Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Teodora

/ #73

2013-10-25 17:20

Ja sam imala i dodatne probleme sa fakultetom, osim master studija. Prvo sam upisala osnovne studije u Somboru, smer domski vaspitac. Na drugoj godini studija sam znala da mi smer nije akreditovan i da nema nomenklaturu. Zatim, u zelji da potvrdim svoj rad, upisala sam akreditovane master studije u Jagodini, jer ga na Univerzitetu u Novom Sadu nije bilo. Pre nekoliko dana mi je stigla tri godine cekana svecana diploma iz Sombora na kojoj mi pise zvanje: vaspitac. Nigde, ali nigde se ne spominje "dom". Pa sto sam ja onda morala da idem 350km za dalje skolovanje, kad sam sa diplomom vaspitaca mogla i negde blize da zavrsim master studije. Ima jos dosta nepoklapanja za skolovanje nas pedagoga. Ali zelela bih da nagovestim da jesam master sudije upisla na drugom fakultetu, ali ja time nikom nisam zauzela mesto, jer nas je svega konkurisalo dvoje, a primalo se 20 studenata. Ono sto bih ja navela kao dodatni probelm jeste - profesori prave razliku prilikom ocenjivanja studenta:da li je osnovne studije zavrsio na ovom ili na nekom drugom fakltetu! Na velike, velike probleme sam naisla tokom studiranja master studija, ali i osnovnih studija. Pozdrav svima i velika podrska peticiji!