Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

John Dee

#2401

2015-08-13 09:48

Све је јасно речено, ако нису грађани Србије апсурдно је да се финансирају са буџета. Хтели то или не ја бих и двојним држављанима исто увео плаћање као да су странци уколико нису рођени на територији Србије и дужи период свог живота живели на истој.


Gost

#2402

2015-08-13 09:56

Završila studije okružena mnogobrojnim Crnogorcima i Crnogorkama, koji su imali i veća prava od mene. Bila sam pozvana proslavi Nezavisnosti Crne Gore u studentskom domu "Karaburma", koju su organizovali Crnogorci koji su tu živeli i po 10 godina po ceni od 1000 din mesečno, a jeli su tri obroka za 150 din dnevno.
DOSTA JE BILO.
SRBIN ROMSKE NACIONALNOSTI ALI PRE SVEGA COVEK

#2403 CRNOGORCI PLJUJU U TANJIR IZ KOG JEDU ODREKLI SE KOSOVA A TRAZE SVOJA PRAVA

2015-08-13 10:06

Ja sam Rom, ovde sam rodjen u Srbiji, zena mi radi u gradskoj cistoci , a ja skupljam sekundarne sirovine i staro fvozdje . Moze da se zivi kad covek hoce da radi. Moja deca se skoluju i njih drzava edukuje da budu posteni i vredni ljudi da ne otimaju tudje . Da posteno zaradjujem svoje parce hleba . Medju Romima ima i Pravoslavaca i Muslimana ali niko nikog ne dira bez obzira dal je neko " ciganstura" , " cergar" cirkusant, obojeni, mandov, kalastura ili kako  ima pogrdnih naziva za Rome . U ratovima su ubijali Nemci osim Srba i Rome kao bica nize vrste . Zato sam se potrudio da se opismenim i da se moja deca skoluju da bi znali ko su nam prijatelji a ko ne.  Jednostavno porucujem , bas zato sto sam izbegao sudbinu mnogih mojih  sunarodnika da se potpisujem palcem umocenim u  jastuce sa mastilom neke strane organizacije, da znam sta potpisujem i da me niko ne prevari. Jer mnogi Romi su izmanipulisani mnogo puta. Ali drzava Srbija je omogucila nama koji smo ovde rodjeni da se skolujemo da ne budemo nikom na grbaci, drzavljani smo Srbije koju volimo i postujemo u kojoj zivimo i zive nasa deca . Zato citam sve ovo vidim , Crnogorci koji su svugde u Srbiji na rukovodecim mestima pljuju Srbe , odrekli se Kosova, to je kao da pljujete u tanjir iz koga cete jesti.

E, to rade Crnogorci pljuju  na hleb koji su jeli .

Mi smo Romi skromni i zadovoljni , mi ne jurisamo na direktorska mesta i ne gazimo preko mrtvih. Ne stidimo se rada, iako nas nazivaju i kradljivcima sahtova, oluka, konjokradicama, prosjacima itd . E, bas zato nama je Srbija omogucila da skolujemo decu da budu postena da se ne stide ni da rade kao " klozetari" , baba sere, a jos smo rodjeni u Srbiji. Ima mnogo mojih koji zive i od socujalne pomoci ali ne podrzavam da se to da  radno sposobnima ali deci i bolesnima da. Mi nismo naucili da kukamo ko Crnogorci, kriza je svugde .

Ja sam Rom ali Pravoslavac slavim Svetu Petku i Djurdjevdan , ali zivim u Srbiji i zato sam srbski drzavljanin i zato se osecam SRBINOM, jer me Srbija hlebom radi.

Da me ne shvatite pogresno i da pogresno ne protumacite unapred se izvinjavam, ali CRNOGORCI SU VECI CIGANI OD CIGANA U PROSJACENJU SU NADMASILI SVE  PROSJAKE SVETA.

Ali ako on je rodjen u Crnoj Gori ne moze da bude drzavljanin druge drzave, nelogicno . Peticiju pozdravljam ne mrzim nikog ali sam licno cuo da su u kuknjavi jadikovanju naricanju Crnogorci ubedljivo prvi . Kao i u laktanju .

Nisu naucili  da stanu u red i da cekaju ko ostali posteni gradjani.

Moja poruka je volim Srbiju i porucujem mojim zemljacima da je Srbija lepa zemlja , da nije bogata ali da ima dusu i brine o svojim drzavljanima . Niko me ne porcenjuje . Ljude treba ceniti po tome da li su dobri ili losi, a ne da li je beo, zut , zelen. Cak su i zivotinje razumna bica. 

A ocigledno ako neko veruje u Darvinovu teoriju evolucije za pojedina plemena evolucija  se nikad nije zavrsila . Jos uvek nisu postali ljudi . Niti ce dok ne nauce da dele dobro i zlo sa svojim prijateljima, rodbinom , zemljacima .

