Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

crnogorac

#2501

2014-01-30 19:10

ALO VECITI? DJE STE? IMAM 35 GOD, APSOLVENT SAM NA PRAVU, JOS JEDAN ISPIT PA NA DEDINJE, PODRZAVAM I ZELIM VAM SVIMA DA ISTRAJETE NA OVOM PUTU, PUNO DJECE, ZDRAVLJA, VIDIM IMATE NEKE SEME, SAMO NAPRED DJECO, AKO IMA NEKA MOJIH GOD VEČITA, MATORKA NEK OSTAVI OBAUESTENJE ZA MENE! VAZDA VAM BILO SRECNO!
plavusa

#2502

2014-01-30 19:16

Buha, javi se, skorpija me oladió, tí mi trebas momcino, da me ugrejes i bez bombi molim!Sama sam nezasticena, a sama sebi ne mogu da pomognem, pozuri sa javljanjem, ljubim sve vecite momke.

Gost

#2503 Re:

2014-01-30 19:16

#2501: crnogorac -

Jesi li potpisao brate?


Gost

#2504

2014-01-30 19:18

fali nam neki podforum ona trazi njega on trazi nju ;)
crnogorac

#2505 Re: Re:

2014-01-30 19:18


Gost

#2506 Iv

2014-01-30 19:21

Mislim da ste preterali sa asikovanjem, nemojte pogresno da me shvatite, ali mislim da se ovde radi o ozbiljnijim stvarima. Pozdrav za sve!

Gost

#2507 Re: Iv

2014-01-30 19:23

#2506: - Iv

Podrzavam!

crnogorac

#2508

2014-01-30 19:23

Cuš, dje da nisam potpisa? Mislio sam da je to neka fora, da je za djecu, mlade vecite, ali ajde da pomognem, nije mi tesko, a ciji li si ti? pozdrav za djecu, skratite studiranje, evo ja imam 35god, nemam dana staza, jedino u kafanu, sto sam sjedio do kasno u noc, popijte kad ustanete nesto zestoko, tako sam dao deset ispita za god ipo, ako ima moja generacija, nek se javi, zivim sam u luksuzni stan, pozdravljam sve vecite, borite se djeco!

Gost

#2509

2014-01-30 19:34

Re:Solunski
Stvari lagano počinju da izmiču kontroli,čini se...Za sve ovo treba elana i volje,ali počinje da izgleda kao da se prelazi granica šale/flerta i one da je ovde skup latentnih alkoholičara,nimfomana i zaludnih ljudi.
Nemojte da nam krupna i ozbiljna stvar i sve ono što smo radili padne u senku alkohola,lascivnih komentara možda čak i od strane provokatora.
Nisam"party breaker",dobro je da nas humor,zabava i dobra energija podižu,ali nemojte preterivati!Napravite granicu!

Kiko

#2510 Re:

2014-01-30 19:34

#2508: crnogorac - evo ja imam 35god

Ima nas i od 37 zato ne brini, još si ti mlađan.. (ali ne onaj naravno)  :)


Gost

#2511 Re:

2014-01-30 19:37

#2509: -

Lepo receno, i ja se potpuno slazem. I molim autora da izbrise takve komentare.


Gost

#2512 Re: Iv

2014-01-30 19:37

#2506: - Iv

Drzimo se nase teme


Gost

#2513 Re:

2014-01-30 19:39

#2509: -

slazem se...ne preterujmo i ne skrecimo s teme

Solunski
Autor peticije

#2514 Re:

2014-01-30 19:47

#2509: -

Ja jedino da dežuram 24/7 kako bih sve doveo u red. :)

 

Ajde, ljudi, dosta je bilo, ne zagušujte više peticiju, ne mogu ljudi doći do informacija od spama. Flert, zezanciju, razmenu telefona i ostalo možete nastaviti i na našoj fb stranici:

 

https://www.facebook.com/groups/1423501481210458/

BIBI

#2515 MOLBA

2014-01-30 19:47

Molim moje kolege večite kao i najbolju advokaticu za savet. Posle dosta godina sam obnovila godinu na pravnom u beogradu, nisam znala šta se dešava oko večitih studenata jer sam imala obaveza oko dece i posla. Deca su malo porasla pa sam rešila da se angažujem oko fakulteta, da probam da bar stepenujem. Elem, da ne dužim kad sam došla da obnovim godinu rekli su mi da su me prebacili na Bolonju jer nemam vremena da završim fakultet zbog isteka roka, napominjem da ja nisam tražila prelazak i da nisam ništa potpisala. Kad sam dala zaostale ispite i upisivala sledeću godinu opet su mi rekli da je za mene bolje da ostanem na Bolonji dok se ne vidi šta će biti sa produžetkom za studiranje. Ja sam sad na Bolonji ne znam ni sama zašto, o jadu se zabavih dajući ispite bo Bolonji i razmišljajući kako sad da se vratim na status od pre Bolonje i kada da to uradim.
Moje pitanje je da li imam pravo da tražim da me vrate na moj status i da li oni mogu to da mi naplate s obzirom da su me samoinicijativno prebacili na Bolonju i kad bi bilo najbolje da to uradim.

Hvala svim kolegama koji budu imali vremena da pročitaju moju molbu i posavetuju me.

Jedna zabrinuta večita studentkinja.

