Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

/ #93 Milos

2015-08-09 15:40

Ja ne znam.da li si ti dobro upucen sa uredbama Vlade RS i pravilnicima na univerzitetima u Srbiji a  koji/e se odnose na kriterijume za upise na fakultete stranih drzavljana, jesi li procitao da se student iz cg ne moze upisati na bilo koji drzavni fakultet u Srbiji ako se na popisu stanovnistva nije izjasnio kao Srbin koji Srbiju priznaje za maticnu drzavu a za sta dobija odgovarajucu potvrdu nadleznog zavoda za statistiku u CG. Dalje, da li znas da uz tu potvrdu mora da prilozi i potvrdu da mu je maticni jezik srpski jezik kao i da se na navedenom popisu izjasnio tako, bas da ne bi polagao srpski jezik prilikom upisa na faks. Da li znas da Srpska ambasada Srbima u cg po osnovu ovih klriteijuma dopunjenim kriterijumimia za dobijenje drzavljanstva rs daje drzavljanstvo RS Srbima u CG i ne samo.u CG nego i Makedoniji I BiH i Hrvatskoj ali najvise procentualno Srba ima u CG. Sredstva koja se odvajaju iz budzeta se unapred odvajaju sortiraju i klasiraju tako da ni u to nisi bas najbolje upucen izgleda? Mislim da je ova peticija izraz tvoje licne nemoci i animoziteta koje osjecas prema ljudima koji dolaze iz CG. Ne znam.zbog cega jer su to uglavnom Srbi koji su  stranci  i u CG ali i u Srb. Ocigledno je. Ja nisam student, ali jesam iz CG ozenjen sam Kragujevcankom, a moja majka je Kraljevcanka, imam dvoje dece, nemam jos ni trideset godina i zavrsio sam pravni fakultet, reci mi hoces li mojoj deci ovom peticijom da uskratis pravo na besplatno skolovanje u drzavi njihove majke i drzave koju osjecam kao svoju za maticu? Predpostavljam da si mladji ali i ne zreliji od mene, treba da znas da se u CG mnogo krvi prolijelo i mnogo slova napisalo u ime srpstva, treba da znas da je od Kradjordja ciji se djed Jovan Djurisic doselio i Sumadiju,  pa na ovamo mnogo ljudi emigriralo u Sumadiju i druge djelove Srbije jel hoces njihove rodjake bracu prijatelje, sunarodnike da onemogucis da se skoluju u svoju maticu? Ove godine se Srbi cg bore da se realizuje proslava stogodianjice Mojkovacke bitke valjda ce uspeti u tome ako ih u Podgorici ceka rampa valjda ih nece cekati u Beogradu? Njegosa da ne pominjem ni Sv.Petra Cetinjskog, ni Baja Pivljanina a ni djenerala Vesovica koji je prvi srpski general koji sa crnogorakom.vojskom usao i oslobodio Decane cija su zvona zvonila njemu u cast u poslednjih trista godina po prvi put, zamisli on se besplatno skolovao u Beogradu. Necu i ne zelim vise da pisem ali jos jednom napominjem da ukolkio je ovo izraz neke tvoje licne fruatracije prekini sa tim, ja shvatam da je narod ogorcen i to sa pravom kao i ovamo samo sto ga mnogo manje ima nego gore. Mozda ces kratkorocno postici neki efekat sa ovim ali dugorocno pravis veliku gresku opasnu po srpaki nacion, danas ovu peticiju a koliko sjutra neki tvoj kolega vrlo lako moze traziti da se ista prava ukinu srbima sa Kosova i Merohije. Pozdrav