Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

MRGUD

#2526

2014-01-30 20:13

Ako si presla na bolonju, tvoj potpis nevredi za peticiju, bolonjci ne treba da potpisuju peticiju jer nemate veze sa nama!Kako su te prebacili bez tvoje saglasnosti, potpisa? ne mozes sa bolonje na stari program, jedino da kad si pótpisivala si bila u zescoj zabludi, sto bas i nije moguce, ali cenim povratak faksu, míslim da sam ti pomogao, pozdrav za sve
optimista

#2527

2014-01-30 20:23

IDEMO DALJE PRED NAMA CEO ZIVOT JE! Htela bih da avokatici i autorima predlozim da izadju na izbore, ovoliko fanova retko ko ima, znamo da ste uz nas svaki cas sto nam daje veru da ce sve biti dobro, odavno sam prestala da verujem u ljudsku dobrotu, pored vas mi je cast sto sam deo ove akcije, foruma, znam da izmena zakona treba da prodje procedura da bi forma bila zadovoljena, ali da je odlukom odbora najveci deo posla zavrsen, hvala puno i valjda cemo se upóznati!
Starkelja

#2528 Re:

2014-01-30 20:27

#2526: MRGUD -

Prebacena je automatski, kao i mnogi. Nije imala nista da potpisuje samo da plati. Tu odluku je doneo trenutni dekan Pravnog.

BIBI

#2529 Re: Odgovor BIBI od advokata Lidije

2014-01-30 20:27

#2522: Majka TEREZA - Odgovor BIBI od advokata Lidije

Zato što su mi rekli tog dana kad sam obnavljala da ću moći da se vratim na stari status i to su mi rekli čak i kad sam sada upisala drugu godinu, da nastavim po ovom pa ako produže rok da će me vratiti na stari status.  Zbog toga sam ćutala, polagala ispite i čekala.

Otići ću, tražiću da me vrate na stari status, pa ćemo videti kakav će ishod biti.  Iskreno se nadam da me sekretarijat pravnog fakulteta u beogradu nije slagao, stvarno sam imala poverenja u te žene koje su mi davale informacije. Pobogu, pa to je državni Pravni fakultet. Ja radim u pravosuđu pa ako ja neću imati poverenja u njih ko će.

Hvala Vam na ovako brzom obaveštenju, sad sam u šoku, kad se opasuljim videću šta ću dalje.

 

 

 

Starkelja

#2530 Re: Re: Odgovor BIBI od advokata Lidije

2014-01-30 20:31

#2529: BIBI - Re: Odgovor BIBI od advokata Lidije

Trazi da te primi sekretar Pravnog, on bi trebalo da ti odgovori.


Gost

#2531

2014-01-30 20:41

Verovatno poslednja slamka spasa za mnoge od nas!Samo treba istrajati do kraja!

BIBI

#2532 Re: Re: Re: Odgovor BIBI od advokata Lidije

2014-01-30 20:46

BIBI

#2533 Re:

2014-01-30 20:53

#2526: MRGUD -

Žao mi ako moj potpis ne vredi, ali će vredeti moj glas na izborima za one koji će pomoći da peticija uspe!

Minna

#2534 I tako...

2014-01-30 21:17

...sedim večeras sa jednim bolonjcem, studentom arhitekture, i kažem kako moram kući da učim, imam ispit za nedelju dana, a ona mi kaže: "Ja imam sutra. Ali baš me briga, neću da učim, ionako mi nedostaju tri boda da položim." Pitam kako misliš tri boda da položiš, kaže toliko i toliko na prisustvo, toliko i toliko za rad, toliko i toliko za aktivnost (šta god na arhitekturi to bilo) i toliko za kolokvijum, i još tri boda i imam šesticu, ali uradiću ja za devetku, isto je gradivo kao za kolokvijum... Toliko i toliko od mene... Bolonja...
ANA
Gost

#2535 Re: Re: Odgovor BIBI od advokata Lidije

2014-01-30 21:18

#2529: BIBI - Re: Odgovor BIBI od advokata Lidije

Znam o cemu pricas jer sam i ja na Pravnom,apsolvent,upisala sam 2005,ali znam kolege i koleginice koji su prebaceni na Bolonju,a to je bilo 2012 i odnosilo se na stare studente koji su tada stigli do 2.god.Obavestenje na sajtu stoji i dalje pod "VAZNO!!! Prelazak na novi nastavni plan studenata 2god.studija koji su upisali fakultet pre 2006/2007" to je obavestenje od 4.12.2012. Poslusaj advokaticu obrati se prvo njima,pa ako nista ne uradis pokupi papire i kod zastitnika gradjana. Obrati se Petrovu,prodekanu, mozda on moze da ti pomogne,prijatan je covek i hoce da saslusa studente.


Gost

#2536

2014-01-30 21:18

odlicna ideja,svaka cast

Gost

#2537 Re: I tako...

2014-01-30 22:09

#2534: Minna - I tako...

