Peticija za donosenje zakona o zastiti prava pacijenata

vuk markovic
Autor peticije

#101 zdravoskop

2012-05-10 15:59

Najtuznije je sto ljudi ovu peticiju ne shvataju za ozbiljno, cinjenica je da lekari nemaju velike plate, ali je cinjenica i da ih drugi retko i dobijaju! Ali ako su lekari postali to sto jesu zbog para, trebali su da se prekvalifikuju u neku drugu struku, jer nigde na svetu lekari nisu placeni koliko oni misle da treba.

Gost

#102

2012-05-13 12:13

Podržavam sve praktične i potrebne odluke, zakone,i opravdane postupke. Smatram da je odabir lekara slobodna odluka, i da čovek to može da radi kada misli da to treba, a ne ovako!za Veliki broj ljudi ide u privatne ordinacije, plaća da ne bi gubili vreme oko silnih papira i komplikovanja zs preglede.Treba u ovoj ZEMLJI da bude sve praktično, bez komplikovanja i lako pristupačno, realna cena usluga!!!TREBA UVEK DA BUDEMO SLOŽNI KAO NAROD,SAMO TAKO MOŽEMO DA ŽIVIMO KAKO TREBA I BEZ EVROPSKE UNIJE, JER SA NJOM IMAĆEMO SAMO NEREALNE ZAHREVE KOJE MI NE MOĐEMO DA ISPUNIMO JER JE TO NEREALNO,I SAMO DONOSI KORIST HARAČLIJAMA I LOVATORIMA!!! VELIKI POZDRAV ZA CELU NACIJU I VELIKA PORUKA - S S S S!!!

Gost

#103

2012-07-11 11:48

bravo
Jelisaveta, najnesrećnija tetka na svetu...

#104

2012-07-12 15:24

Na žalost, peticiju više potpisuju porodice i prijatelji pacijenata. Pacijenata više nema... MOj brat opravdano sumnja u nestručnost i zanemarivanje relanog stanja porodilje u Boru, posle čijeg se porođaja od strane lekarke iz Bora, ne raduju životu. Dete osuđeno na smrt pre nego na život. Da li je tako trebalo biti? Još uvek stoji otvoreno pitanje, zašto se doktorka odlučila na porođaj na način na koji jeste kad je 45 minuta mogla da uradi isti taj carski rez? Zašto je MORALA da čeka i dete ostane bez vazduha zbog kog trpi neizlečive posledica dok zvaničnici frazama opravdavaju stanje bebe od dva meseca koje ne može da živi van bolničkih uslova.

Pacijent

#105 Re:

2012-08-20 09:22

#19: -

Nazalost svest ljudi u Srbiji je na veoma niskom nivou.Mnogi neshvataju da u Srbiji nema ni prava ni pravde ni demokratije a ni logike.Sve je ogrezlo u kriminalu,korupciji,mitu,nasilju,agresiji....Samo onaj ko nije preziveo pakao zbog gubitka drage osobe usled nesavesnog lecenja moze da razmislja na ovakav nacin.Problem je da ljudi najmanje razmisljaju o stvarima koje su najvaznije u zivotu,svom zdravlju i zivotu i zivotu i zdravlju svoje porodice i prijatelja,sve dok djavo ne pokuca na vrata.U Srbiji ne postoji SOLIDARNOST, HUMANOST,jer da postoji ova peticija ne bi imala ovoliko potpisa a druge nebitne za zdravlje i zivot na hiljade.STIDI SE SRBIJO.Osnovna merila vrednosti su bitno poremecena,otud toliko kriminala ,agresije, nasilja kako u porodici tako i u celokupnom drustvu.Radna mesta Zastitnika pacijentovih prava su nepotreban trosak u budzetu,jer ne vrse svoju osnovnu funkciju,ZASTITU PRAVA PACIJENATA,za sta su placeni od strane zdravstvenih osiguranika.Zna li neko koliko hiljada takvih,nepotrebnih radnih mesta zastitnika prava pacijenata ima u Srbiji?Napravimo peticiju za njihovo ukidanje,dok ne budu bili nezavisni,jer sada ih bira direktor zdravstvene ustanove,plate primaju kao i lekari i stite prava samo svojih direktora,ustanova u kojima rade i lekara koji rade u tim zdravstvenim ustanovama a protiv kojih pacijenti podnose prijave zbog nemara,nesavesnog lecenja,zbog kojih je na hiljade ljudi umrlo u Srbiji ili im je unisteno zdravstveno stanje.

