ZAHTEVAMO ODLAGANJE PRIJEMNIH ISPITA NA FAKULTETIMA


Gost

#26

2014-05-18 13:57

Ova peticija ne treba stvarno da se shvati kao pokusaj odlaganja prijemnog vec pokusaj omogucavanja onima koje su nezgode zadesile kvalitetno dalje skolovanje.

Gost

#27

2014-05-18 14:01

Iako sam pocela da ucim za prijemni u decembru, prosle godine, ne verujem da cu moci da postignem spremnost za zakazan datum prijemnog ispita. Psihicki, moralno i materijalno sam jako potresina situacijom koja nas je zadesila. Pre svega, jer se moja porodica i ja nalazimo u takvoj situaciji, da ne znam gde cemo sutra prespavati. Odlaganje prijemnog ispita bi bio dobar mnogo dobar ucinak vlasti. Zato sam, uostalom i "potpisala" ovu peticiju.

Gost

#28

2014-05-18 14:09

Ljudima iz ugrozenih podrucja ce prijemni svakako biti odlozen, u to ne sumnjam, ali sam isto tako sigurna da nama koji smo u mogucnosti da izadjenmo na prijemni niko nece odloziti (jer nema ni razloga, za nas bi odlaganje bilo samo izgovor jer nismo ucili na vreme!)
Sandra

#29 Re:

2014-05-18 14:12

#25: -

stavi sebe u poziciju tih mladih ljudi, sta ce ako su vec toliko vremena i para dali na spremanje, da sada odustanu zbog takve situacije? Budite solidarni sa vasim vrsnjacima i dajte svima sansu!!!!


Gost

#30

2014-05-18 14:18

U potpunosti se slazem sa peticijom nadam se da ce dekani dozvoliti da se odlozi polaganje prijemnih ispita.
#pomozimo

#31

2014-05-18 14:19

Pokrenimo peticiju za ukidanje prijemnih ispita! UVAZITE DECI PROSEK SKOLOVANJA U TOKU 4 GODINE I TAKO PREKINITE SVE VRSTE RANGIRANJA!!!
Sandra

#32

2014-05-18 14:22

DELITE DALJE PETICIJU DA DODJE DO STO VISE LJUDI!!!! STO NAS JE VISE TO SU VECE SANSE!!!
Vec postoji plan da se postradalom stanovnistvu pruzi pomoc u vidu stvari, smestaja i hrane a niko ne misli na srednjoskolce kojima je buducnost u pitanju, kako da oni upisu fakultet ako ne mogu ni da imaju sansu da se spreme, kako da finansiraju svoje studije ako nisu na budzetu u tako teskoj materijalnoj situaciji!!!
honor

#33 Re:

2014-05-18 14:22

#31: #pomozimo -

je l? a oni ljudi koji nisu imali sjajan prosek u školi, a dobro spremili  prijemni, oni ništa?


Gost

#34 Re:

2014-05-18 14:26

#31: #pomozimo -

Nadam se da se salis.

11

#35 #33

2014-05-18 14:31

Mesta ima za sve. Potpuno odloziti prijemni ispit ove godine bilo bi zaista najbolje. Takodje, pustiti prednost deci koja su dozivela nesrece poplave.

Gost

#36

2014-05-18 14:32

Prijemni ispiti treba da se odloze iz razloga sto dosta nasih vrsnjaka nije u mogucnosti da izadje na prijemni zbog situacije u kojoj se trenutno nalaze.
niki

#37 Re:

2014-05-18 14:32

#31: #pomozimo -  

 

ahahahahah, ne seri
Lazar

#38 Re:

2014-05-18 14:40

#28: -

Ali kako objaviti rezultate i spisak budzetskih studenata? 
Mada bi bilo fenomenalno, mada sam siguran da je nerealno, da svi srednjoskolci iz poplavljenih delova budu upisani na zeljene fakultete o trosku drzave (naravno ako pokazu odredjeni nivo znanja na prijemnom), bar za prvu godinu. Ne verujem da ce neka porodica moci da istrpi i skolarinu na sav ovaj haos..


