Peticija za donosenje zakona o zastiti prava pacijenata

greška u koracima

/ #125

2014-01-25 19:08

Poštovanje svima na forumu,po pitanju prava za zaštitu pacijenata mislim sve najbolje ali ne i u ovoj zemlji,jer ovde se sve može zataškati novcem,a zakoni nam se menjaju kao slajdovi na ekranu,ko kada i kako hoće,tako da mi obični smrtnici ne zapamtimo jedan ,a već drugi stupa na snagu.IMA među tim pravnicima koji su uključeni i bave se zaštitom pacijenata časnih i odgovornih, ali vremenom posustanu zbog pretnji ili neprijatnosti i odlaze i bave se nečim drugim.Ja samo izvlačim taj zaključak iz svog iskustva a ne iz "rekla-kazala".Naime,zbog propusta u lečenju bubrega i urotrakta zbog kamena,počev od urgentne medicine,pa do ležanja na samoj klinici u N.S.došlo je do propusta koje je rezultiralo da moram da lečim posledice nestručnog rada,naravno postoje dokazi koji su kod mene,ali obzirom da je sad na redu spašavanje onog što se spasiti može,nisam psihički spremna da se vratim u tu ustanovu,jer sam izgubila poverenje.Jedno drugo prikrivaju,umesto da taj određeni lekar koji je pogrešio najobičniju rutinsku stvar, ponudi totalno bezbolno rešenje uz psihičku podršku, koju lepu reč,čisto da mi da do znanja da mu je žao(nisam tražila izvinjenje) a prolazi kraj mene kao da sam stalak za infuziju.Želim da nastavak lečenja obavim u BG. (jer imaju manje bolno rešenje mada ni oni ne isključuju operaciju ali ODMAH su na snimku videli sve...bez toga da su išta znali ili tražili otkucanu otpusnu listu ili nalaze) a znam da uput neću dobiti iz N.S,i šta mi tu može pravnik koji je u krugu bolnice ili je tesno povezan sa lekarima i čuva svoj kredit"za nedaj bože"nekom svom. Koja su moja prava kao oštećenog pacijenta da biram gde ću se lečiti i pored uredno overene knjižice.Kako da posle lošeg očitanog RTG snimka,budem spremna da legnem na hirurški sto,i poverim svoje telo težem poslu od čitanja snimka (jer posledica nestručnoti može da ishoduje operativni zahvat ako ne krene kako treba a to mi je i rečeno, a koji uopšte nije trebao da bude)tako da smatram da su retki isterali pravdu,i to ne zahvaljujući "zaštiti pacijenata"nego su presavili tabak i na sud,i u medije, pa i dalje...naravno samo uz DOKAZE.Nekažem greške se dešavaju, nismo savršeni,i to je nekako objašnjivo,ali sam pristup lekara da me dovodi u situaciju da mi "farba oblake u žuto",a dokazi govore sasvim suprotno e to je van svake pameti,i ja sam ta koja treba da molim da mi se taj zahvat odradi u anesteziji da makar budem oslobodjena bola i da se nesećam,ali ne,još pogoršavam pristup.Radim u uslužnoj delatnosti kod privatnika, gde sam kažnjena jer na početku fiskalizacije nisam izdala odmah račun za sokić "na slamčicu",nego sam otkucala čim je kupac izašao pošto je jako žurio, znači sekunde su bile u pitanju što je inspekcija i utvrdila na kontrolnij traci ali ipak je bilo kazne,a to što se ja borim da sačuvam zdrav bubreg,i razum, i moguće oštećenje koje je nastalo,nikom ništa.Ljudi,sve ovo govorim u dobroj nameri,jer treba da živimo u realnom svetu,neke manje stvari će možda i proći,pa će biti propraćene,a krupne će izaći tek za nekoliko godina.Žao mi je savesnih lekara,i znam i to da su prinuđeni da ćute,i odlaze... neko iz zemlje,neko u neku drugu ustanovu i tek onda čujete priče koje su se desile ali pre mnogo mnogo godina. Ovo opet govorim iz ličnog iskustva,nekada sam u porodici imala zdravstvenog radnika ,koji je otišao u inostranstvo baš iz tih razloga i javašluka i dočekao penziju u Nemačkoj.Treba prvo da povrate NEKI lekari čast i ljudskost, (nisu bogovi)pa onda da mašu diplomama i zvanjima.Glasaću za,pa neka nam je bog u pomoći svima...pa i nijma. Nadam se da veći deo te struke neće sebe videti i prepoznati u ovom tekstu,a za njih bi samo rekla,HVALA ŠTO STE TU...