Peticija za smenu direktora KCNS, dr Andreja Fajgelja

Djoka

#101 Re: Re:

2013-10-21 13:12

#95: Y - Re:

Y,

Zaista interesantan vokabular! Nedopustiv govor mrznje i ".... verska osecanja nedefinisane gomile"?! :-) A jos kada se doda i "ugrozena manjina" ?

PS: Cenio bih Vas napor da postirate taj clan iz Ustava ove Republike kojim se garantuje mogucnost vredja verskih osecanja kroz umetnicki izraz.A, za Vasu informaciju, izlozbu nije zatvorio taj gospodin na koga ste udarili viku i dreku vec su sa izlozbe, ostali izlagaci povukli svoja dela. Tek posle toga je izlozba "zatvorena".


Gost

#102

2013-10-21 17:58

Neka se stidi, ko zlo pomisli.
Ko je na slici ljudske figure bez lica prepoznao Isusa Hrista?
Ko nije na veronauci naučio da je naš Spasitelj
prodan/izdan za 30 srebrnjaka??? Autorka slike, koja žigoše opsednutost novcem, ili kritičar, koji se farizejski zgražava?

Gost

#103

2013-10-21 18:02

Pro-crkvena i konzervativna izjava Andreja Fagelja je bila, što se mene tiče, očekivana od strane desničarskog udruženja kao što je Treća Srbija. Stavljati člana tog udruženja na čelu kulturne institucije je sama ironija. Jedine vidljive promene su ćirilizovanje i cenzura rada mlade umetnice. U sekularnoj državi, koja želi jednog dana pripadati Evropskoj Uniji i čiji Ustav ističe da se jemči "sloboda mišljenja i izražavanja", ova pro-crkvena cenzura je ne prihvatljiva. Zaključujem da Dr. Andrej Fagelj ne zaslužuje poziciju direktora Kulturnog Centra grada jer, očigledno, njime upravlja na anti-demokratskom i anti-ustavnom načinu.


Gost

#104

2013-10-21 18:13

gušiti slobodu umetničke misli, zato što se drznula da dirne u nešto u šta se dirati ne sme...Zašto?! Postavljam retoričko pitanje Fegelju ZAŠTO, ZAŠTO se nesme naslikati isusu sa "srebrnjacima" u ruci, ako on nije shvatio tu do te mere banalnu metaforu aka kritiku na račun današnjeg moralno-etičkog stanja crkve kao institucije onda je on idiot...ali je shvatio,a čarlama je tu ne bi li se zradilo u BG-Mahali...neki politički poenčić više

Gost

#105

2013-10-21 18:22

Smatram da covek koji nema sluha za umetnost ne treba da bude na tako bitnoj,odlucujucoj poziciji.Svojim komentarima podcenjuje instituciju Akademije,profesorski kadar,kreativni rad umetnika.Pokazao je svoju nestrucnost u proceni dela.

Gost

#106

2013-10-21 19:19

nedopustivo je da Novi Sad na mestu jedne tako vazne institucije kulture ima ovako nesposobnog, nekompetentnog i za kulturu pogubnog rukovodioca!
pored njegove smene trebalo bi i javno da se izvini za sve svoje postupke, koje je nestrucnoscu vodjenjem KCNS uradio!

Gost

#107

2013-10-21 20:15

Dotični nema ni srpsko ime ni srpsko prezime, za tu vrstu agilnog "servisera" narod kaže "veći katolik od Pape".
Indijanac
Gost

#108 Re: Re:

2013-10-21 22:11

#94: Miloš - Re:

Tesko da mogu da me ucutkaju takvi internet heroji poput tebe. I sva sreca pa si ti tvojim odgovorom svasta pametno rekao. Zapravo i jesi, poslusaj samog sebe i ne kurci se.

Indijanac
Gost

#109 Re: Re:

2013-10-21 22:48

#95: Y - Re:

Duhovni kapacitet!? Uz duzno postovanje, ne znam ko si, da li i sta studiras, ni gde si i od koga ovo cuo, ali nije mi jasno kakve ovaj termin ima veze sa mojom sposobnoscu da napravim distinkciju izmedju dva pojma?

Drugo, ocigledno je iz tvog izlozenog stava da nemas objektivno misljenje povodom ovog pitanja, jer opravdavas uvredu na racun jedne drustvene grupe, a onda osudjujes uvredu na racun neke druge. Ne bih se slozio da je to nedefinisana gomila, to je grupa ljudi kao i svaka druga. I na kraju ne vidim zasto je homoseksualna manjina ugrozena.

