Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

#76

2015-08-09 09:26

Dosta je bilo bratsva, jedinstva, čojstva i tolerancije samo sa naše strane. Žive u Srbiji k'o mali bogovi, a čime su se oni dokazali? Time što nam zabranjuju crkvu, što su priznali Kosovo, što se distanciraju od "genocidnih" Srba, što prebijaju naše turiste, što nas deru na sve moguće načine, naplaćuju nam po 5-6 puta skuplje robu na primorju... Ma, daleko im lepa kuća !!!!!!!!!! Ma za njih je Milo !!! Uvalio im je Milokliz za svagda!

Gost

#77

2015-08-09 10:27

zato sto puno crnogoraca drze funkcije direktora bez SRPSKOG DRZAVLJANSTVA A UJEDNO MRZE SVE STO JE SRPSKO PA I CRKVU.U SRBIJI IMAJU SVE PRIVILEGIJE I TREBA IM SVE UKINUTI POD HITNO.
J

#78 Re:

2015-08-09 10:47

#7: -  

 Ne mlati, budalo


Gost

#79

2015-08-09 11:01

Bilo je krajnje vreme , naši djaci gube mesto na fakultetima zbog njih... Dokle ? Ako su strani državljani neka tako i plaćaju školarinu... Nema budžeta za njih i ne postoji ni pravni osnov za tako nešto. I ne samo to ...i lečenje i sve ostalo gde još uvek uživaju privilegije .... Oni na svakom koraku pljuju po Srbiji. Dosta!
kolateralna šteta

#80

2015-08-09 11:18

Da je Petar Petrović Njegoš, nekim čudom, živ morao bi da napiše ili dopuni Gorski Vijenac budalaštinjama srpskog naroda! Iskren da budem nisam znao da finsiramo sa 100% i crnogorske studente! Ako je tako, a sigurno jeste, onda nam ne dođe ništa drugo no citati Miladina iz Đekne koji kaž sinu Radosavu: "....ja neviđeh veće budale od tebe, koja više radi protiv sebe"! Taj serijal "Đekna nije umrla, a kada će ne znamo" govori sve o crnogorskim studentima!


Gost

#81

2015-08-09 12:06

Sami su hteli svoju drzavu i da budu strani drzavljani. U svim drugim stranim zemljama, svuda oko nas, je bas tako kao sto se u ovoj inicijativi pokrece. Ne vidim razlog da i kod nas bude drugacije. I da se konacno nasa deca stave u svojoj zemlji na prvo mesto koje im i pripada.

Gost

#82

2015-08-09 12:33

Zato sto njihovi studenti se tretiraju kao nasi drzavljani i zauzimaju mesto nasoj deci na fakultetu. A, pri tom, oni nas tretiraju kao stoku, kada se ide kod njih na more. Odavno vec ne idem kod njih na more.A, prvi su potrcali da priznaju Kosovo, doci ce njma Siptari glave!!!

Gost

#83

2015-08-09 13:21

apsolutno sam za ovu peticiju, iako sam završio faks.

 

Međutim, skrenuo bih pažnju da se peticija treba odnositi na sve državljane bivših sfrj republika. znači, isto i za studente iz bih, republike srpske, koji imaju dvojno državljanstvo. oni plaćaju poreze u BiH ali ne i u srbiji, a ovde imaju isti status kao i srpski studenti. mahom državljani bih imaju i srpsko državljanstvo.

 

s druge strane, srbija plaća školovanje i muslimanima iz raške oblasti i šiptarima sa juga srbije, preševo, bujanovac, koji nisu lojalni srbiji, i koji otvoreno zastupaju anti-srbske stavove....u pogledu tzv nezavnisnog Kosova I Metohija.

 

 

dakle, srbijanci, uključite mozak i zaustavite plaćanje studiranja svim državljanima svih bivših sfrj republika.

 

 

 

ironično je, da je pokretač peticije Hajduković, čije je prezime rodom iz Crmnice, Crna Gora ili eventualno iz Like, kurvatska-hrvatska.

 

 

Ako si Miloše rodom iz Crmnice, onda si moja krv.

