Radnik nije rob niti roba
Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Radnik nije rob niti roba
![]() Anonymous |
#12016-02-13 20:50Radnik nije rob niti roba! |
|
| |
|
Gost |
#22016-02-13 20:50Država nije robovlasnik! |
|
| |
|
Gost |
#32016-02-13 21:41Osetila sam sve to na sopstvenoj koži |
|
| |
|
Gost |
#42016-02-13 21:48Zato sto svakodnevno gledam krsenje i nepostovanje propisa od strane drzavnih organa ....krajnje je vreme da se tome stane na put.!!! |
|
| |
|
Gost |
#52016-02-13 21:55Peticiju sam potpisala zato sto mi je muka od svih poslodavaca,to su pravi dzelati.Devedesetih sam godinama radila bez prijave,zadnjih dvanaest godina sam radila na odredjeno vreme ostala bez posla ni otpremnina niti ijedan dinar na ulicu i crkni. |
|
| |
|
Jovica Živanović |
#6 Re:2016-02-13 21:59Osetili su svi, ili makar znaju nekog ko jeste. To je postalo pravilo. |
|
| |
|
Jovica Živanović |
#7 Re:2016-02-13 22:00Najviše nam je muka od tog prećutnog, umreženog dogovora o kršenju zakona između poslodavca i inspekcije rada, tj. države. |
|
| |
|
Gost |
#82016-02-13 22:06Radila sam u privatnom sektoru, u renomiranom beogradskom restoranu iznad ZOO vrta. Da su poslodavci bili posteni koliko je restoran renomiran, ja bih 2011. godine otisla u penziju sa punim radnim stazom. Umesto zasluzene penzije dobila sam otkaz, sa 54 godine postala tehnoloski visak, i sada cekam...sta god da docekam. Ako ovim tempom nastave da odmicu penziju od mene, 2017 cu moci da podnesem dokumenta. Zbog ovog sramnog cina prema meni, podrzacu svaku akciju koja znaci kraj njihovoj osionosti i bezobrazluku. |
|
| |
|
Jovica Živanović |
#92016-02-13 22:08Radnici potpisuju fiktivne ugovore koji se aktiviraju jedino ako inspekcija zatekne radnika na radnom mestu. Sprega poslodavca i agencije za zapošljavanje, u kojoj oni trljaju ruke dok radnik ostaje bez radnog staža a država bez poreza. |
|
| |
|
Zaza Gost |
#102016-02-13 22:24Juče smo počeli skupljati potpise građana koje ćemo kao peticiju poslati Ministarstvu rada i soc politike, inspektoratu za rad, kojom želimo ukazati na katastrofalno stanje radnika u privatnom sektoru, za čija se zakonom zagarantovana prava niko ne brine i ne bori. |
|
| |
|
Jovica Živanović |
#112016-02-13 22:55Žene su tek pogođene prećutnim odobravanjem kršenja zakona od strane države. Pitanjima da li imaju porodici i da li planiraju da je prošire pri svakom razgovoru za posao do otkaza zbog trudničkog bolovanja. Da ne govorimo o tome da je za dobijanje posla važniji izgled od znanja. |
|
| |
|
Gost |
#122016-02-13 22:59Zato sto se ovo ne desava samo u Pozarevcu,nego i kod nas u Krusevcu... |
|
| |
|
Gost |
#132016-02-13 23:07Bolje da ropstvo bude ukinuto, nego da ga radnici sami ukidaju ! |
|
| |
|
Gost |
#142016-02-14 07:41Napokon se pored korumpiranih sindikata pojavio i jedan koji bar pokusava da se bori za radnike. Organizujte potpisivanje peticije po svim gradovima imace uspeha. Hvala vam ljudi. |
|
| |
|
Gost |
#152016-02-14 14:45Peticija mora da se odnosi i na državna preduzeča, ustanove jer se i tamo drastično krše radnička prava i ljudska prava!... Radnicima se zakida na zaradi po raznim osnovama dok se rukovodstvu...upravi, isplaćuju razni dodaci tipa stimulacija i na odgovornost, suprotno zakonu....neosnovano. Lično sam ranije podneo prijavu inspektoratu i policiji ali nisam primetio da je neko snosio posledice zbog toga....čak sam bio tužen od strane direktora....kasnije je tužba povučena. Što se tiče inspektorata za rad u Požarevcu, najblaže rečeno, nemam poverenje....naprotiv. |
|
| |
|
Gost |
#162016-02-16 09:13Zalosno je da se zmuri pred problemima.Licno verujem da talasanje dovodi do velikog talasa . |
|
| |
|
Gost |
#172016-02-19 11:07Što više ovakvih peticija i što se više ljudi angažuje, to će se pre nešto promeniti na bolje. Čist primer moj jučerašnji odlazak kod lekara(državna ustanova). Svima zakazan pregled u isto vreme a svi ćute. Ja sam se pobunila i odmah sam bila primljena. |
|
| |
|
Gost |
#182016-02-20 15:44Tato što inspekcija rada ne radi svoj posao,ne štiti radnika i njegova prava žašta primaju platu.Već uzimaju mito-pare i radnik je prepušten namilost svog gazde.Zato što mi je muka više od njih-inspekcije,voze službena auta,uzimaju pare i reketiraju vlasnike,i za to sve još i platu primaju.DOSTA!!!!!!!! |
|
| |
|
Promena se ne događa ako ćutite.
Autor ove peticije se pokrenuo i preduzeo akciju. Hoćete li i vi uraditi isto?
Druge peticije koje bi vas mogle interesovati
Mi omogućavamo besplatne onlajn peticije. Započnite profesionalnu onlajn peticiju koristeći naš servis. Naše peticije su svakodnevno pomenute u medijima stoga je kreiranje peticije odličan put da budete primećeni u javnosti i da pomognete u donošenju odluka.

