Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

SRBIN ROMSKE NACIONALNOSTI ALI PRE SVEGA COVEK

/ #2403 CRNOGORCI PLJUJU U TANJIR IZ KOG JEDU ODREKLI SE KOSOVA A TRAZE SVOJA PRAVA

2015-08-13 10:06

Ja sam Rom, ovde sam rodjen u Srbiji, zena mi radi u gradskoj cistoci , a ja skupljam sekundarne sirovine i staro fvozdje . Moze da se zivi kad covek hoce da radi. Moja deca se skoluju i njih drzava edukuje da budu posteni i vredni ljudi da ne otimaju tudje . Da posteno zaradjujem svoje parce hleba . Medju Romima ima i Pravoslavaca i Muslimana ali niko nikog ne dira bez obzira dal je neko " ciganstura" , " cergar" cirkusant, obojeni, mandov, kalastura ili kako  ima pogrdnih naziva za Rome . U ratovima su ubijali Nemci osim Srba i Rome kao bica nize vrste . Zato sam se potrudio da se opismenim i da se moja deca skoluju da bi znali ko su nam prijatelji a ko ne.  Jednostavno porucujem , bas zato sto sam izbegao sudbinu mnogih mojih  sunarodnika da se potpisujem palcem umocenim u  jastuce sa mastilom neke strane organizacije, da znam sta potpisujem i da me niko ne prevari. Jer mnogi Romi su izmanipulisani mnogo puta. Ali drzava Srbija je omogucila nama koji smo ovde rodjeni da se skolujemo da ne budemo nikom na grbaci, drzavljani smo Srbije koju volimo i postujemo u kojoj zivimo i zive nasa deca . Zato citam sve ovo vidim , Crnogorci koji su svugde u Srbiji na rukovodecim mestima pljuju Srbe , odrekli se Kosova, to je kao da pljujete u tanjir iz koga cete jesti.

E, to rade Crnogorci pljuju  na hleb koji su jeli .

Mi smo Romi skromni i zadovoljni , mi ne jurisamo na direktorska mesta i ne gazimo preko mrtvih. Ne stidimo se rada, iako nas nazivaju i kradljivcima sahtova, oluka, konjokradicama, prosjacima itd . E, bas zato nama je Srbija omogucila da skolujemo decu da budu postena da se ne stide ni da rade kao " klozetari" , baba sere, a jos smo rodjeni u Srbiji. Ima mnogo mojih koji zive i od socujalne pomoci ali ne podrzavam da se to da  radno sposobnima ali deci i bolesnima da. Mi nismo naucili da kukamo ko Crnogorci, kriza je svugde .

Ja sam Rom ali Pravoslavac slavim Svetu Petku i Djurdjevdan , ali zivim u Srbiji i zato sam srbski drzavljanin i zato se osecam SRBINOM, jer me Srbija hlebom radi.

Da me ne shvatite pogresno i da pogresno ne protumacite unapred se izvinjavam, ali CRNOGORCI SU VECI CIGANI OD CIGANA U PROSJACENJU SU NADMASILI SVE  PROSJAKE SVETA.

Ali ako on je rodjen u Crnoj Gori ne moze da bude drzavljanin druge drzave, nelogicno . Peticiju pozdravljam ne mrzim nikog ali sam licno cuo da su u kuknjavi jadikovanju naricanju Crnogorci ubedljivo prvi . Kao i u laktanju .

Nisu naucili  da stanu u red i da cekaju ko ostali posteni gradjani.

Moja poruka je volim Srbiju i porucujem mojim zemljacima da je Srbija lepa zemlja , da nije bogata ali da ima dusu i brine o svojim drzavljanima . Niko me ne porcenjuje . Ljude treba ceniti po tome da li su dobri ili losi, a ne da li je beo, zut , zelen. Cak su i zivotinje razumna bica. 

A ocigledno ako neko veruje u Darvinovu teoriju evolucije za pojedina plemena evolucija  se nikad nije zavrsila . Jos uvek nisu postali ljudi . Niti ce dok ne nauce da dele dobro i zlo sa svojim prijateljima, rodbinom , zemljacima .

Mozda je to razlog taj usporeni tok njihove evolucije sto nikako da shvate da nemogu svojim majmunisanjem druge da majmunisu. Ako su razumni . Ja necu da moje dete sedi na cosku na kartonu sa ispruzenim dlanom, hocu da radi, da posteno, zaradjuje a ne da ucenjuje i reketira. Hoce da bude covek a ne mafijas od kojih i mi Romi zaziremo , a kojih najvise ima iz Crne Gore .  MOJA PORUKA JE BUDI COVEK!  

Nemamo mnogo ali smo zadovoljni, nemaju ni drugi .  Pismen covek cita i zato i treba deca da se skoluju , da im niko ne bi pisao drugu istoriju laznu . Zapamtite da su Romi takodje zrtve nacisticke Nemacke i drugih ratova, da smo kolaterarna steta, na nas nisu gledali kao na ljude . Ali ja se u Srbiji osecam Gospodinom i prihvacenim clanom ovoga drustva, zato i postujem zemlju u kojoj sam rodjen i u kojoj zivim . Moju Srbiju.

SRBIN ROMSKE NACIONALNOSTI ALI PRE SVEGA COVEK