Suboticki pacijent

#106

2012-08-20 14:40

Najnovija dogadjanja sa odeljenja Opste bolnice Subotica-Ortopedija Bolnička sramota
Vec je opste poznata cinjenica da u nasoj bolnici ne postoji ni red ni rad ni disciplina, ali ipak moram da podelim sa vama ovo...

Naime, na odeljenju ortopedije se ceka i po 7 sati na red, u istoj (prepunoj) cekaonici su i bebe od par nedelja i bake od 90 godina, lekar dolazi sa zakasnjenjem od oko 2 sata, horda navaljuje na njega i ulazi u ordinaciju sa njim, a mi koji smo dosli tu mnogo ranije cekamo i dalje.. Stara prica..

Bakica od oko 85 godina, jedva dise, pada u nesvest, cerka moli da je prime preko reda, ali naravno ne izlaze joj u susret..uzasan prizor..

Negde oko 14h ulazim u ordinaciju, sa jos 2 pacijenta. Pobrkali su papire i mene poslali na skidanje gipsa koji nemam,a moje papire zaturili ko zna gde, jer "ljubazna" sestrica nije imala vremena da ih trazi..

Sve u svemu dan za pamcenje,kao i svaki odlazak kod da li ortopeda da li interniste,sve je to luda avantura...
A provela sam 7 sati u hodniku koji izgleda kao da je ratno stanje, i to ono `45.ljubazna
Pacijent

#107 Pacijent

2012-08-29 14:02





Za osam godina koliko postoje,potrošeno je više od milion i po eura za njihove zarade,ima ih preko 330 u Srbiji a da svoju osnovnu funkciju-zaštitu prava pacijenata ne vrše.Zaštitnici pacijentovih prava sami priznaju da ne mogu mnogo da pomognu: nisu samostalni u svom radu, jer su pre svega odgovorni svom poslodavcu, odnosno upravi zdravstvene ustanove i mogu da štite jedino svoje radno mesto a ne i pacijente koji im se obraćaju te je njihova uloga i smisao u zdravstvenom sistemu besmislena.

TOLIKO O "ZAŠTITNICIMA"PACIJENTOVIH PRAVA U SVIM GRADOVIMA SRBIJE
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:393771-Zdravstvo-Zalbe-za-milion-evra
zorica

#108 Re:

2012-08-30 00:36

#19: -svi da imaju pravo na lecenje i operacije ako nemaju dovoljno mesta u bolnicama i dovoljno strucnjaka neka sagrade novu bolnicu i zaposle jos ljudi na koje sve gluposti se trose pare subotica je mogla da izgradi jos jednu bolnicu i stop korupciji marljiviji rad bi bio odmah dosao do izrazaja jer smo mi vec veliki kapacitet prevelik za jednu bolnicu ja mislim da su to par pametnih stvari za diskutovanje

 

zorica

#109

2012-08-30 00:54

1990godine izgubila sam majku imala je rak materice u to vreme su odstranili organ ukoliko se moglo i reklo koliko ces godina ziveti za nju su rekli 3 god i tako je i bilo imala je divnu doktoricu na onkologiji suboricke bolnice koja je uvek bila na raspolaganju mojoj mami sa njom sam diskutovala da bi dala moj bubreg mami jer joj je i bubrege zahvatio rak rekla je da bi i moj bubreg za kratak rok isto tako prosao i da ne radim tona zalost pomoci nije bilo ako se ta doktorica jer stvarno je bila postena prepozna u toj prici jer ja se na zalost od svih sokva koje sam dozivljavala ne secam ni imena ni kako je izgledala rec je o pacijentu mojoj mami binski marija ovim putem samo zelim da se zahvalim i da kazem da nisam zaboravila dobrotu,pouzdanost i rame te doktorice koja je bila u teskim momentima kraj nas zato ne mogu sve doktore da osudim samo one koruptivne koiji nesavesno rade i koji su koruptivni a nadam se isto tako da ce se i oni ovde prepoznati
Ruza

