je boravio, jeste luksuzni hotel sa pet zvezdica i u agencijskim ponudama je predstavljen kao jedan od najelitnijih. Inače tu je otišao odmah nakon proglasa vlade o mogućem bankrotu države i pozivu na stezanje kaiša i ukidanje svega i svačega !

Ministar tvrdi da nema konkretnih dokaza o prodaji radnih mesta u prosveti. OECD je, međutim, korupciju u prosveti, a naročito u sektoru zapošljavanja, označio kao jednu od rastućih u Srbiji. Ministarstvo prosvete potvrdilo je 1. septembra 2012. da je prosvetna inspekcija za godinu dana primila skoro 100 prijava o prodaji radnih mesta u školama.
Obradović tvrdi da Ministarstvo prosvete nije umanjilo izdavanja za nauku. Koliko su te tvrdnje tačne pokazuje protest 3.500 naučnika pre par dana.

Negirajući da je Bolonjski proces na fakultetima loše sproveden, Obradović navodi da je Univerzitet u Beogradu ušao na Šangajsku listu.
Međutim, prećutao je da je Srbija na ministarskoj konferenciji o visokom obrazovanju slabo ocenjena za sprovođenje „bolonje“ i da je dobila ocenu 3,1, što je niže nego ranije.

Što se tiče finansija fakulteta, ministarstvo je nedavno poslalo zvaničan odgovor u kom kaže da ne kontroliše finansijska sredstva visokoškolskih ustanova jer za to nije nadležno, već da prijave koje stignu prosleđuje budžetskoj inspekciji Ministarstva finansija. I pored toga, Obradović tvrdi da zna kako fakulteti troše novac.

Obradović nikako da objasni zašto, ako on nije odgovoran za propuste, naročito kad je mala matura u pitanju, to ne misle Zaštitnik građana, prvi potpredsednik Vlade, ali i hiljade ljudi koji su podržali peticije za njegovu smenu.


Šta posle svega reći na današnju izjavu njegove partije koja je čak osudila  "neprincipijelnu i brutalnu kampanju koja se ovih dana u nekim medijima vodi protiv ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i zamenika predsednika SPS-a Žarka Obradović i zatražila od nadležnih državnih organa i institucija da reaguju u skladu sa svojim ovlašćenjima."

Da li ova bahatost ima kraja ?


Gost

#573 Re: Brutalna istina protiv brutalnog ministra

2013-07-04 11:52

#572: - Brutalna istina protiv brutalnog ministra

Nema prodaje radnih mesta u prosveti !?

Da nije tužno bilo bi smešno jer kod nas u Nišu i vrapci u školskim dvorištima znaju da pored 5 do 7.000 evra kolika je tarifa morate imati debelo i dobro provereno poznanstvo i sa zamenikom načelnika školske uprave Niša,koji je "glavni" za prijem.Načelnik se ne meša u to jer se skromno zadovoljio  uhlebljenjem čitave familije u prosveti grada i lokalnoj samoupravi.Da ne govorimo o nabavkama....


Gost

#574

2013-07-05 17:24

Napiši komentar...
Marija

#575 Dokle?

2013-07-05 17:49

Za 30 godina staza , koliko radim u razr.nastavi,menjali su se raznorazni ministri, ali se ne mogu pohvaliti nijednim od njih, skoro svi su radili protiv nas, ali sadasnji ministar prednjaci u svemu! Krajnje vreme je da na njegovo mesto dodje neko ko ce brinuti o obrazovanju.