Peticija za donosenje zakona o zastiti prava pacijenata

Suboticki pacijent

/ #106

2012-08-20 14:40

Najnovija dogadjanja sa odeljenja Opste bolnice Subotica-Ortopedija Bolnička sramota
Vec je opste poznata cinjenica da u nasoj bolnici ne postoji ni red ni rad ni disciplina, ali ipak moram da podelim sa vama ovo...

Naime, na odeljenju ortopedije se ceka i po 7 sati na red, u istoj (prepunoj) cekaonici su i bebe od par nedelja i bake od 90 godina, lekar dolazi sa zakasnjenjem od oko 2 sata, horda navaljuje na njega i ulazi u ordinaciju sa njim, a mi koji smo dosli tu mnogo ranije cekamo i dalje.. Stara prica..

Bakica od oko 85 godina, jedva dise, pada u nesvest, cerka moli da je prime preko reda, ali naravno ne izlaze joj u susret..uzasan prizor..

Negde oko 14h ulazim u ordinaciju, sa jos 2 pacijenta. Pobrkali su papire i mene poslali na skidanje gipsa koji nemam,a moje papire zaturili ko zna gde, jer "ljubazna" sestrica nije imala vremena da ih trazi..

Sve u svemu dan za pamcenje,kao i svaki odlazak kod da li ortopeda da li interniste,sve je to luda avantura...
A provela sam 7 sati u hodniku koji izgleda kao da je ratno stanje, i to ono `45.ljubazna