Ванредна реакредитација докторских студија у Србији
Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ванредна реакредитација докторских студија у Србији
|
Gost |
#12014-06-17 13:43Mislim da je veopma vazno obezbediti vrednovanje nauscnog rada po medjunarodno vazecim i opste prihvacenim kriterijumima. Podrzavam ovu peticiju ukoliko ce doprineti striknom postovanju tih kriterijuma u Srbiji. |
|
| |
|
Gost |
#22014-06-17 18:44Stvar je jednostavna. Standardi za akreditaciju doktorskih stuidija su podzakonska akta i imaju istu snagu kao i Zakon.U svim slučajevima gde nisu ispoštovani zahtevi ovih standarda doktorske disetacije nisu mogle da se brane. |
|
| |
|
Gost |
#32014-06-17 19:54Ova peticija je trebalo da bude inicirana pre vise od dvadeset godina jer je po dolasku Milosevica na vlast pocela kupovina titula, a to je narocito bilo izrazeno posle "demokratskih promena" kada su novi revolucionari p[reko laznih titula postajali intelektualna elita. |
|
| |
Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)
2014-06-18 02:25- Date of removal: 2010-05-29
- Razlog uklanjanja: spam
|
Gost |
#52014-06-18 05:37Uvesti jedinstvene kriterijume, tj. verifikaciju-potvrdjivanje ispunjavanja svih uslova za sticanja doktorata u Srbiji. |
|
| |
|
Gost |
#62014-06-18 06:28Obrazovaje nije roba kojom se trguje! |
|
| |
|
Ivana |
#72014-06-18 09:12Ako se ovako nastavi uskoro ni diplome izdate u Srbiji nece vaziti u Srbiji a kamoli negde preko...Ukinucemo sami sebe! Uvek se u ovoj zemlji tesko zivelo ali bar smo imali sistem skolstva i nase diplome su svuda vazile, pa je to bio izlaz za mnoge skolovane ljude. Gledajuci godinama sta se sve radi mogu jedino da zahvalim samoj sebi na zapadnom doktoratu. |
|
| |
|
Gost |
#82014-06-18 10:16Важно је да постоје овлашћене институције и механизми за контролу компетенције приватних образовних установа, квалитета студија и стечених диплома. Заинтересована јавност има право да буде о томе обавештена. Држава је за то одговорна. Нико није добио мандат да може да омаловажава народ, већ је дужан да успостави поуздане критеријуме за контролу квалитета и поврати веру у инстизуције система. Ванредна реакредитација докторских студија у Србији је добар почетак у том правцу. |
|
| |
|
Gost |
#92014-06-18 10:18У античко доба ратовале су Атина и Спарта. Атински вођа потражио савет од филозофа. Он му дате савет - да ојача војску и крене на Спарту и да свуда убија свештенике и учитеље. Данас је Спарта рибарско насеље. Који то људи затиру учитеље и науку нашу? |
|
| |
|
Snežana |
#10 Škole i doktorati2014-06-18 11:01Podržavam sve moguće revizije i reakreditacije, ali kod nas bi trebalo to da se radi svakih par meseci kakva je situacija, jer ovde radi svako šta hoće ili kako mu se obezbedi. Pored mnogobrojno otvorenih privatnih fakulteta uključila bih i reviziju i državnih jer smatram da i tu svega ima. Čak je moguće i da pojedinci bez javnog oglasa i odobrenja Ministarstva 2007. godine otvaraju doktorske studije i nezakonito prisiljavaju magistre (one koji su magistrirali do oktobra 2005. god)na novu politiku doktoriranja da bi se fakultetima obezbedio novac. Srećom prijava Rektoratu je uspela. Svega smo se nagledali dok su neki pošteno radili svoje doktorate. Da ne pričamo da nam sa fakulteta dolaze različita deca. Neophodno je promeniti kompletan sistem školovanja kao i reviziju predavača počevši od učiteljica pa nadalje.Što se tiče predškolskog, osnovnog obrazovanja itd. hajde da nam se deca ne vrednuju prema deci koja moraju sa 5 godina da idu na 2 sporta, 3 strana jezika i 4 instrumenta a da pri tome od 20 dece 18 ne zna da govori ni srpski jezik, jer njihovi roditelji svoje nedovršene ambicije leče na tim malim glavama. Dragi moji učitelji počnite decu da nam učite inače ćemo imati sve veći broj "pravih" doktora nauka |