Bas tako je i sa bolonjcima na mom fakultetu.....mi stari se grizemo na ispitu,a bolonjci te za prisustvo na casu toliko i toliko bodova,za vezbe toliko i toliko na ispitu klima glavom dok profesor umesto njega prica i op student dobije devetku...a nama starima - pa kolega sa toliko godina trebali biste da znate taj podatak,ne mogu Vas pustiti,spremite bolje za iduci put....i stalno tako.....


Gost

#2538 Re: Re: I tako...

2014-01-30 22:19

macak

#2539

2014-01-30 22:25

Neko mrtvilo veceras sa komentarima, ljudi sto stalno kukate? Nisam bolonjac, stari sam student, mislim da im jeste lakse, ali ne kukam kao vi, sto ako mislite da je jako lako niste presli na bolonju?Oseca se preterana, nepotrebna patetika, samosazaljenje, oni likovi su nas barem zasmejavali, pogotovo Crnogorac, iako su malo preterali, a vi samo poredite sa bolonjom, kukate,ili predjí na bolonju ili knjigu u ruke, lakse im je sigurno, dosta vise o njima, nisu oni nas problem, do pobede!

Gost

#2540 Re:

2014-01-30 22:40

#2539: macak -

Ne kukam samo kazem i iznosim stav zbog cega vise vredi nas program i nikad ne bih presla na Bolonju.Toliko.BEZ MUKE NEMA NAUKE.


Gost

#2541

2014-01-30 22:41

problem oko prelaska na bolonju je prvenstveno novac. moje misljenje je da ovde treba da iznasemo stav i svarnu situaciju da bi mozda neko i procitao i shvati sta se desava u skolstvu. ovih bolonjaca ima vise i kad kazem da sam po starom oni se cude i ismejavaju kako tolike godine nisam zavrsila.
na nekom od predhodnih strana kolege sa pravnog iz NS-a pisu da je ispit kosta 300e, na ek u NI-u koliko sam cula nema ispod 500, uglavnom 700e, pa ministar umesto sto salje dopise fakultetima neka se malo pozabavim takvim profesorima kojima koverta viri iz dzepa, a ima ih oko 90%....

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-30 22:42


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-30 22:51


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-30 22:53


lutalica

#2545

2014-01-30 22:53

JAVNA JE TAJNA ZA PLACANJE ISPITA NA SVIM FAKULTETIMA POGOTOVO PRAVNOM JER SU SVI ISPITI USMENO,GOSPODA NAUCE PO TRI PITANJA ILI IM SE SAMO UPISE OCENA U KABINETIMA, IMA GOMILA LJUDI KOJE NIKAD NIKO NÍJE VIDEO NA FAKSU A ZAVRSILI GA, TO JE STRAHOTA, SVAKI ISPIT TREBA DA IMA MIN PO DVA PROF PA DA STUDENT MOZE DA BIRA KOD KOG CE, NEMA NAM DRUGE TRAZIMO VEZE, STRANACKI, PARAMA, ONDA CEMO BITI PRIHVACENI A POSTENÍM NACINOM SMO ODBACENI OD DRUSTVA! STO VISA INSTANCA, VECA KORUPCIJA, SRAMNO!
REVOLUCIONAR

#2546

2014-01-30 23:05

MEDIJI UMESTO DA ISTRAZUJU ZASTO JE TOLIKI BROJ VECITIH? ZASTO VECINA NA SAMO PAR ISPITA NA KRAJU ODUSTANE OD FAKSA ILI SE ZAKUCA NA NJEMU? DA U SARADNJI SA INSPEKCIJOM, POLICIJOM PROVERE GLASINE O MITU NA FAKULTETIMA I PREKO VEZA ZAVRSAVANJE ISPITA? ONI NAS OMALOVAZAVAJU IZRAZOM VECITIM, KAO DA NAMA VEC NIJE MUKA OD TOLIKOG STUDIRAMJA, DA LI JE MOGUCE DA DESETIE HILJADA STARIH STUDENATA SU GLUPI? ILI JE PROBLEM U KORUMPIRANIM, NEKOMPENTETNIM PROFESORIMA?OBJAVITE OVO U NOVINE! DO KRAJA SOLUNCI!

Gost

#2547 Re:

2014-01-30 23:08

#2542: realista -

Prvi put se javljas i vec lupas gluposti.Zamisli da postoji - i + na komentarima, koliko minusa bi dobio. Ti ljudi koji imaju 5isp do kraja mogu da ih poloze ako to zele ,ako ne zele njihova stvar. Lepo je rekla Nada Kovacevic(mislim da je to ona rekla,ako nije onda jeste neko od njih iz odbora) da se u okt naprave spiskove i da se studenti izjasne da li zele da zavrse fakultet. Ne mozes nikog izdvajati i diskriminisati zbog br ispita. Ja sam ti zivi dokaz,posle duzeg vremena tj.2god, aktivirala sam se i polozila 9ispita za godinu dana,znaci moguce je. Kolege samo hrabro  i ucite, znam da je tesko uciti posle duge pauze,ali nije nemoguce.

plavusa

#2548 Re: Re:

2014-01-30 23:09

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-30 23:11



Gost

#2550 Re: Re:

2014-01-30 23:15