#110 Re:

2012-08-30 01:09

#109: zorica -

Ja sam isto potpisala, i sa mojim bratom je bio isti slucaj kao sa Tvojom mamom. Bio je jos mlad, a svi smo znali da nema pomoci. Doktori sa grudnog, jer on je tamo lecen i u Kamenici bili su izuzetno ljubazni, a isto tako i iz Hitne pomoci koji su mu 2 puta dnevno dolazili dati inekcije od uzasnih bolova. Tako da cast izuzecima, a osudjujem one nesavesne i sklone korupciji.

Gradjanin

#112 KAKO SE BIRAJU ČLANOVI ETIČKOG ODBORA U ZDRAVSTVENOM SISTEMU

2012-08-30 10:07


Gost

#113 ZAŠTITNIK PRAVA PACIJENATA

2012-08-30 10:31

Zaštitnici prava pacijenata, kojima građani podnose pritužbe na zdravstvene usluge, nisu nezavisni u svom radu, njih imenuje direktor i najčešće su pravnici koji godinama rade uglavnom kao šefovi pravnih službi u istoj ustanovi, zbog čega se dovodi u pitanje nezavisnost u radu. Pritom, ne postoji radno mesto zaštitnika pacijentovih prava, pa mogu biti smenjeni donošenjem rešenja, a njihovu nezavisnost dovodi u pitanje i činjenica da ne primaju platu za posao koji obavljaju. Oni, takođe, ne prolaze nikakvu dodatnu obuku po imenovanju za mesto zaštitinika. Zaštitinici prava pacijenata su često u sukobu interesa, jer ne mogu u istom postupku da zastupaju interese pacijenta i ustanove odnosno da u praksi više štite interes zdravstvene ustanove. "Zaštitnici prava pacijenata imaju osećaju da mogu da budu smenjeni ako ne zastupaju ustanovu na odgovarajući način.Pacijenti nisu zadovoljni njihovim radom, što se vidi iz razgovora sa njima ali i podacima o drugostepenim postupcima koji su pokrenuti, u nekim institucijama na svaku odluku ili mišljenje zaštitnika uložena je žalba.Ovlašćenja zaštitnika nisu velika: on pokreće istragu ali ima vrlo krataka rok od 5 dana da prikupi sve relevantne podatke. Daje zatim mišljenje na osnovu koga direktor ustanove donosi odluku koja često ne povlači veće kazne, već je uglavnom reč o upozorenjima pred otkaz ili finansijskim kaznama.
Upravo iz napred navedenih razloga ne može se reći da je uvođenje ove institucije Zakonom o zdravstvenoj zaštiti dovelo do nekog značajnijeg unapređenja u pogledu kvaliteta usluge koja se pruža u domovima zdravlja ili bolnicama.Postoji tendencija kod zaštitnika prava pacijenata da prigovore ne zavode već da ih rešavaju usmenim putem između pacijenata i lekara. Uočeno je i da zaštitinici međusobno ne sarađuju, kao i da nemaju nikakvu saradnju sa Ministarstvom zdravlja.
Evropska povelja o pravima opacijenata ili Rimska povelja doneta je 2002. u Rimu. Njome se uređuju prava pacijenta, poput prava na preventivne mere, pristup, kvalitet zdravstvenih usluga, informisanost, slobodu izbora, poštovanje prava pacijentovog vremena, prava na privatnost i poverljivost i drugo. Srbija je potpisala Rimsku povelju, ali je još nije ratifikovala, i za razliku od zemalja regiona nema zakon o zaštiti prava pacijenta.
Zakonom o zdravstvenoj zašiti iz 2005. propisana su osnovna prava pacijenata, uključujući pravo pacijenta na prigovor,ali je zakonska regulativa u tom domenu oskudna, jer nema podzakonske regulative. Pri donošenju tog zakona namera zakonodavca je, bila da se primeni Evropska povelja o pravima pacijenata, koju je Srbija potpisala ali je još nije ratifikovala. Ta povelja preporučuje zemaljama da ustanove nezavisno telo unutar ili van zdravstvenih institucija koji će postupati u slučaju kršenja prava pacijenta.
Zbog nedovoljne informisanosti građana potrebna je aktivna i stalna kampanja kako bi se pacijentima predočila sva prava koja imaju u sistemu zdravstvene zaštite ali i način kako bi se sva ta prava u praksi i ostvarila.


