Peticija za donosenje zakona o zastiti prava pacijenata


Gost

/ #122 Nesavesno lečenje Subotičkih lekara

2013-08-12 08:50

SUBOTIČKI KARDIOLOG ( koji je i suvlasnik jedne privatne Poliklinike u Subotici,koja za mnoge ljude koji tamo potraže stručnu,medicinsku pomoć postaje „Kuća Smrti“ ,a koja se svakodnevno,od 2010.godine reklamira,po više puta dnevno, na svim lokalnim medijima (novine, televizije, radio),u suprotnosti sa zakonom),je mojoj mami,iako je unapred upozoren više puta, prepisao lek za srce,koji joj nije odgovarao,zbog brojnih nuspojava,savetovao joj je da naglo prekine ranije prepisanu terapiju,od strane kardiologa u bolnici,koju je pila godinama.Kada se mami zbog pogrešne terapije, zdravstveno stanje toliko pogoršalo da više nije mogla otići do kardiologa na pregled,taj isti privatni kardiolog nije hteo da dodje kući da je pregleda,iako mu je to bila dužnost i posao iz registrovane delatnosti, Poliklinike,već je telefonskim putem,bez da je moju mamu video ili pregledao, menjao svoju ranije propisanu terapiju,uveravajući nas da je potrebno vreme da se dejstvo leka ispolji i da se organizam privikne.Moja mama je do zadnjeg dana pila terapiju,koju je taj šarlatan kardiolog propisao,a da on,kada sam ga zvala telefonom na privatan broj i slala poruke,u noći kada je moja mama bila odvežena u Opštu bolnicu u kojoj nije bilo dežurnog specijaliste kardiologa,već je u stanju u kojem je bila životno ugrožena (jer je dežurna lekarka Službe hitne medicinske pomoći,specijalista urgentne medicine, načelnik i predsednik sekcije urgentne medicine,član Etičkog i mnogig drugih Odbora i Komisija u sistemu zdravstvene zaštite,nije htela da izadje po pozivu u noćnim časovima,životno ugroženog pacijenta,iako je prethodno bila na intervenciji i mami pogoršala zdravstveno stanje,već je nakon pola sata od poziva SHMP,iako smo od stanice hitne pomoći udaljeni svega tri minuta kolima,poslala kod životno ugroženog pacijenta, ekipu koja se sastojala od medicinskog tehničara i šofera,bez lekara,koji su nas prevezli u Bolnicu,mimo Protokola,i da nije ni javila kolegama da stiže pacijentkinja u teškom stanju),gde je na Odeljenju za prijem i zbrinjavanje urgentnih stanja primio lekar opšte prakse, početnik,bez iskustva,koji nije ni imao licencu za rad,niti je smeo samostalno da odredjuje terapiju i primenjuje druge medicinske mere (orotrahealnu intubaciju,reanimaciju.....)bez prisustva i odobrenja,dežurnog lekara specijaliste i koji nije odmah po prijemu moje mame,pozvao svoje kolege ,dežurne specijaliste,već je sam odredio terapiju,koja joj je još više pogoršala zdravstveno stanje,tako da je došlo prvo do zastoja disanja, a potom i srca i tek je tada,taj lekar početnik ,na hitnom prijemu nakon više od 25 minuta, pozvao svoje kolege,dežurne specijaliste medju kojima je bio i Načelnik odeljenja za prijem i zbrinjavanje urgentnih stanja i Predsednik Srpskog lekarskog društva u Subotici, koji je zadnji stigao na intervenciju).Za svo to vreme, ja sam par puta mobilnim telefonom zvala i slala poruke na privatan broj, napred navedenom kardiologu,koji je mami propisao pogrešnu terapiju,kod koga je ona ,dve nedelje pre odvoženja u bolnicu,samostalno na svojim nogama otišla,po najvećim vrućinama i od svoje male,invalidske penzije platila skupe preglede (desetak),na koje je taj kardiolog ispisao a da se taj privatni kardiolog niti te noći kad mu je pacijentkinja,moja mama, bila u životno ugroženom stanju odvežena u bolnicu ,niti ikada kasnije ,javio.Svi ti nazovi lekari (kardiolog iz privatne Poliklinike,Načelnica Službe hitne medicinske pomoći,specijalista urgentne medicine i Predsednik Sekcije urgentne medicine Srbije, lekar opšte prakse na Odeljenju za prijem i zbrinjavanje urgentnih stanja Opšte bolnice Subotica,čiji je mentor bio Načelnik odeljenja i Predsednik sekcije Srpskog lekarskog društva u Subotici) još i sada rade, bez ikakvih sankcija kako od strane svojih pretpostavljenih,tako i svih drugih nadležnih organa u Republici Srbiji, kojima sam ih sve prijavila, zbog nesavesnog i nemarnog lečenja,moje pokojne mame i postupanja u suprotnosti sa Zakonom o zdravstvenoj zaštiti,datoj Hipokratovoj zakletvi......,rade i nadalje uništavaju živote i sudbine drugih pacijenata,koji im se obraćaju sa poverenjem i skupo naplaćuju svoje usluge.Republićki zdravstveni inspektor za Severno Bački Okrug i šef Odseka zdravstvene inspekcije u Novom Sadu, kojeg sam takodje prijavila svim nadležnim organima RS,je prilikom zdravstvenog inspekcijskog nadzora i svog postupanja i pismenog nalaza,direktno postupao u više navrata u suprotnosti sa više zakona i u korist prijavljenih Subotičkih lekara,bez ikakvih sankcija od strane Ministarstva zdravlja ili Tužilaštva, Opšta bolnica je te iste godine,2010.dobila od strane Ministarstva zdravlja RS,priznanje,kao jedna od tri najbolje bolnice u Srbiji.Pitam se da li Ustav i Zakoni zaista jednako važe za sve gradjane ili i nadalje postoje one profesije i pojedinci koji su zaštićeni i iznad svih zakona u Republici Srbiji.