Uvođenje kaznenih mera roditeljima

Uvođenje kaznenih mera roditeljima / Saopštenja / Dodatak peticiji / Komentari


Gost

#1

2013-12-29 11:11

Imate moju podrsku.

Gost

#2

2013-12-29 19:46

postovana Natasa, potpuno se slazem sa Vama, cutanje je najveci oblik bojkota, samo napred ! Sve najbolje u 2014. godini. Srdacno Edita
Sonja

#3

2013-12-29 20:48

Uz Vas sam 100%!

Gost

#4

2014-02-27 05:45

Natasa , pozdravljam Vasu inicijativu, sve krece od kucnog vaspitanja, znaci roditelji jesu krivi za prestupe svoje maloletne dece, jer su ista njihov proizvod.
Srdacan pozdrav i puno uspeha u daljem radu
Edita
mama i ekipa

#5

2014-02-27 07:28

Da nemate moju podršku ne bi vas podržala po pitanju potpisivanja. Današnjim roditeliima je bitno da njihova deca jedino i samo jedino donose odličan uspeh u školi , a sve ostalo pokrivaju , a najviše nasilje svoje dece. Prosvetnim radnicima je bitan prosek razreda kao i pedagozima . Pravilo da je dete siledžija i ima loše oce ne nevaži već duže vreme . Problematika nekulturnog deteta koje šikanira slabije metalno ili fizički prepisuje se iz porodice ili nekog bližeg okruženja i sve to prenosi u školu. Nije samo to problem problem je što u školi niko nije zaštićen već što nastavno osoblje škole pokriva sve to kako  bi zadržala svoje radno mesto i škola ne bi bila na lošem glasu (verovali ili ne i bilordi su osvanuli kako bi neke škole privukle što više dece) .Kada pedagog unizi roditelja kako je asocijalno vaspitao svoje dete,pred svim ostalim roditeljima (varedan roditeljski sastanak) , jer je dete odreagovalo posle trećeg dana  šikaniranja malog nasilnika poznatog od 1. razreda osnovne škole , svi ostali roditelji zaneme i povuku se . Nastavno osoblje ne upisuje u dnevnike (psovke , pretnje , nasilno ponašanje ), psiholozi ne reaguju već štite nasilnika (opravdanje odbačen od sredine , obrnuta psihologija). Onda se sve i svodi na to da se povlačimo u svoj mikro svet i trudimo se da ga zaštitimo plašeći se da se ne svete našoj deci putem ocena (jer to se uglavnom i dešava) .Nisam sigurna kolika bi globa bila potrebna da roditelji počnu da primećuju svoju decu i provedu malo vremena sa njima , ipak je to dete produkt roditeljske ''ljibavi'' ?! Pozdrav !


Gost

#6

2014-02-28 08:04

Molim Vas za pojasnjenje "projekat" i "prijatelj". Nas roditelj je, kao i celo drustvo, naviknut da projekat iziskuje finansijska sredstna a nosilac projekta dobit (materijalnu). Nije ni cudo, jer da nije tako ova peticija ne bi ni bila pokrenuta. Odmah se misli na ulaganja i uposljavanje prijatelja i familije, sto svakako odbija moguce potpisnike peticije. Entuzijazam i opste dobro bez koristi je iskorenjeno. Moramo se dobro potruditi da ga vratimo medju ljude, prvenstveno one koji su roditelji. Moramo najpre njih probuditi, a na njima je da poprave ili pokrenu dobro u deci. Ona se radjaju dobra, kao andjeli, ostalo mi od njih napravimo. Podrzavam, zelim da se nesto promeni, makar malo (i to je nesto) i pozivam sve kojima je stalo do buducnosti svoje dece i dece njihove dece da se probude i umu ucesce u kreiranju svojih zivota. Ovo je samo jedan deo od onog sto mozemo uraditi za sebe i svoju decu.
N G
Autor peticije

#7 Re:

2014-06-14 17:11

#6: -

Projekat je čisto ako zajedno ne budemo imali bolju ideju. Davno sam bila u jednoj NVO i moj prijatelj je napisao projekat o neophodnoj edukaciji roditelja, još dok su deca mala-dakle na mnogo višem nivou, ne pojedinačno, nego kao sastavni deo obrazovnog sistema. Projekat- u smislu plan. Nema ovde lične dobiti, bar ne moje i nadam se da bilo ko, ko se bude uključio u rešavanje ovog problema neće poći sa tom namerom u ovo.