ПЕТИЦИЈА ДА СЕ ОДОБРИ ОСТАНАК У СРБИЈИ КАРЛА И ЛУНЕ


Gost

#176

2014-04-25 18:54

Kakva nepravda!

Gost

#177

2014-04-25 20:06

ja za ovo nemam komentar ako ovo odluci drzava da ovog dobrog coveka i njegovu cerkicu deportuju ja bi srbiju ocrnio u svetu ovaj covek na lep i dostojanstven nacin promovise drzavu i takvog treba deportovati pa ti ljudi nemaju pameti

Gost

#178

2014-04-25 20:31

Ovakvim dobrim ljudima,koji nisu Srbi,a vole Srbiju i to pokazuju na ovakav nacin kao ovaj covek,svakako treba dozvoliti ostanak,a i ne samo to,nego ga i zaposliti na neko korisno mesto,gde bi i dalje predstavljao nasu zemlju u pravom svetlu.Zasluzuje pored svega jos i orden hrabrosti...

Gost

#179

2014-04-25 20:40

Карл Обдур ће бити депортован из Србије

Београд – Карл Одбур – човек који се већ шест година неуморно, из дана у дан, бори за истину о Србији и пропагира њене природне лепоте, који дневно на свом веб-сајту „Српски амбасадор у свету“ има 8.000 посетилаца, због ког је на стотине туриста дошло у Београд – због немилосрдне домаће бирократије биће депортован из Србије у родну Француску!
За Карла Одбура јавност је сазнала прошле године када га је група хулигана пребила у београдском Студентском парку пред 10-годишњом ћерком, док су возили ролере. После инцидента извињавали су му се сви – од обичних грађана до политичара. Јер Одбур већ четири године живи у нашој земљи борећи се за праву слику о нама. Због његовог сајта два Американца, од којих је један запослен у НАТО, пред камерама су се извинили Србима због бомбародавања 1999. У Београд је дошао бежећи од албанских насилника, који су га напали 2010. у градићу Ројан зато што пропагира Србију.
„Поломили су ми нос и рекли да ће, ако их пријавим полицији, убити и ћерку Луну и мене. Одлучио сам да се преселим у Србију. Рекао сам ћерки да идемо да почнемо живот из почетка, после смрти моје жене, а њене мајке Каролине. Три године је умирала од рака. За Француску ме више није везивало ништа, пријатељи су нестали у време њене болести. Продао сам намештај и кола, и дошао овамо са две путне торбе“, каже Карл.
Пошто је морао, како објашњава, да депонује 1.000 евра за визу, коју није имао, овде је практично остао илегално. Мислио је да је љубав према Србији довољна. Полиција очигледно није мислила тако. После четири године упали су му у стан, покренули прекршајни поступак и суд је наложио да са ћерком напусти земљу. Затражио је азил, јер се плаши да ће га Албанци, којих у Француској има више од 100.000, убити. МУП је одбацио његов захтев у првом степену, пошто је Француска сигурна земља. На то је уложио жалбу.
„Луна је синоћ плакала јер не жели да се сели. Овде има пријатеље, тренира хокеј, клизање. Пошто ми је замерено што је учим код куће, од септембра је требало да крене и у школу. Кад сам први пут дошао, 2005. године, осећао сам се као да сам у неком претходном животу већ живео овде. Ја сам Србин, а не Француз, и не могу живот да замислим ван ове земље“, очајан је Карл.
Србија га је заинтересовала у време НАТО бомбардовања. Био је бесан. Онда је 2002. гледао документарац о нама и опчинила га је Бајагина песма „Моји су другови“. У децембру 2008. покренуо је веб-сајт, који је до данас посетило осам милиона људи. Претили су му Албанци из свих крајева света. Захваљивали су му највише Американци, Французи, Индијци, Бразилци. Писали да су због његових текстова о прелепој српској природи посетили нашу земљу, да су захваљујући њему сазнали да овде не букти рат.
„Не тражим никакве паре од Србије. Живим од донација посетилаца сајта. Желим само да моја ћерка и ја добијемо српско држављанство, јер другу домовину немамо“, поручује Карл.
Срби су жртве
„Многи, посебно Американци, захваљивали су ми што сам им отворио очи. Писао сам да је за време НАТО бомбардовања погинуло на хиљаде српских цивила и 700 деце, да Срби нису извршили геноцид на Косову и да су их Албанци одатле протерали. Они који су остали, а неки од њих су моји пријатељи, не смеју да мрдну ни 100 метара од куће јер ће бити убијени. На КиМ царују трговина дрогом и људима, проституција, криминал“, каже Карл Одбур.
Новости

Gost

#180

2014-04-25 21:14

Nema komentara,samo želim da se ovom časnom čoveku omogući da živi u Srbiji. Komentar sam ostavila na grupi Građanska neposlušnost.