Trece, sto se Ustava tice, ocigledno je da ti taj Ustav nikad nisi ni procitao, a kamoli da si to uradio sa pravnickog aspekta. U Ustavu nigde ne stoji takav clan, bar ne u nasem. Povodom ovog pitanja govori:

Clan 21.Pred Ustavom i zakonom svi su jednaki. Svako ima pravo na jednaku zakonsku zaštitu, bez diskriminacije. Zabranjena je svaka diskriminacija, neposredna ili posredna, po bilo kom osnovu, a naročito po osnovu rase, pola, nacionalne pripadnosti, društvenog porekla, rodjenja, veroispovesti, političkog ili drugog uverenja, imovnog stanja, kulture, jezika, starosti i psihičkog ili fizičkog invaliditeta. Ne smatraju se diskriminacijom posebne mere koje Republika Srbija može uvesti radi postizanja pune ravnopravnosti lica ili grupe lica koja su suštinski u nejednakom položaju sa ostalim gradjanima. (koji kaze da je zabranjena svaka diskriminacije bez obzira da li se radi o disk. na verskoj ili osnovi seksualne opredeljenosti).

Član 46. Jemči se sloboda mišljenja i izražavanja, kao i sloboda da se govorom, pisanjem, slikom ili na drugi način traže, primaju i šire obaveštenja i ideje. Sloboda izražavanja može se zakonom ograničiti, ako je to neophodno radi zaštite prava i ugleda drugih, čuvanja autoriteta i nepristrasnosti suda i zaštite javnog zdravlja, morala demokratskog društva i nacionalne bezbednosti Republike Srbije. (Sto ce reci da je ovaj potez ipak u skladu sa Ustavom iako ga ja licno ne opravdavam bez obzira na to).

Član 49. Zabranjeno je i kažnjivo svako izazivanje i podsticanje rasne, nacionalne, verske ili druge neravnopravnosti, mržnje i netrpeljivosti.

P.S. Ne smatram sebe nesto preterano pametnim, ali molio bih te da mi ne odgovaras bez argumentacije, cisto poricuci moje stavove. Ja ne zelim da se raspravljam sa polupismenim pijacarima ko ima bolji paradajz. I molio bih te da ne vredjas moj intelekt, nije u duhu demokratske debate.

 

Indijanac
Gost

#110 Re: Re:

2013-10-21 23:15

#99: - Re:

Ja se nadam da gresim, ali mnogo puta se pokazalo do sada u ovoj drzavi da sam u pravu. Uzmite primer: Svako definisanje homoseksualnosti kao poremecaja ((bolesti), sto ono po definiciji na zalost i jeste hteli mi to da prihvatimo ili ne), nailazi na najostriju osudu svih onih egzibicionista koji paradiraju Beogradom bez ikakvog jasnog i definisanog cilja (sem egzibicionizma) za sta se jos trazi i kazna od strane drzave (slucaj Dragana Markovica Palme), iako je to zapravo samo izrazavanje sopstvenog misljenja. Kada se Hriscanstvo poredi sa debilizmom, a Srbi nazivaju genocidnim narodom onda za to niko po istim tim egzibicionistima ne treba da odgovara. Problem velike vecine levicara u Srbiji je sto pokusavaju selektivno i subjektivno da primene liberalna nacela, sto je u neku ruku diskriminacija. To je jedan od glavnih razloga zasto je ova ideja u nasoj zemlji tako malo zastupljena, iako vecina ljudi ima usadjenu svest o opravdanosti ovih ideja.

Indijanac
Gost

#111 Re: Re:

2013-10-21 23:25

#98: Bata - Re:

Nazalost uvidjam da je jako malo onih koji se istinski bore za sve oblike slobode i jednakosti, pa tako i umetnicke.


Gost

#112

2013-10-22 01:29

Kultura i Umetnost jednostavno MORAJU biti iznad Politike, inače gube svoj smisao. Stručnost i kompetentnost iznad stranačkih i pojedinačnih interesa.

Gost

#113

2013-10-22 06:38

Neverovatnoje da se u vreme tkz. demokratije i sloboda i prava na svim nivoima dogodi ovakva represija i diktatura diletanata. Nadam se da ce ovaj čovek odgovarati za neviđeno kršewe osnovnih ljudskih prava i slobode mišljenja.
LIcemerno je zagovarati profesionalizaciju a za direktora postaviti diletanta. Više od ovog nesrećnog čoveka je odgovoran sistem u kome živimo. Ispada kao da nema leka politizaciji. A apsurd je neverovatan:upravo političari zagovaraju profesionalan odnos i toleranciju ( i naravnon nikad je ne primenjuju). U svakom slučaju na umetnicima i intelektualcima leži veliko breme odgovornosti. I mi smo upali u apatiju i nečinjenje. puštamo da diletanti vode kulturnu politiku umesto nas. Tako im omogućavamo da celo društvo boje nekvalitetom i edukuju narod prevarama i zabludama. Morali bismo se bolje organizovati i preduzeti jasne i delotvorne korake.
Veliki pozdrav,
Milutin