Miko

#114 Re:

2012-09-15 14:25

#1: -

nesporim da su bili adekvatno placeni, vec je i narod kriv za korupciju, cokolada, pice, i sl. tako je pocelo ....


Gost

#115

2012-09-30 15:06

dosta "bele" pameti i njihovih pogrešnig procena!
Savesni gradjanin

#116 Članovi Upravnog Odbora RFZO,koji usvajaju sramne odluke i Pravilnike koji štete svim gradjanima Srb

2012-10-19 12:00

Ko su ljudi koji donose odluke da se zaposlenima u Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje svake godine isplaćuju visoki novčani iznosi na ime viškova kada se zna da je RFZO taj koji je prema poslednje objavljenoj listi Poreske uprave,Ministarstva finansije,jedan od 500 najvećih poreskih dužnika u Srbiji.To su isti ljudi koji svojim potpisom ukidaju ili znatno ograničavaju stečena prava pacijenata i koji rade ne u interesu gradjana,pacijenata koji plaćaju svakog meseca ogromne doprinose sa svojih zarada već rade isključivo u svom ličnom,materijalnom interesu:Tome u prilog govori i najnoviji Pravilnik koji je stupio na snagu septembra meseca i koji sada kada smo prema zvaničnim istraživanjima prvi po broju obolelih od raka grlića materice i smrtnosti usled toga,svojim potpisom kao da oni nemaju majke,žene,kćerke,sestre,rade direktno protiv zdravlja žena e-novine.com - Zdravstveni sistem protiv zdravlja žena,http://www.e-novine.com/index.php?news=72770,kojim ograničavaju pravo žene na preventivni pregled jednom u tri godine.To su članovi Upravnog odbora RFZO,ljudi koji su uglavnom nestručni,birani po autonomizmu a ispred onih organizacija koji su ih birali trebalo bi da štite njihova prava članova i interese,zato dobijaju ogromne godišnje nadoknade na ime članstva u Upravnom odboru RFZO, a ne da rade protiv njih.Ovo su njihova imena:
УПРАВНИ ОДБОР Републичког фонда за здравствено осигурање:

1. Савез самосталних синдиката Србије - Др Рајко Косановић, председник

2. Његош Потежица, председник Синдиката управе Србије, заменик преседникa

Чланови:

1. Божа Ерцег, Савез самосталих синдиката Србије и Републички одбор синдиката управе Србије

2. Љубиша Несторовић, председник Самосталног синдиката Србије и неметала Србије

3. Миломир Бошковић, Председник Већа Савеза самосталних синдиката града Ваљева

4. Драго Ђокић, Председник Савеза самосталних синдиката града Новог Сада

5. Миодраг Ранђеловић, председник Савеза самосталин синдиката града Ниша

6. Иван Јовановић, председник Савеза самосталних синдиката града Лесковца

7. Иштван Хуђи, секретар Већа Савеза самосталних синдиката града Суботице

8. Саша Торлаковић, секретар Већа Савеза самосталних синдиката града Смедерева

9. Војислав Борисављевић, председник одбора Синдиката пољопривреде града Београда

10. Милан Симић, председник Гранског синдиката јавних, саобраћајних и комуналних делатности "Независност"

11. Славко Влаисављевић, председник Гранског Синдиката прехране, угоститељства, туризма, пољопривреде, водопривреде и дуванске индустрије "Независност"

12. Миодраг Зупанц, председник синдиката „Независност“ у РТС-у

13. Василије Белобрковић, пензионер из Београда

14. Момчило Вуксановић, пензионер из Деспотовца

15. Драгољуб Шишић, земљорадник из Радоваца, Пожега

16. Драшко Даниловић, земљорадник из Кузмина

17. Бора Јовановић Џарил, адвокат из Београда

18. Милош Марковић, адвокат из Београда

19. Синиша Миленковић, Удружење параплегичара и квадриплегичара „Дунав“ Београд

Da li je možda na ovakve i mnoge druge sramne odluke koje usvajaju i potpisuju uticalo i to što ga čine sve sami muškarci a niti jedna žena u zadnjih par godina,procenite sami.