Gost

#39

2014-05-18 14:41

A kako zamisljate da se pojedinim gradovima odlozi, a drugima ne?
Po meni, koji sam potpisao ovu peticiju, potrebno je odlaganje ZBOG NAJUGROZENIJIH, dakle ljudi koji su ostali bez domova, novca, bez icega, i kojima je potrebno pruziti sansu da nekako nastave normalan zivot.
Ali ne morate pljuvati po ljudima koji nisu zahvaceni poplavama, a pokrenuli su ovo da bi pomogli ljudima koji jesu. Svakako je opste poznato da svakom maturantu odgovara odlaganje prijemnog, i tu ne mozemo da se lazemo, ali vredjanje je da se kaze da oni ovo rade SAMO iz svoje koristi.
Korist od ovoga ce imati svako, a najvise mladi koji su ostali bez icega.
Glupo je raspravljati se oko ovoga, treba da budemo slozni.

Gost

#40 Re: Re:

2014-05-18 14:45

#38: Lazar - Re:

Odlaganjem prijemnog za 30 dana svim srednjoskolcima mi im ne pomazemo. Veliki je novac potreban za fakultet da bi mogao da se sakupi za to vreme i veliki je to psihicki sok da bi 30 dana odlaganja bilo dovoljno da se prevazidje. Najvise sto mi mozemo da uradimo je da ucestvujemo u akcijama prikupljanja pomoci kojih ima sirom zemlje.

marijana

#41

2014-05-18 14:46

Ljudi vidim da se vecinom svi slazemo, izrasli smo u ljude koji su svesni svog okruzenja i problema koji pogadjaju njihove najblize. Uradimo ovo zbog svih nasih vrsnjaka koji imaju istu sansu kao i mi da se skoluju a to ne mogu zbog ovako teske situacije. Svima ovo odgovara, to je istina, ali mislim da i fakultetima isto odgovara da se sto veci broj ljudi upise a to moze jeidno ako ljudi imaju uslov da se upisu!
marijana

#42 Re: Re: Re:

2014-05-18 14:47

#40: - Re: Re:

nama je cilj da odlozimo prijemne kako bi ucenici mogli da se spreme i koliko toliko novca skupe da plate samo polaganje ispita i konkurisu za budzet!!!


Gost

#43 Re: Re: Re:

2014-05-18 14:49

#40: - Re: Re:

Ne mozemo mi to znati, da li je neko sposoban ili ne, uvek treba pruziti sansu. Svakako ce ljudi imati vecu sansu, ili bar vise njih ce imati sansu da upise ukoliko se odlozi, u odnosu da se ne odlozi.

Fakulteti trebaju dati svoj doprinos, i pruziti sansu mladim ljudima.

N

#44

2014-05-18 14:50

Ja sam iz Sapca i ja stvarno nemam kad ad ucim,s obzirom da radim an punjenu dzkova peskom itd... ALi opet sreca nije kriticno pa cu moci da se spremi do kraja kad prodje ovo. A zapitajte se samo onda kako je ucenicima koji su gore prosli.

Gost

#45

2014-05-18 14:50

sta mislite,jel moguce da se samo njima odloze?

Anonymous

#46

2014-05-18 14:52

ne znam mislim da je previse komplikovano imati 2 upisna roka na svakoom fakultetu, mislim da ce odloziti ili svima ili nikome
Lazar

#47 Re: Re: Re:

2014-05-18 14:54

#40: - Re: Re:

Slazem se da je pored svih troskova koji su sad pred tim porodicama gotovo nemoguce izdvojiti novac za fakultet, zato i postoji drugi deo mog komentara u kome verovatno prizivam nemoguce. 
A u akcijama ucestvujem i treba da pozivamo jos ljudi da se ukljuci, nikad nije dovoljno!!


Gost

#48

2014-05-18 14:56

Najkorektnije bi bilo da se pomere prijemni ispiti.
Budite fer.

Gost

#49

2014-05-18 15:01

ovo bi bilo ok mozda ali sigurno nece biti odlaganja

Gost

#50

2014-05-18 15:03

Ако се помери испитни рок не знам колико је то од користи студентима из поплављених насеља јер су они у хаосу и биће сигурно још месец дана можда и више... Зар не би било боље да се направи неки рок после октобра додатно, кад би сви ти људи знали на чему су и у каквој ситуацији?! Да ли ико од њих размишља у овом тренутку о испитима и предавањима?!