Peticija za donosenje zakona o zastiti prava pacijenata

SU 61

/ #123 Razboleo lekarskom greskom

2013-08-12 09:00

Mene je pre nove godine 2013 jedan Suboticki kardiolog koji ne radi u bolnici, iz jedne privatne klinike, dijagnozirao za Perikarditis, davao mi 5 nedelja Brufen i Kolhicin antireumatik, lek protiv toga. Posle 5 nedelja sam dospeo u bolnicu jer sam se nasao u kriticnom stanju zbog bolova.
U bolnici sam dobio dijagnoze da ja nikad nisam imao Perikarditis, znaci da sam dobijao pogresne lekove 5 nedelja za nepostojecu bolest, Brufen i Kolhicin. Sa Brufenom mi je doticni kardiologist napravio teski Gastritis i zacetak cira na zelucu, a sa Kolhicinom mi je napravio remisiju teske upale, koju drugi, dobri doktori neuspesno lece vec pola godine. Za ove bolesti imam bolnicku dijagnozu. Postoje i simptomi koji upucuju na jos jednu tesku bolest, koju jos nisu nasli, mada ga i ne traze preterano, ignorisu simptome, a ta nepoznata bolest je iz dana u dan sve gora. Ja sam bio sportista od 100 kg pre nego sto sam usao kod doticnog kardiologa, nedeljno isao na treninge 3 puta. Sad imam 90 kg, ne mogu da radim redovno, ni da se bavim sportom. Imam stalno bolove i druge simptome teske bolesti. Bio na bolovanju 4 meseci sto je i meni i mojoj firmi Narodnom Pozoristu Subotica prouzrokovalo veliku stetu. Na lekove, laboratorije, klinike sam dosad potrosio oko 2500 eu. A izlecenje se jos ne vidi. Doticni lekar mi je samo jednom prisao, pravio se lud, kao imao sam ja gastritis i ranije, a perikarditis je prosao. Ne, nego ga nikad nije ni bilo, a on je mene unistio sa lekovima za nepostojecu bolest.