P.S. Naravno da sam potpisala peticiju kao večiti student sa punim imenom i prezimenom, sa željom da svi zajedno istrajemo i zahvalnošću pokretačima peticije koji su mi dali nadu!!!
crnogorac

#2516 Re: Re:

2014-01-30 19:48

Mladen Mitrović

#2517 Držite se teme

2014-01-30 19:51

Molim vas, drzite se teme na forumu, pokusavam da ovde nadjem neka korisna obavestenja, a ne zelim da citam postove crnooke i skorpije i jos nekih, i njihovo segacenje. Molim vas da forum koristimo za razmenu informacija u vezi sa nasim zahtevima. Na sta lici ovaj forum? Zelite da se ovo segacenje objavi u nekim novinama (elektronskim ili stampanim), i da izvuku iz konteksta i prikazu sta se pise na forumu?
Solunski, reaguj na postove molim te. I kad brises postove, napisi razlog brisanja.
I molim vas, pesimisti, nemojte da nas zatrpavate vasim predskazanjima apokalipse (sto se nasih zahteva tice), nemojte govoriti vise koliko imate ispita do kraja, jer time iritirate sve prisutne.
Hvala

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-30 19:53



Gost

#2519 Re: MOLBA

2014-01-30 20:00

#2515: BIBI - MOLBA

Ja ne studiram pravo ali sam jedna od ''starih'' tj. ''vecitih'' studenata a koliko sam ja informisana mislim da nema mogucnosti prelaza sa bolonje na stari program.Ali kako si rekla da su te prebacili a da ti pojma nemas o tome,mozes se pozvati na to sto su te bez tvoje saglasnosti prebacili na Bolonju.To je koliko znam PROTIVZAKONITO...

gost

#2520

2014-01-30 20:02

Mislim da preterujete za novine, nisamo bas toliko bitnó, ljudi su se malo nasalili, sve je ok, samo pozitivno ljudi, ali dosta je bilo sale, idemo na ozbiljnije teme ako ih íma, ima neko nesto novo? pozdrav za autora, advokaticu, sve SOLUNCE!
Starkelja

#2521 Re: MOLBA

2014-01-30 20:06

#2515: BIBI - MOLBA

Imas na Pravnom obavestenje od pre 2 god gde pise da se svi studenti koji su upisali pre 2006, a nisu ocistili ni prvu god studija automatski prebacuju na bolonju iz tog razloga koji su ti naveli (nedovoljno vremena da zavrsis po starom programu). Mislim da si ti zvanicno Bolonjac, ne verujem da ce ti promeniti status. Tu odluku su i doneli vodeci se vazecim zakonom (koji nas vremenski ogranicava), jedino da cekas da se zakon promeni, pa da vidis da li imas neko pravo.

Majka TEREZA

#2522 Odgovor BIBI od advokata Lidije

2014-01-30 20:08

#2515: BIBI - MOLBA

Poštovana,

Niste mogli gore da prođete, osim da sami napustite studiranje. Žao mi je, ali moram da budem potpuno otvorena i kažem Vam bolnu istinu, jer mi je to po Kodeksu profesionalne etike advokata i dužnost.

To što su Vam uradili, samovoljno Vas prebacujući na drugi program studiranja-Bolonju, i još na Pravnom fakultetu gde moraju znati bar Ustav, ako ne zakone, je sramno za Vašeg dekana i profesore, a za Vas ogromna šteta i materijalni izdatak. Vi više nikada ne možete da se vratite na stari plan i program studiranja po kome ste i upisali fakultet. Imate dve mogućnosti trenutno:

1. Prvo, da nastavite po Bolonji, trpite, učite i završite ili

2. Drugo, da se obratite Zaštitniku građana Saši Jankoviću sa dokazima-dokumenatacijom za Vašu tvrdnju koji će u Vaše ime pokrenuti postupak-inicijativu pred Ustavnim sudom Srbije u Beogradu ili će pre toga pokušati kroz upravni postupak, odnosno upravni spor, ako Vam nisu prošli rokovi, da zaštiti Vaša prava.

Zašto ste ovoliko dugo čekali sa iznošenjem svog problema i nereagovanjem do sada? To može biti veliki problem bilo kome da Vam pomogne i nešto redovnim putem izmeni u Vašu korist.

No, ako ništa od ovoga ne uspete, nemojte očajavati, šta je tu je, nije  smak sveta, potrudite se da studije privedete kraju, jer, za razliku od studenata po starom nastavnom planu i programu, Vi na Bolonji nemate za sada oročene studije po trenutno važećem Zakonu o visokom obrazovanju, koji će za otprilike dva meseca, brzo nakon izbora, pretrpeti izmene i dopune, jer je najgori period iza nas, sada bi to trebalo biti samo formalnost.

SREĆNO!

 

 

mrgud

#2523 Re: MOLBA

2014-01-30 20:09

BIBI
Gost

#2524 Re: Re: MOLBA

2014-01-30 20:10

#2521: Starkelja - Re: MOLBA

Hvala! Videću šta će mi reći kad se pojavim sa ovim obaveštenjem i indeksom.


Gost

#2525

2014-01-30 20:13

http://www.youtube.com/watch?v=BP61LwODTnY

Veoma dobar dokumentarac o srozavanju visokog obrazovanja,o nadama mladih ljudi i beskrupuloznosti privatnih fakulteta za brzom zaradom.