Crnogorac sa Pravnog fakulteta

#84

2015-08-09 13:57

Ovom gopodinu, koji je podnio peticiju, zelio bih prvo da mu kazem da njegov postupak krsi Ustav Republike Srbije. A kao drugo, upitao bih ga-sta reci za studente iz Republike Srpske? Zasto bi onda oni bili povlasceni? Je li njihovi roditelji placaju porez Republici Srbiji ili BiH? Jesu li svi njihovi roditelji rodjeni u Srbiji i zavrsavali skole? Ako se nekad ovo uvazi, a nece se uvaziti, pravicno bi bilo onda da svi koji dolaze iz drzava bivse SFRJ imaju status stranog studenta, a ne da se neki diskriminisu, a neki povlascuju.


Gost

#85

2015-08-09 14:07

Pa zato sto Crna Gora nije vise sa Srbijom i njihova vlada JE ANTI SRPSKA !

Gost

#86

2015-08-09 14:13

potpisujem jer zasto nasa deca moraju da placaju a crnogorci ne oni su posebna drzava i prema tome su stranci ima da placaju skolovanje i to u punom iznosu i oni nasima naplacuju more u punom iznosu neide niko dzabe podrzavam studente samo napred deco uz vas smo ali samo jos nesto da dodam fakultete treba da placaju svi strani drzavljani iz bivse sfrj jer su oni sada svi strani drzavljani nema nikom povlastice pa ni onima sa kosova

 

Miki22

#87

2015-08-09 14:20

Onda da u CG zabrane zaposljavanje nasih studenata preko leta, posto u Srbiji posao ne mozemo naci...


Gost

#88 tako je Re:

2015-08-09 14:20

#83: -  

 tako je ukinuti placanje skolovanja svim drzavljanima iz bivse sfrj

M

#89 Re: Re: milos

2015-08-09 14:52

#22: slovuk - Re:  

 netacno, niste upuceni, drzavljani Srbije imaju potpuno ista parava kao i drzavljani Crne Gore ... Odgovorno tvrdim da sirite dezinformacije ...


Gost

#90

2015-08-09 14:52

Србија никад ништа добро није видела од црногорских кадрова,то је у ствари и легло корупције и криминала.Увести им повелике школарине које би их одбијале од студија у Београду,Нишу,итд. те ће тако моја Србија бити лепша и чистија.Ионако ми у "њиховој" цг немамо ама баш никаква права и мрзе нас више од свих...Не треба нам то зло у дворишту..А од свих Срба најгори су Црногорци.Ваљда зато што у ствари знају да су Срби (отпадници).Далеко им лепа кућа...


Gost

#91

2015-08-09 14:55

Zašto trošiti pape na izdajnike....

Gost

#92 Re:mne

2015-08-09 15:01

Uvodite sto god ocete, ko ce ici u bg da se skoluje osim srba iz cg. Niko drugi, te cete vasijema vrata zatvorit i nama.opet dobro, valjda ce se opasuljit pa ce vidjet da im.gore nema prijatelja i da imaju samo jednu domovinu Crnu Goru.... Tako da podrzavam i potpisujem ako se vazi! 


