Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Dušan Spasić
Autor peticije

/ #220 Re: Re: Ogorcena

2013-11-13 09:19

#214: nik NEJM - Re: Ogorcena

Sad i ja kršim obećanje dato dragoj osobi i moram ovo da prokomentarišem. Nije u redu da vređate žensku osobu, valjda ste toliko vaspitani. Niti je u redu da vređate druge ljude, izneli ste svoje mišljenje kao osoba koja je van prosvete. Ja nisam filosof, već master filolog anglista - očigledno ne znate koje je to zvanje i uopšte niste upućeni u probleme studenata. Niko ne traži neko izjednačavanje, već pravo na rad i zaradu nakon četiri godina studija. Vama to smeta, i sve probleme koje imate i koje vidite u državi vidite u nama. Što se tiče Vašeg predloga da prestanem sa peticijom, to se neće desiti.

Sam znam koliko je teško da se dođe do mesta na masteru, koliko je teško kada neko sa višom školom likuje nad vašim mukama, kada ste stručniji i obrazovaniji od nekoga a taj neko vas vređa u lice i čini da se osećate bedno. Kada Vam neko kaže da ste nakon četiri godina nestručni a na radnom mestu drži nediplomirano lice. Direktori mešetare uz pomoć ovog zakona.Nemaju svi para da studiraju na masteru, ima studenata koji su izuzetni ali ipak nemaju para da nastave da studiraju još jednu godinu.

Mladima treba posao, trebaju da zarade kako bi od nečeg krenuli. Molim Vas, a i potpisnike, da se uzdržite od međusobnog vređanja. Stvarno nema potrebe za prostaklukom. Svi shvatite ovo kao diskusiju, razmenu misli. Ukoliko neko krene da vređa neću njemu/njoj obrisati komentar neka ostali vide nevaspitanost i na primeru neka nauče kako se ne treba ponašati.