Gost

#117 Bubrežni bolesnik

2012-10-25 10:12

Ne samo da su članovi Upravnog Odbora Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje onemogućili ženama da na trošak fonda mogu (i moraju) da izvrše preventivno ginekološki pregled jednom godišnje, kada smo po broju smrtnosti i oboljevanju od raka grlića materice prema zvaničnim istraživanjima prvi u svetu,oni su usvajanjem Pravilnika od septembra 2012.godine,koji ima brojne nedostatke i propuste direktno ugrozili živote bubrežnih bolesnika koji su na kućnoj terapiji jer neće moći da odlaze na dijalizu od kojih im zavisi život,jer im se novousvojenim Pravilnikom ne obezbedjuje sve što im je potrebno za hemodijalizu tzv.supstitucione linije,tabletirane soli....Toliko o njihovoj stručnosti i posledicama njihovih lakomislenih odluka na živote i zdravlje mnogih pacijenata u Srbiji.
ogorceni

#118

2012-11-07 11:20

To sa koliko neznanja i bahatosti se odnose nazovi lekari prema onkoloskim bolesnicima, ne postoji ni u Bangladesu. O novim cipelama i tasnama mogu satima da vam pricaju ali nemojte slucajno nesto strucno da ih pitate jer ce da vas omrznu za ceo zivot, jer cete biti svedok njihovog apsolutnog neznanja.

Gost

#119 Zasto je potrebno pod HITNO doneti ovaj zakon

2012-11-14 11:17

Pitam se

#120 Da li ima korupcije u zdravstvu u Srbiji?

2012-11-15 10:24

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Ciscenje-zdravstva-od-korupcije-potrebno-i-Srbiji.sr.html
Zašto ne postoji prava volja od strane nadležnih organa da se problem korupcije u zdravstvu u Srbiji počinje rešavati.Dokle će pacijenti ispaštati zbog sprege kriminala u sudstvu,zdravstvu,policiji i politici.

Gost

#121

2013-03-17 10:05

Treba korupciji stati. Uzas je sta se radi u "kuci zdravlja". Drage volje bih imenovao zabrinjavajuci broj doktora/ica koje daje falicne analize i usmeravaju pacijente ka privatnim ordinacijama. Takodje za uzasnu nestrucnost koju poseduju, kada u mnogim slucajevima i izbegavaju da pacijenta posalju za Beograd.

