Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu / Saopštenja / Saopštenje u vezi sa završenom sednicom Odbora za visoko obrazovanje / Komentari


Gost

#1

2014-01-31 09:32

Pomno pratim, agitujem I podrzavam. Idemo dalje...

Gost

#2

2014-01-31 09:38

Svaka vam cast! Samo napred!
Iki

#3

2014-01-31 10:00

Hvala vam sto se borite! U ovoj zemlji su svi nekako letargicni, divno je znati da jos uvek ima ljudi koji su spremni da puno rade zarad svojih ciljeva. Jedino me brine sto je vlada odlazeca, i sto oni nista nece raditi u narednim mesecima...Sada im je samo ludilo oko izbora vazno, a nama vreme prolazi...septembar nije daleko...Iskreno se nadam da cemo zajedno uspeti da izguramo ovo!

Gost

#4

2014-01-31 10:01

Zaista ste divni,borimo se zajedno svim snagama!
Pozdrav

Gost

#5

2014-01-31 10:27

Hvala! Samo mi nije jasno da li je ovo definitivno, ili nije? Svaka cast za akciju i preduzimljivost!
Agronom

#6

2014-01-31 11:06

Ja obavestavam sve koje znam. Treba da nastavimo sa ovim i treba da imamo kontakt sa medijima da bi se ovom i dalje pricalo jer samo tako ce stariji studenti da saznaju za ovako nesto.
gost

#7 gost

2014-01-31 11:53

ja sam pre par dana poslala petciju koleginici u Kragujevcu,oni pojma nisu imali za peticiju...niti su znali sta se desava.....treba siriti
Pravnik

#8

2014-01-31 12:30

Bravo momci, ja saljem link za potpis svim starim studentima koje poznajem.
Samo gurajte svaka vam čast,takvi ljudi treba da su u studentskom parlamentu fakulteta koji se bore.

Gost

#9

2014-01-31 12:55

Pa samo na vasem sajtu ima 4538 potpisa, a oni kazu da nas ima 6000, a verujem da 80 % studenata ni ne zna za peticiju,pa ja sam sasvim slucajno video u nekim dnevnim novinama.Inace ne bih ni znao za peticiju tako da verujem da nas ima mnogo vise od 6000, a i ko da je to bitno, i da nas ima 200 zasto da se nekome uskrati pravo na diplomu.Mi ovu drzavu ne kostamo nista, vec naprotiv punimo budzet, evo kod mene u nisu je ispit 2000 din za samofinansirajuce, autobus iz cacka me kosta oko 1800 din + hrana u Nisu, + knjiga +...itd.Za svaki moj ispit ja ovoj drzavi ubacim minimum 50 evra u budzet i gde je tu steta za drzavu.
mrva

#10 Re:

2014-01-31 13:22

#3: Iki -

Potpuno se slazem sa tobom, naravno velika zahvalnost autorima peticije, svi kojih se ovaj slucaj tice "profitirace" zahvaljujuci njihovom zalaganju! U jednom od obavestenja (predhodno mislim) u poslednjoj recenici autor ispoljava odredjenu kritiku prema studentima - ne znam o cemu je tacno rec ali da se predpostaviti da ima mnogo onih koji su prilicno ne zahvalni, ne strpljivi i mozda cak bezobrazni, ocekujuci neke rezultate pre nego sto je moguce, a da pritom sami prstom nisu mrdnuli. Ovom prilikom zelim da kazem da postoje i brojni studenti (nadam se da su takvi u vecini) koji potpuno razumeju i cene sav trud koji se oko ovog slucaja ulaze! Zato samo napred!

Sa "Iki" delim samo jednu brigu: vezano za novoformiranu Vladu; obzirom da su izbori tek sredinom marta, a znajuci kako funkcionise formiranje nove Vlade, blago se pribojavam kako ce sve proteci... Nadam se da problema ipak nece biti i da ce sve da se okonca kako treba po nas. Da li ima neko komentar na ovo, ko je upuceniji, pa da iznese strategiju?

Pravnica

#11

2014-01-31 13:24

Pre svega HVALA pokretacima peticije i svaka cast na borbii inicijativi. Sto nas je vise, to smo jaci , tako da svako od nas mora da prenosi pricu kako bi se svi zajedno borili za svoja prava.