Gost

#114

2013-10-22 07:59

Novosadsku kulturnu scenu prepravlio talas fajgeljizma i dverizma, nažalost, ne samo u Kulturnom centru. Do temelja je srušena slobodarska i stvaralačka tradicija nekadašnje Tribine mladih.
Tamara

#115 Re: LDP

2013-10-22 08:09

#9: lgbt - LDP

Ne!!! Ovo je pokrenuo obicni gradjanin koji smatra da MOZE nesto da ucini za svoj grad, a ne samo da pise komentare po netu.


Gost

#116

2013-10-22 08:25

Peticija verovatno neće rezultirati njegovom smenom ili ostavkom ali će bar pokazati da nas još uvek ima.

Gost

#117

2013-10-22 10:46

ne samo gnusni fašista, već i čovek koji ne poznaje pesničku veštinu i Homera, a bavi se njime.

Gost

#118

2013-10-22 11:11

Zabranjeno je zabranjivati???

Gost

#119

2013-10-22 11:12

Da li dr Andreja Fajgelj od KCNS pravi "Bürgerbräukeller" ?
Obavešteni

#120 Re: Re: Извештаји о отворености Културног центра

2013-10-22 18:32

#23: Истражујте пре него што потпишете! - Re: Извештаји о отворености Културног центра

Vrlo dobro smo informisani, otvorenost KCNS je manipulacija, podrška zaposlenih po principu dobrovoljnosti:Moraš inače..., ubacivanjem svega i svačega bez zaista pravog kriterijuma da bi se stekao utisak o povećanju programa, dakle kvalitet kao žrtva kvanitetu.

Fajgelj svojim izjavama pokazuje i dokazuje zašto je potpisivanje ove peticije ispravna stvar.

Neka čoveka smene pa da se sit naspava i ako baš želite nagusla.

Da ne zaboravimo vama Trećesrbijanscima izgleda treba objasniti da nisu gusle već gajde autentični muzički instrument sa ovih prostora, da šjkača nije dobila ime po mestu Šajkaš, već su šajke bili brodovi.

Uzalud je to nekome objašnjavati kada prvo treba da nauči da je i dunav nekad tekao pored Šajkaša.

Luna

#121

2013-10-22 20:31

Der Zeit ihre Kunst. Der Kunst ihre Freiheit.
ja

#122 Re:

2013-10-22 20:44

#11: Indijanac -

Koji bi bio koncept takvog umetnickog dela? Gejevi kradu pare od ljudi, kao sto to radi crkva? Malo si promasio...

Indijanac
Gost

#123 Re: Re:

2013-10-23 00:19

#122: ja - Re:

Ma koncept je potpuno nebitan. I ne kazem da gej populacija ima takvih losih osobina kao sto nazalost ima danasnja crkva, samo kazem da je uvreda uvreda i da je treba osuditi bez obzira kome je upucena. Isto tako svakom treba omoguciti slobodu izrazavanja bez obzira koga napada. Iz tog razloga ne vidim sta je tu promaseno. Pokusajte indukcijom da od mog primera dodjete do opsteg pravila koje se primenjuje na svakoga jednako, bez obzira da li je taj neko gej, antigej, hriscanin, antihrist ili bilo sta drugo. I tema bi mogla da bude npr ismevanje egzibicionizma jednog dela gej populacije. (Nemam nista protiv homoseksualaca, i ne zelim da se moji komentari tumace kao homofobni, ali moje je misljenje, a jednako i velikog broja ljudi koje ja poznajem, da se jedan broj gej aktivista previse eksponira u javnosti zahtevajuci svakakva prava i time samo pogorsava odnos drustva prema homoseksualcima i stvara nepotrebne tenzije).


Gost

#124

2013-10-23 08:14

U potpunosti se slazem sa Vasim stavovima i argumentima koje ste izneli...i sam kao umetnik sam revoltiran takvim promiskuitetom nestrucnih osoba koje su preko politike dosli na odredjena mesta i pozicije u gradu...a nemaju ni elementarno znanje iz oblasti kojom upravljaju! To nije samo slicaj sa K.C vec sa celokupnom pojavom ili bolje receno stanjem kulture u drzavi...kojoj je apsolutni cilj "ubistvo kulture i slobodnog misljenja" a ne promocije i unapredjenje kulturne misli i manifestacije slobode i estetike!

Gost

#125

2013-10-23 08:18

inkvizitot