Vratimo malu Jovanu

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vratimo malu Jovanu


Gost

#26

2013-09-06 14:02

Borite se do kraja!!!!
LOKI

#27 vratimo JOVANU

2013-09-06 15:06

USPECES SRBIJANKA . CITAV GRAD ZNA KOLIKO JE TVOJA PORODICA I TI PAZILI JOVANU. U PRAVU SI SAMO GLAVU GORE I NAPRED.

Gost

#28 Re:

2013-09-06 15:07


Gost

#29

2013-09-06 16:02

sve smo uradili i radimo nemoguce da je vratimo i pokusamo da je usvojimo

Gost

#30

2013-09-06 16:07

Vratite dete lopovi!!!!!

Gost

#31

2013-09-06 16:43

Pravda na videlo!!

Gost

#32

2013-09-06 17:33

Borba za srecnije detinjstvo male Jovane uz pomoc ljudi koji su joj pruzili puno ljubavi i svega onoga na sta svako dete ima pravo...Bravo za ovu zenu i njenu porodicu.

Gost

#33

2013-09-06 18:11

potpisujem ovu peticiju u nadi da ce deci bez roditeljskog staranja ubuduce biti bolje
gost

#34 re

2013-09-06 18:50

Kako je lako poverovati u priču koju je sa puno emocija opisala hraniteljica i dobiti medijsku pažnju.Detetu ona nije ni roditelj ni staratelj.Da je tako brižna,njena deca bi bila kod nje a ne kod bivšeg supruga.Razlog oduzimanja deteta je mnogo ozbiljniji,ni jednom rečju se ne spominje jer joj to nije u interesu...ona je za taj posao bila plaćena,i to veoma pristojno...

Gost

#35 Re: re ISTINA

2013-09-06 19:23

ISTINA

#36

2013-09-06 19:35

OCIGLEDNO NISTE UPUCENI NJENA DECA SU SA NJOM. A VI SIGURNO NISTE UPUCENI ILI NAMERNO TO RADITE ALI NAJV. NAMERNO. IPAK ISTINA JE NA NJENOJ STRANI !!!

Gost

#37 Re:

2013-09-06 20:03

#36: ISTINA -

i ja sam hraniteljica,od mene je na usvojenje otišlo dvoje  male dece,razumem vašu vezanost ali očigledno niste dobro savladali gradivo tokom obuke.I ja sam plakala  kada su deca odlazila.Vezanost za tu decu pokazuju i moji kontakti sa ljudima koji su ih usvojili,posete i slike koje dobijam.Za tu ću decu ostati teta koja dolazi u posete i koju  vole.Toliko porodica je bez dece,gde je vama razumevanje za te porodice i želja da to dete dobije kompletnu porodicu,o tome su i vas  sigurno učili na obuci.Kažete da to dete hraniteljicu zove mama,to je nedopustivo.Vi stvarate veštačku vezu i time stvarate haos u dečjoj glavi....Znam da su nekim hraniteljima oduzimali decu iz raznih razloga-bilo da se jedni na druge nisu prilagodili ili kao u vašem slučaju kršenje postavljenih pravila.I vi ste sigurno učili i potpisali šta smete a šta ne smete da radite.Tokom obuke slušala sam motive žena za bavljenje hraniteljstvom-sve ističu ljubav prema deci a provejava da su bez posla i da treba da dopune  kućni budžet, a plus i doprinosi za penziono.Oni nas tokom obuke i provere kompletno snime.Zar mislite da su naivni pa nam tek tako daju decu na čuvanje.

Mi smo obučavani za hraniteljle a ne usvojitelje.Zato je jedan od uslova da bi se bavili ovim poslom bio da imamo svoju decu,kompletnu porodicu i još mnogo šta što su oni o nama beležili tokom obuke a da mi  toga nismo ni bili svesni.Činjenica je da kompletno mišljenje o nama dobijaju tek kada nam daju dete...

Zato ne mislite da sam zlonamerna jer ovi sajtovi služe samo za žalopojke povredjenih ljudi koji traže podršku iako podsvesno znaju da su negde pogrešili, pa vas je moj komentar toliko  iznenadio.


Gost

#38

2013-09-06 20:12

Ja sam potpisala peticiju, a vi?

Gost

#39 Re: re

2013-09-06 20:22

#34: gost - re

ali nije bila placena da je VOLI, ali posto DECA NISU PAPIRI, desi se da se covek jako veze, narocito u ovom slucaju kad je to dete kod ove hraniteljice od prvog dana izlaska iz bolnice  i ovako nestvarno slatko. A oni jadnici koji sve znaju o prasini u tudjoj kuci, nek prvo pociste po svojoj kuci.

 


Gost

#40 Re: Re: re

2013-09-06 20:54

#39: - Re: re

Dobro je da ste sami priznali da u vašoj kući postoji prašina,sigurno su i ovi iz Centra za to saznali.Ne čudi me sada što su vam oduzeli dete.Pominjali ste njihova imena javno,vaši prijatelji su stvorili atmosferu linča,oni su  gospođo službena lica,udarili ste po njihovoj privatnosti, zar stvarno mislite da se to tako može i da ste u pravu...mora da krijete pravi razlog što su vam oduzeli dete.Svaka polemika sa vama je suvišna.

Želim vam uspeh u borbi sa vetrenjačama  i  da,više se neću oglašavati pa slobodno pišite kao da ste neko drugi...