Gost

#122 Nesavesno lečenje Subotičkih lekara

2013-08-12 08:50

SUBOTIČKI KARDIOLOG ( koji je i suvlasnik jedne privatne Poliklinike u Subotici,koja za mnoge ljude koji tamo potraže stručnu,medicinsku pomoć postaje „Kuća Smrti“ ,a koja se svakodnevno,od 2010.godine reklamira,po više puta dnevno, na svim lokalnim medijima (novine, televizije, radio),u suprotnosti sa zakonom),je mojoj mami,iako je unapred upozoren više puta, prepisao lek za srce,koji joj nije odgovarao,zbog brojnih nuspojava,savetovao joj je da naglo prekine ranije prepisanu terapiju,od strane kardiologa u bolnici,koju je pila godinama.Kada se mami zbog pogrešne terapije, zdravstveno stanje toliko pogoršalo da više nije mogla otići do kardiologa na pregled,taj isti privatni kardiolog nije hteo da dodje kući da je pregleda,iako mu je to bila dužnost i posao iz registrovane delatnosti, Poliklinike,već je telefonskim putem,bez da je moju mamu video ili pregledao, menjao svoju ranije propisanu terapiju,uveravajući nas da je potrebno vreme da se dejstvo leka ispolji i da se organizam privikne.Moja mama je do zadnjeg dana pila terapiju,koju je taj šarlatan kardiolog propisao,a da on,kada sam ga zvala telefonom na privatan broj i slala poruke,u noći kada je moja mama bila odvežena u Opštu bolnicu u kojoj nije bilo dežurnog specijaliste kardiologa,već je u stanju u kojem je bila životno ugrožena (jer je dežurna lekarka Službe hitne medicinske pomoći,specijalista urgentne medicine, načelnik i predsednik sekcije urgentne medicine,član Etičkog i mnogig drugih Odbora i Komisija u sistemu zdravstvene zaštite,nije htela da izadje po pozivu u noćnim časovima,životno ugroženog pacijenta,iako je prethodno bila na intervenciji i mami pogoršala zdravstveno stanje,već je nakon pola sata od poziva SHMP,iako smo od stanice hitne pomoći udaljeni svega tri minuta kolima,poslala kod životno ugroženog pacijenta, ekipu koja se sastojala od medicinskog tehničara i šofera,bez lekara,koji su nas prevezli u Bolnicu,mimo Protokola,i da nije ni javila kolegama da stiže pacijentkinja u teškom stanju),gde je na Odeljenju za prijem i zbrinjavanje urgentnih stanja primio lekar opšte prakse, početnik,bez iskustva,koji nije ni imao licencu za rad,niti je smeo samostalno da odredjuje terapiju i primenjuje druge medicinske mere (orotrahealnu intubaciju,reanimaciju.....)bez prisustva i odobrenja,dežurnog lekara specijaliste i koji nije odmah po prijemu moje mame,pozvao svoje kolege ,dežurne specijaliste,već je sam odredio terapiju,koja joj je još više pogoršala zdravstveno stanje,tako da je došlo prvo do zastoja disanja, a potom i srca i tek je tada,taj lekar početnik ,na hitnom prijemu nakon više od 25 minuta, pozvao svoje kolege,dežurne specijaliste medju kojima je bio i Načelnik odeljenja za prijem i zbrinjavanje urgentnih stanja i Predsednik Srpskog lekarskog društva u Subotici, koji je zadnji stigao na intervenciju).Za svo to vreme, ja sam par puta mobilnim telefonom zvala i slala poruke na privatan broj, napred navedenom kardiologu,koji je mami propisao pogrešnu terapiju,kod koga je ona ,dve nedelje pre odvoženja u bolnicu,samostalno na svojim nogama otišla,po najvećim vrućinama i od svoje male,invalidske penzije platila skupe preglede (desetak),na koje je taj kardiolog ispisao a da se taj privatni kardiolog niti te noći kad mu je pacijentkinja,moja mama, bila u životno ugroženom stanju odvežena u bolnicu ,niti ikada kasnije ,javio.Svi ti nazovi lekari (kardiolog iz privatne Poliklinike,Načelnica Službe hitne medicinske pomoći,specijalista urgentne medicine i Predsednik Sekcije urgentne medicine Srbije, lekar opšte prakse na Odeljenju za prijem i zbrinjavanje urgentnih stanja Opšte bolnice Subotica,čiji je mentor bio Načelnik odeljenja i Predsednik sekcije Srpskog lekarskog društva u Subotici) još i sada rade, bez ikakvih sankcija kako od strane svojih pretpostavljenih,tako i svih drugih nadležnih organa u Republici Srbiji, kojima sam ih sve prijavila, zbog nesavesnog i nemarnog lečenja,moje pokojne mame i postupanja u suprotnosti sa Zakonom o zdravstvenoj zaštiti,datoj Hipokratovoj zakletvi......,rade i nadalje uništavaju živote i sudbine drugih pacijenata,koji im se obraćaju sa poverenjem i skupo naplaćuju svoje usluge.Republićki zdravstveni inspektor za Severno Bački Okrug i šef Odseka zdravstvene inspekcije u Novom Sadu, kojeg sam takodje prijavila svim nadležnim organima RS,je prilikom zdravstvenog inspekcijskog nadzora i svog postupanja i pismenog nalaza,direktno postupao u više navrata u suprotnosti sa više zakona i u korist prijavljenih Subotičkih lekara,bez ikakvih sankcija od strane Ministarstva zdravlja ili Tužilaštva, Opšta bolnica je te iste godine,2010.dobila od strane Ministarstva zdravlja RS,priznanje,kao jedna od tri najbolje bolnice u Srbiji.Pitam se da li Ustav i Zakoni zaista jednako važe za sve gradjane ili i nadalje postoje one profesije i pojedinci koji su zaštićeni i iznad svih zakona u Republici Srbiji.
SU 61

