Stop rusenju autobuske stanice u Velikom Gradistu!
Stop rusenju autobuske stanice u Velikom Gradistu! / Saopštenja / Od danas novo rešenje za autobusko stajalište! / Komentari
|
Gost |
#12016-05-21 17:11Po ovome najnovijem nacrtu vidim : Autobusku stanicu, Stambeni poslovni objekat i ono roze polje je verovatno to stajaliste . Da li mi to dobijamo medjugradski servis sa Autobuskom stanicom, pa to je super!! |
|
| |
|
Gost |
#22016-05-25 15:26Saobraćajnice i saobraćajni objekti (državni putevi, autobuska stajališta, peroni, terminali... ) ne mogu biti privatno vlasništvo. Zgrada jeste privatno vlasništvo, ali ne i državni put ili peron i stajalište za autobuse. Razgraničite zgradu i zemljište pod njom od parcele na kojoj se nalaze i peroni i autobuska stajališta. Najvećim Planskim dokumentom Planom Generalne Regulacije promenjena je namena površine gde je bila autobuska stanica, kao saobraćajno čvorište, a da nadležni organi i javni pravobranilac nije reagovao da zaštiti interese građana i poreskih obveznika. Ima dosta elemenata krivičnog dela ljudi koji su bili dužni i znali su šta se radi, a nisu sprečili i zaštitili interese građana. |
|
| |
|
Gost |
#3 Re:2016-05-25 15:35Saobraćajnice i saobraćajni objekti (državni putevi, autobuska stajališta, peroni, terminali... ) ne mogu biti privatno vlasništvo. Zgrada jeste privatno vlasništvo, ali ne i državni put ili peron i stajalište za autobuse. Razgraničite zgradu i zemljište pod njom od parcele na kojoj se nalaze i peroni i autobuska stajališta. Najvećim Planskim dokumentom Planom Generalne Regulacije promenjena je namena površine gde je bila autobuska stanica, kao saobraćajno čvorište, a da nadležni organi i javni pravobranilac nije reagovao da zaštiti interese građana i poreskih obveznika. Ima dosta elemenata krivičnog dela ljudi koji su bili dužni i znali su šta se radi, a nisu sprečili i zaštitili interese građana. Glavno autobusko stajalište u jednom naselju je ujedno i autobuska stanica. Glavno autobusko stajalište treba da ima sve prateće sadržaje neophodne za prevoz ljudi i robe. Autobuska stanica ne sačinjava jednu zgradu već je to prostor sa nizom najsavremenijih objekata u funkciji autobuskog prevoza ljudi. od sanitarnih čvorova do automata za kupovinu autobuskih karti, do prodavnice za sitnice koje mogu zatrebati u putu. Mesto -stanica- glavno stajalište na koje dolazi autobus treba da bude lepo i ostavlja lep utisak na sve ljude koji pristižu u Veliko Gradište, i mesto sa koga će poželeti ponovo da se vrate u naše mesto. |
|
| |
|
Promena se ne događa ako ćutite.
Autor ove peticije se pokrenuo i preduzeo akciju. Hoćete li i vi uraditi isto?
Druge peticije koje bi vas mogle interesovati
Mi omogućavamo besplatne onlajn peticije. Započnite profesionalnu onlajn peticiju koristeći naš servis. Naše peticije su svakodnevno pomenute u medijima stoga je kreiranje peticije odličan put da budete primećeni u javnosti i da pomognete u donošenju odluka.