 


Gost

#41

2013-09-06 21:05

JOVANU TREBA VRATITI SRBIJANKI!!!!

Gost

#42

2013-09-06 21:09

Iskreno se i od sveg srca nadam da ce moj potpis pomoci maloj Jovani da se sto pre vrati svom domu.Iz licnog iskustva znam kroz sta prolaze...verujem da jos ima dobrih ljudi koji ce pomoci Jovani i njenim hraniteljima.
Ogorčena sugrađanka

#43

2013-09-06 21:25

I meni je pre 32 god.isti ovaj CSR oduzeo dete i dao ljudima koji imaju para. Sigurno je da su i oni dobili svoje parče kolača. Žalosno, ali je tako!

Gost

#44

2013-09-06 21:26

Treba Jovanu dati Srbijanki a ne bioloskoj majci koja nezasluzuje da se zove majkom

Gost

#45

2013-09-06 22:30

SVAKO IMA PRAVA NA SVOJE MISLJENJE,ZAR NE...ALI IPAK BIH ZAMOLIO TAKVE DUSEBRIZNIKE,DA SVOJE ZLONAMERNE KOMENTARE O SRBIJANKI ZAPAMTE,I DA TO STO IMAJU KAZU SRBIJANKI, I ONIM LJUDIMA SA DUSOM,VEC SUTRA U LICE,A NE KAO MISEVI IZ RUPE ...ZA VASU INFORMACIJU, AKO NE ZNATE,U STA SUMLJAM,NALAZICEMO SE KOD "UZORA"OD 9-13h PA IZVOLITE,DODJITE...
Ja

#46

2013-09-06 22:32

Teodora,isli smo u srednju zajedno,ali se ne poznajemo bas bas dobro,onako iz vidjenja. Cela ova situacija je bas tuzna,teska ne samo vama,nego i maloj devojcici,koja je preslatka,kao najsladji andjeo zaista! Moj potpis je tu,i nadam se da ce se vratiti! Sve najbolje,budite jaki.

Gost

#47

2013-09-06 22:38

KOLIKO IMATE KOMADA DECE KADA STE TAKO ZABRINUTI...JEL TE...DALI I VAS, MOZDA,NE BRINE UNUTRASNJA KONTROLA...ILI NESTO GORE???


Gost

#48 Re: Re:

2013-09-06 22:50

#37: - Re:

Gospodjo, "hraniteljice" koja hraniteljstvom "popunjavate kućni budžet" i "doprinos za penziono", postoje i neke hraniteljice koje to čine zbog istinske ljubavi i ne prilaze tome kao biznisu, poput Vas. Kompletniju porodicu od Sbijankine mala Jovana nije mogla da ima. Ona i njen suprug imaju petoro dece. Dakle, znaju i šta je praktično roditeljstvo i šta je svaka dečija suza, za razliku od one baba-devojke iz Centra koja o tome nema pojma, a, eto, dušebrižno ( i za velike iznose novca) vodi "računa" o nekoj tudjoj deci, kao da su predmeti sa kojima ona može kako joj se ćefne. Iskreno, ta su deca ostala bez prave biološke roditeljske ljubavi, ali im to ne umanjuje mogućnost da nešto slično dobiju u životu. Niti da im u životu budu uskraćena ona prava koje ima svako dete u ovoj zemlji.

U pravu ste, postoji nešto "sakriveno" što niste znali. To je da je Srbijanku Centar odlično ocenjivao u vršenju hraniteljstva čitave dve godine. A onda je ona htela da napravi detetu rodjendan i da na taj rodjendan pozove braću i sestre Jovane. Htela je da mala Jovana održava veze sa njenom porodicom porekla. Da ste, gospodjo "hraniteljice" koji put pročitali Pravilnik o hraniteljstvu (pošto ste "savesno" završili obuku za hraniteljice), mogli biste da vidite da je jedan od osnovnih standarda hraniteljstva upravo zaštita najboljih interesa deteta koja se ostvaruje na taj način.

Uzgred, hteo bih da Vam kažem, ono što znate i sami, da isplata naknade za smeštaj dece u hraniteljskim porodicama kasni mesecima, pa je vrlo očigledno da Srbijanka nije bila hraniteljica zbog novca i penzijskog staža.

Najbitnije u čitavoj priči je mala Jovana. Dete, koje ima neke emocije, neke potrebe, neke želje, neku ljubav.... Zar se dete, gospodjo "hraniteljice" tako na ružan i bolan način oduzima od nekoga ko je vrlo blizak detetu i u kome dete vidi čitav svoj svet. Možete li gospodjo "savesna hraniteljice" da makar na sekund zamislite kakav je haos i bol nastao u toj maloj lepoj glavici, prošlog ponedeljka od podne. Očigledno su Vam takva poimanja vrlo strana, jer, nisu izražena u novčanoj vrednosti.

I na kraju. umesto da na ovom mestu mudrujete, sa očiglednim namerama da se dodvorite Centru u Palanci, bolje se okupajte, skinite svu prljavštinu sa sebe, otidjite do Crkve i pomolite se za spas, pa onda se namažite nekim lubrikatom i uvucite se tamo gde treba. Poštenije je, nego da ovde izazivate gnev humano orjentisanih ljudi.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-09-06 22:51


unutrasnja kontrola

#50 rere

2013-09-06 22:58

Kako da cita kada je nepismena...znas gde se kupuju diplome...