#123 Razboleo lekarskom greskom

2013-08-12 09:00

Mene je pre nove godine 2013 jedan Suboticki kardiolog koji ne radi u bolnici, iz jedne privatne klinike, dijagnozirao za Perikarditis, davao mi 5 nedelja Brufen i Kolhicin antireumatik, lek protiv toga. Posle 5 nedelja sam dospeo u bolnicu jer sam se nasao u kriticnom stanju zbog bolova.
U bolnici sam dobio dijagnoze da ja nikad nisam imao Perikarditis, znaci da sam dobijao pogresne lekove 5 nedelja za nepostojecu bolest, Brufen i Kolhicin. Sa Brufenom mi je doticni kardiologist napravio teski Gastritis i zacetak cira na zelucu, a sa Kolhicinom mi je napravio remisiju teske upale, koju drugi, dobri doktori neuspesno lece vec pola godine. Za ove bolesti imam bolnicku dijagnozu. Postoje i simptomi koji upucuju na jos jednu tesku bolest, koju jos nisu nasli, mada ga i ne traze preterano, ignorisu simptome, a ta nepoznata bolest je iz dana u dan sve gora. Ja sam bio sportista od 100 kg pre nego sto sam usao kod doticnog kardiologa, nedeljno isao na treninge 3 puta. Sad imam 90 kg, ne mogu da radim redovno, ni da se bavim sportom. Imam stalno bolove i druge simptome teske bolesti. Bio na bolovanju 4 meseci sto je i meni i mojoj firmi Narodnom Pozoristu Subotica prouzrokovalo veliku stetu. Na lekove, laboratorije, klinike sam dosad potrosio oko 2500 eu. A izlecenje se jos ne vidi. Doticni lekar mi je samo jednom prisao, pravio se lud, kao imao sam ja gastritis i ranije, a perikarditis je prosao. Ne, nego ga nikad nije ni bilo, a on je mene unistio sa lekovima za nepostojecu bolest.
Lekar

#124 JADNA LI SI DRŽAVO SRBIJO!

2013-11-12 11:01

Lekarska i pravosudna mafija!

Ministarka zdravlja "gospođa" Slavica Đukić Dejanović prolazi bez ikakve zakonske odgovornosti kao i njeni prethodnici!

Ubijanje stanovništva u bolnicama Srbije!

Lekari koji čine propuste u lečenju pacijenata gde je krajnji rezultat tragični ishod, prolaze bez zakonske odgovornosti, čak dobijaju unapređenja?!
Dijagnoze se uspostavljaju pogrešno, ljudi umiru, a "država" nikoga ne poziva na odgovornost?!

Ubistvo Suzane Milovanović -KAZNITI ODGOVORNE!
Pacijent mesec dana povraća i krvari, a lekari ga ne šalju na dodatne analize kako bi uspostavili dijagnozu i sproveli adekvatno lečenje!?
Da li su lekari toliko nestručni (kupljene dipolome) da prilikom lečenja čine kobne greške koje prikrivaju ubijanjem pacijenata?

Preuzeto sa Revolucionarni Pokret Srbije

http://www.kurir-info.rs/tezak-nemar-trudnica-umirala-u-bolovima-doktor-joj-rekao-nisam-tu-clanak-1068877
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/418419/Preminula-Suzana-Milovanovic-molila-supruga-Daj-doktorima-pola-plate-da-me-spasu
greška u koracima