Gost

#93 Milos

2015-08-09 15:40

Ja ne znam.da li si ti dobro upucen sa uredbama Vlade RS i pravilnicima na univerzitetima u Srbiji a  koji/e se odnose na kriterijume za upise na fakultete stranih drzavljana, jesi li procitao da se student iz cg ne moze upisati na bilo koji drzavni fakultet u Srbiji ako se na popisu stanovnistva nije izjasnio kao Srbin koji Srbiju priznaje za maticnu drzavu a za sta dobija odgovarajucu potvrdu nadleznog zavoda za statistiku u CG. Dalje, da li znas da uz tu potvrdu mora da prilozi i potvrdu da mu je maticni jezik srpski jezik kao i da se na navedenom popisu izjasnio tako, bas da ne bi polagao srpski jezik prilikom upisa na faks. Da li znas da Srpska ambasada Srbima u cg po osnovu ovih klriteijuma dopunjenim kriterijumimia za dobijenje drzavljanstva rs daje drzavljanstvo RS Srbima u CG i ne samo.u CG nego i Makedoniji I BiH i Hrvatskoj ali najvise procentualno Srba ima u CG. Sredstva koja se odvajaju iz budzeta se unapred odvajaju sortiraju i klasiraju tako da ni u to nisi bas najbolje upucen izgleda? Mislim da je ova peticija izraz tvoje licne nemoci i animoziteta koje osjecas prema ljudima koji dolaze iz CG. Ne znam.zbog cega jer su to uglavnom Srbi koji su  stranci  i u CG ali i u Srb. Ocigledno je. Ja nisam student, ali jesam iz CG ozenjen sam Kragujevcankom, a moja majka je Kraljevcanka, imam dvoje dece, nemam jos ni trideset godina i zavrsio sam pravni fakultet, reci mi hoces li mojoj deci ovom peticijom da uskratis pravo na besplatno skolovanje u drzavi njihove majke i drzave koju osjecam kao svoju za maticu? Predpostavljam da si mladji ali i ne zreliji od mene, treba da znas da se u CG mnogo krvi prolijelo i mnogo slova napisalo u ime srpstva, treba da znas da je od Kradjordja ciji se djed Jovan Djurisic doselio i Sumadiju,  pa na ovamo mnogo ljudi emigriralo u Sumadiju i druge djelove Srbije jel hoces njihove rodjake bracu prijatelje, sunarodnike da onemogucis da se skoluju u svoju maticu? Ove godine se Srbi cg bore da se realizuje proslava stogodianjice Mojkovacke bitke valjda ce uspeti u tome ako ih u Podgorici ceka rampa valjda ih nece cekati u Beogradu? Njegosa da ne pominjem ni Sv.Petra Cetinjskog, ni Baja Pivljanina a ni djenerala Vesovica koji je prvi srpski general koji sa crnogorakom.vojskom usao i oslobodio Decane cija su zvona zvonila njemu u cast u poslednjih trista godina po prvi put, zamisli on se besplatno skolovao u Beogradu. Necu i ne zelim vise da pisem ali jos jednom napominjem da ukolkio je ovo izraz neke tvoje licne fruatracije prekini sa tim, ja shvatam da je narod ogorcen i to sa pravom kao i ovamo samo sto ga mnogo manje ima nego gore. Mozda ces kratkorocno postici neki efekat sa ovim ali dugorocno pravis veliku gresku opasnu po srpaki nacion, danas ovu peticiju a koliko sjutra neki tvoj kolega vrlo lako moze traziti da se ista prava ukinu srbima sa Kosova i Merohije. Pozdrav

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-08-09 15:46



Gost

#95

2015-08-09 15:55

zato sto su crnogorci strani drzavljani,zato sto su se odcepili pa ,sad imaju svoju drzavu pa nek tamo besplatno studiraju,zato sto su priznali kosovo,zato sto smo tamo gradjani drugog reda...

Gost

#96

2015-08-09 16:02

Hajdukovici su inace iz CG haha


Gost

#97 Re: odg.

2015-08-09 16:28

#96: -   Prezime Hajduković potiče iz Crne Gore, iz Crmnice. Hajdukovići su se prvo prezivali Strahinjići. Kod Branka Hajdukovića iz Bijelog Polja se nalazi porodično stablo Hajdukovića. Naravno neki su se iselili iz Crne Gore. Jedni su otišli u Osijek i danas ih tamo ima. U Beogradu se nalazi veliki dio potomaka, kao i jedan u Banjaluci, nekoliko u Podgorici. Eto toliko ja znam 


Gost

#98 Re: odg.

2015-08-09 16:31

Z

#99 Re:

2015-08-09 16:47

#2: -  

 Sto? Neki ti Crnogorac navatao bivsu ili sta?


Gost

#100

2015-08-09 17:04

Zato sto je Srbija zemlja Srba, na prvom mestu. Najveca prava treba da imaju studenti Srbi, sto iz matice, sto iz dijaspore. Stranci mogu da studiraju, ali tek kada se upisu Srbi. I stranci treba uvek da budu samofinansirajuci studenti. Nije mi poznato da ijedna drzava na svetu, pa cak i Crna gora, besplatno skoluje Srbe. Kako drugi prema nama, tako treba da se i mi ponasamo prema njima!!!