Ali, ono sto mi se nikako ne dopada je prica o donosenju odluke nakon izbora. Negiranje ministra da je primio peticiju koja se tice sudbine hiljade nas, kao i stvaranje magle oko broja studenata, pa sve to zacinjeno cinjenicom da im nece trebati nasi glasovi na predstojecim izborima, nekako mi ne uliva poverenje. Iskreno se nadam da gresim.


Gost

#12

2014-01-31 14:01

Zaista ste u Don Kihotovskoj borbi protiv vetrenjaca.Verujem da ce se na kraju pojaviti duga i da ce mo zasluzeno svi dobiti knjige u rukama koje zivot ne samo da znace,vec i oplemenjuju.
Svaka cast! Veliki pozdrav!

Gost

#13

2014-01-31 14:21


Ova peticija bi trebala da ima medijsko obavestenje da bi studenti znali o njoj :)
Shaljite dopise raznim novinama i emisijama o tome:)


Gost

#14

2014-01-31 14:44

bojim se da su nam sad to obećali po sistemu šta ih košta da obećaju, idu izbori pa su svi fini.

KAČITE OBAVEŠTENJA NA FAKULTETE.

priključite se i diskutujte na http://studenti.co.vu

Gost

#15

2014-01-31 15:25

Oni su na sastanku i rekli da oni podrzavaju ovu peticiju, ali da ona nije obavezujuca, ali nama je bitna da bi mogli da idemo na vladu, drugim recima skratili su nam vreme jer bi u suprotnom morali da cekamo i formiranje odbora,pa vlade, pa slupstine. Ja postavljam pitanje ko laik nisam pravnik da li bi mogli da prodjemo kroz vladu u ovom tehnickom mandatu posto je Vucic rekao da ce vlada nesmetano raditi do izbora?Ako moze neko od autora da mi kaze! Svakako hvala na svemu do sada ucinjenom.

Gost

#16

2014-01-31 18:54

Malo je sramno bilo kad su na diskusiji o ovoj tački dnevnog reda pojedini učesnici zamagljeno pričali o problemima prosvete uopšte ,kao i zaradama profesora, a ne o ovoj konkretnoj stvari da argumentovano iznesu stav; ili poput gosp.Cvetićanina koji je postavio pitanje uopšte studiranja tolikog broja mladih kao da bi na nama trebalo da reše problem broja studenata a ne da iskontrolišu svrhu,rad i vrednost gomile novih fakulteta i njihovih studijskih programa.Baš bi stručnjaci iz oblasti društvenih nauka trebalo da preuzmu odgovornost za tu situaciju jer je najviše takvih fakulteta.Gospodin Stojković je pored ostalih koji su bili veoma udubljeni bio konstruktivan i vraćao ih na temu.Ako ministar nema vremena za dublje sagledavanje ovog problema zašto ne oformi neki odbor za to a ne da se kola lome na nama jer se nije stiglo pročitati dostavljeno obaveštenje i peticija .Ipak on uči svoje studente buduće lekare da se u radu pristupa temeljno i oprezno.Želim da verujem da je tako.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-02-01 09:35



Gost

#18

2014-02-01 09:37

Podrzavam apsolutno !!! Stop nepravdi ! (Y)

Gost

#19

2014-02-01 10:29

ja sam iz Nisa, i mogu da kazem da je broj studenata koji je upisao godinu mnogo veci od 699, ministar misli na ceo univerzitet, samo ekonomski fakultet upise godisnje oko 900 studenata, a u sledecu godinu predje veliki broj jer je kriterijum nizak, i da misli na upisanu 4.god opet je cifra mnogo veca........

Gost

#20

2014-02-01 22:20

Hvala!! Idemo naravno svi za jednog,jedan za sve! Pozz

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-02-03 01:15



Gost

#22

2014-02-03 20:07

Jeeee...!!!
Ljudi skinuli ste mi kamen sa srca.. Sada mogu da radim, jer se sama izdržavam i da uporedo završim ove ispite kao i diplomski i da ne prelazim na PREGLUPU BOLONJU ili da mi još gore zabrane studiranje.. Idemo dalje.. Proširiću to i dalje.. Hvala Vam na svemu.. Veliko poštovaje!!! Samo napred ljudi!! Obaveštavajte i imaćete veliku podršku!!

Gost

#23

2014-02-03 20:55

hvala na obavestenju! zajedno do pobede!pozdrav

Gost

#24

2014-02-04 08:01

Napiši komentar

Gost

#25

2014-02-04 18:50

nema snimka sednice