#125

2014-01-25 19:08

Poštovanje svima na forumu,po pitanju prava za zaštitu pacijenata mislim sve najbolje ali ne i u ovoj zemlji,jer ovde se sve može zataškati novcem,a zakoni nam se menjaju kao slajdovi na ekranu,ko kada i kako hoće,tako da mi obični smrtnici ne zapamtimo jedan ,a već drugi stupa na snagu.IMA među tim pravnicima koji su uključeni i bave se zaštitom pacijenata časnih i odgovornih, ali vremenom posustanu zbog pretnji ili neprijatnosti i odlaze i bave se nečim drugim.Ja samo izvlačim taj zaključak iz svog iskustva a ne iz "rekla-kazala".Naime,zbog propusta u lečenju bubrega i urotrakta zbog kamena,počev od urgentne medicine,pa do ležanja na samoj klinici u N.S.došlo je do propusta koje je rezultiralo da moram da lečim posledice nestručnog rada,naravno postoje dokazi koji su kod mene,ali obzirom da je sad na redu spašavanje onog što se spasiti može,nisam psihički spremna da se vratim u tu ustanovu,jer sam izgubila poverenje.Jedno drugo prikrivaju,umesto da taj određeni lekar koji je pogrešio najobičniju rutinsku stvar, ponudi totalno bezbolno rešenje uz psihičku podršku, koju lepu reč,čisto da mi da do znanja da mu je žao(nisam tražila izvinjenje) a prolazi kraj mene kao da sam stalak za infuziju.Želim da nastavak lečenja obavim u BG. (jer imaju manje bolno rešenje mada ni oni ne isključuju operaciju ali ODMAH su na snimku videli sve...bez toga da su išta znali ili tražili otkucanu otpusnu listu ili nalaze) a znam da uput neću dobiti iz N.S,i šta mi tu može pravnik koji je u krugu bolnice ili je tesno povezan sa lekarima i čuva svoj kredit"za nedaj bože"nekom svom. Koja su moja prava kao oštećenog pacijenta da biram gde ću se lečiti i pored uredno overene knjižice.Kako da posle lošeg očitanog RTG snimka,budem spremna da legnem na hirurški sto,i poverim svoje telo težem poslu od čitanja snimka (jer posledica nestručnoti može da ishoduje operativni zahvat ako ne krene kako treba a to mi je i rečeno, a koji uopšte nije trebao da bude)tako da smatram da su retki isterali pravdu,i to ne zahvaljujući "zaštiti pacijenata"nego su presavili tabak i na sud,i u medije, pa i dalje...naravno samo uz DOKAZE.Nekažem greške se dešavaju, nismo savršeni,i to je nekako objašnjivo,ali sam pristup lekara da me dovodi u situaciju da mi "farba oblake u žuto",a dokazi govore sasvim suprotno e to je van svake pameti,i ja sam ta koja treba da molim da mi se taj zahvat odradi u anesteziji da makar budem oslobodjena bola i da se nesećam,ali ne,još pogoršavam pristup.Radim u uslužnoj delatnosti kod privatnika, gde sam kažnjena jer na početku fiskalizacije nisam izdala odmah račun za sokić "na slamčicu",nego sam otkucala čim je kupac izašao pošto je jako žurio, znači sekunde su bile u pitanju što je inspekcija i utvrdila na kontrolnij traci ali ipak je bilo kazne,a to što se ja borim da sačuvam zdrav bubreg,i razum, i moguće oštećenje koje je nastalo,nikom ništa.Ljudi,sve ovo govorim u dobroj nameri,jer treba da živimo u realnom svetu,neke manje stvari će možda i proći,pa će biti propraćene,a krupne će izaći tek za nekoliko godina.Žao mi je savesnih lekara,i znam i to da su prinuđeni da ćute,i odlaze... neko iz zemlje,neko u neku drugu ustanovu i tek onda čujete priče koje su se desile ali pre mnogo mnogo godina. Ovo opet govorim iz ličnog iskustva,nekada sam u porodici imala zdravstvenog radnika ,koji je otišao u inostranstvo baš iz tih razloga i javašluka i dočekao penziju u Nemačkoj.Treba prvo da povrate NEKI lekari čast i ljudskost, (nisu bogovi)pa onda da mašu diplomama i zvanjima.Glasaću za,pa neka nam je bog u pomoći svima...pa i nijma. Nadam se da veći deo te struke neće sebe videti i prepoznati u ovom tekstu,a za njih bi samo rekla,HVALA ŠTO STE TU...