|
| |
|
Gost |
#112014-06-18 11:50Glavni cilj monografije "Merenje kvaliteta nastavno- obrazovnog procesa na " (Izdavač: Institut" Mihaijlo Pupin, Beograd 2011.)(ja sam jedan od autora) je bio da se oceni uspeh reforme visokog obrazovanja u Srbiji. Jedan od zaključaka/preporuka monografije je sprovođenje eksterno i interno ocenjivanje visokoškolskih ustanova u specificiranim vremenskim intervalima intervalima, reakreditacija. |
|
| |
Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)
2014-06-18 11:55- Date of removal: 2010-05-29
- Razlog uklanjanja: spam
|
Vuk Gost |
#132014-06-18 15:47Reakreditacija je neminovna, da bi se rasvetlila cela ta potpuno neuredjena oblast i uveli jedinstveni kriterijume za sve. |
|
| |
|
Mileva Lasic |
#14 Re:2014-06-18 16:05Uglavnom ste u pravu, osim u jednoj, bitnoj cinjenici. Komisija za akreditaciju je odbila veliki, veliki broj studijskih programa na privatnim univerzitetima i nije davala akreditaciju. Komisijina resenja o odbijanju su bila detaljno obrazlozena. Tokom zalbenog postupka Nacionalni savet za visoko obrazovanje, kojim je rukovodio profesor Srdjan Stankovic, je bez obrzlozenja ponistio veliki broj resenja Komisije i dodelio akreditaciju privatnim univerzitetima. U manjem broju slucajeva, ministar Zarko Obradovic je dao nezakonito dozvolu za rad bez ikakvog misljenja Komisije za akreditaciju. |
|
| |
|
Gost |
#152014-06-18 16:07Disertacija treba da stoji na temeljima dugogodišnjeg naučno istraživačkog rada mentora i ogromnog truda i rada kandidata. Potvrda za to su objavljeni SCI radovi. Međutim nije uvek tako.... |
|
| |
Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)
2014-06-18 16:10- Date of removal: 2010-05-29
- Razlog uklanjanja: spam
|
Gost |
#172014-06-18 23:28Svaka cast! I nadam se da cemo svi zajedno doci do cilja! |
|
| |
|
Steva |
#18 Problematicno...2014-06-19 01:18...je to sto se u stavci 1 peticije pominju SAMO privatni univerziteti, kao da se svi pravimo da ne znamo da nekompetentnih mentora ima NA STOTINE na drzavnim univerzitetima takodje (i ne samo nekompetentnih mentora, vec i falsifikatora, primaca mita, peraca novca i drugih izvrsilaca ne-etickih akata, prekrsaja, pa i krivicnih dela). Na kraju se u peticiji poziva na reakreditaciju doktorskih studija en general, ukljucujuci i drzavne, sto podrzavam, ali onda nema potrebe u stavci 1 isticati samo privatne. |
|
| |
|
Gost |
#192014-06-19 09:01 |
|
| |
|
Gost |
#202014-06-19 09:42Farsa oko Megatrenda i Rektora tog univerziteta svakako bi morala da dobije svoj epilog. |
|
| |
Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)
2014-06-19 11:47- Date of removal: 2010-05-29
- Razlog uklanjanja: spam
|
Promena se ne događa ako ćutite.
Autor ove peticije se pokrenuo i preduzeo akciju. Hoćete li i vi uraditi isto?
Druge peticije koje bi vas mogle interesovati
Mi omogućavamo besplatne onlajn peticije. Započnite profesionalnu onlajn peticiju koristeći naš servis. Naše peticije su svakodnevno pomenute u medijima stoga je kreiranje peticije odličan put da budete primećeni u javnosti i da pomognete u donošenju odluka.