Gost

#181

2014-04-25 21:21

Molim se BOGU za karla i njegovu ćerku.Neka sve naše molitve budu uslišene a BOG neka sudi vladi SRBIJE prema zasluzi
Lubenica

#182

2014-04-25 21:46

Nemam komentara,sem da se ovako nesto moze dogoditi samo u zemlji Srbiji!

Gost

#183

2014-04-25 22:09

Оставите човека и дете на миру.
Из Србије протерујте оне који пљују по нама, онe који нас понижавају, повређују...а има их.

ЗоанСаКиМ

#184

2014-04-25 22:10

Случај Карла и Луне је још један показатељ недостатка слуха државе да препозна праве пријатеље!

Gost

#185

2014-04-25 22:25

pokazimo sad koliko smo ljudi!!!

Gost

#186

2014-04-25 22:31

Teško je shvatiti šta motiviše pojedince koji birokratski predstavljaju našu državnu administraciju.Zar se nije mogao sagledati dosadašnji rad gospodina Karla u njegovom dobrovoljnom izgnanstvu u državi Srbiji na njenoj svestranoj afirmaciji i širenju istine o njoj i njenim narodima, o čemu sam ja upoznat preko priloga na sajtu koji je on postavio na internetu.Pa valda postoji i služba zvanične državne administracije koja to revnosno prati i o tome javno treba da iznese svoje mišljenje.Nekad u bliskoj prošlosti država Srbija je za lobiranje preko zapadnih i najčešće američkih medija izdvajala je milione dolara.Rezultat toga je da su nas bespoštedno bombardovali sa nesagledivim posledicama.Gospodin Karl sa ćerkom Lunom, traži samo blagoslov da može mirno nastaviti da živi u Srbiji koju on uvažava kao istinsku demokratsku državu koja gaji slobodarske ideje, protkane humanošću i gostoljubivošću čime se Srbi vole pohvaliti naročito pred svetskom javnošću.Pa dokažimo to i ovim gestom humanosti i dobronamernosti prema ovim divnim ljudima i dozvolimo im slobodan boravak i suživot sa nama koji imamo srpsko državljanstvo.Omogućimo to i njima, jer to već odavno zaslužuju.

Gost

#187

2014-04-25 23:21

Mi smo oduvek bili protiv onih koji su pricali lepo o nama i nasoj zemlji,sramota....

Gost

#188

2014-04-25 23:50

Daleko od toga da jedino Srbija ima ovakve birokratske probleme, ali naša gradjanska dužnost je da odgovorimo na ovakve stvari i tražimo da sistem koji izdržavamo svi mi, nadje rešenje za ovog čoveka i da mu počasno državljanstvo.
Ako može sportistima i milionerima da se izdaje po hitnom postupku, onda može i ovom heroju.

Gost

#189

2014-04-26 00:04

covek koji zeli da zivi u nasoj zemlji i koji voli ovu zemlju kao mi a mozda i vise od nas treba da ostane..covek koji se bori da nasa zemlja izgleda lepse u ocima sveta koji zatvara oci pred onim sto se desava na ovim prostorima da bi lakse mogli da manipulisu nasom zemljom i otmu nam sve sto imamo..

Gost

#190

2014-04-26 00:24

Sve ce to narod pozlatiti

Gost

#191

2014-04-26 00:51

Treba da ostane
myrr

#192 Россия

2014-04-26 03:16

они политические беженцы и Сербия обязательно должна помочь этой семье, они пострадали из-за своих политических взглядов и убеждений, таких людей нужно поощрять и поддерживать и тогда у Сербии будет дольше сторонников во всем мире, во всех странах

Gost

#193

2014-04-26 03:28

To moze da se dogodi samo u Srbiji.

Gost

#194

2014-04-26 04:30

Zar za njegovu ljubav prema Srbiji da mu tako uzvratimo :(

Gost

#195

2014-04-26 06:56

Пријатељ се поштује и воли!
Фрањо Глончак

#196

2014-04-26 06:57

Пријатељ се поштује и воли!
Фрањо Глончак

#197 Re: Россия

2014-04-26 06:58


Gost

#198

2014-04-26 07:47

valjda ce se stogod promeniti

Gost

#199

2014-04-26 08:17

Iako zivim u Australiji, ja imam i drzavljanstvo Srbije (komentar da bi se izbegla konfuzija).

Gost

#200

2014-04-26 08:21

Mozda ima nade za ove ljude.