Mozda je to razlog taj usporeni tok njihove evolucije sto nikako da shvate da nemogu svojim majmunisanjem druge da majmunisu. Ako su razumni . Ja necu da moje dete sedi na cosku na kartonu sa ispruzenim dlanom, hocu da radi, da posteno, zaradjuje a ne da ucenjuje i reketira. Hoce da bude covek a ne mafijas od kojih i mi Romi zaziremo , a kojih najvise ima iz Crne Gore .  MOJA PORUKA JE BUDI COVEK!  

Nemamo mnogo ali smo zadovoljni, nemaju ni drugi .  Pismen covek cita i zato i treba deca da se skoluju , da im niko ne bi pisao drugu istoriju laznu . Zapamtite da su Romi takodje zrtve nacisticke Nemacke i drugih ratova, da smo kolaterarna steta, na nas nisu gledali kao na ljude . Ali ja se u Srbiji osecam Gospodinom i prihvacenim clanom ovoga drustva, zato i postujem zemlju u kojoj sam rodjen i u kojoj zivim . Moju Srbiju.

SRBIN ROMSKE NACIONALNOSTI ALI PRE SVEGA COVEK

mejs-beastmode

#2404 Re: Re:

2015-08-13 10:26

#201: Crna Gora - Re:  

 a vi jos veca govna... i sinovi najvecih kucki sa ovih prostora. hocete nezavisnost. unistavate nasu crkvu. dosta je bilo cutanja


Gost

#2405

2015-08-13 10:32

Peticiju sam potpisao iskljucivo iz razloga koji ste naveli. Nisam student ali morate deco znati da bratstvo i jedinstvo u Srbiji jos uvek prolazi. Na svim vaznijim mestima su postavljeni . Pogledajte procenat zaposlenosti u javnim sektorima od 1993 godine samo je oko 30% zaposleno stanovnistva sa prostora uze Srbije. Crnogorci nasa bivsa braca dobro su dosli ali nema braco dzabe . Ideja studenti iz Srbije za svaku pohvalu.
JOS JEDAN SRBIN ROMSKOG POREKLA I VOLIM SRBIJU

#2406 Re: CRNOGORCI PLJUJU U TANJIR IZ KOG JEDU ODREKLI SE KOSOVA A TREZE SVOJA PRAVA

2015-08-13 10:46

#2403: SRBIN ROMSKE NACIONALNOSTI ALI PRE SVEGA COVEK - CRNOGORCI PLJUJU U TANJIR IZ KOG JEDU ODREKLI SE KOSOVA A TREZE SVOJA PRAVA 

 Ja volim da slusam Muharema Serbezovsog najpismenijeg medju Romima . Volim pesmu, ne volim jauk ni kukanje, ne volim rat. Podrzavam svog sunarodnika  Srbina romskog porekla . Jer da zivi medju Eskimima zvao bi se mozda Eskim Romskog porekla ali Pravoslavne veroispovesti, ali ne mrzim ni druge religije.

Da podsetim na jedan dogadjaj, jedno Romsko dete sto svakako i nije po propisu , decak od 15 godina zatrcao se kod pauze na semaforu i  ponudio se vozacu luksuznoh automobila da mu izbrise stakla, na to mu je vozac drsko dobacio - neprljaj mi auto cigansturo jedna. Registarske tablice su bile crnogorske . Taj decak je plakao . ne bi sigurno izletao ispred automobila  i dovodio i svoj i tudje zivote u opasnost, ali on nije imao sta da jede . Bio je gladan a nije hteo da prosi.

I zato bas zato sto je nacisticka Nemacka osim Jevreja Srba i drugih najvise ubijala Rome, zelim da svako dete stekne makar osnovno obrazovanje da  njim ne manipulisu i da poznaje istoriju . Dakle, mi sa Srbima imamo mnogo toga zajednickog , ubijali su nas u ratovima, ali ovde ne gledaju da li si pletav korpi od pruca , tezgaros na pijaci, jednostavno Srbija be pljuje svoje drzavljane niti ih potvenjuje, ali ima mnogo zloupotreba socijalnu pomoc dobijaju i radno spoobni i to treba prekinuti, omoguciti im da rade.

A sto se tice onog decaka brisaca  prozora na automobilima silnih i besnih vozaca , koji nose kilograme zlata oko vrata , ruku i prstima ali ne daju ni deset dinara da bosonogo dete kupi sebi kiflu . Ali ni tu nisu svi isti . Zbog cega iko da dovodi svoj zivot uopasnost i rizikuje tudje.

A taj sa crnogorskim tablicama  sa pocetka price podstakao me na razmisljanje , kako i zivotinje imaju dusu , a pojedini Crnogorci ni obraza ni dusu.

Ako nastave sa svojom pohlepnoscu i sebicnoscu, bojim se da ce i za Rome jednog dana predstavljati pojedini opasnost kao sto su Nemci koji su ubijali Rome predstavljali strah i trepet, voleo bih  da nisam u pravu.


Gost

#2407

2015-08-13 11:21

Šta ako mi dete bude prvo ispod crte i ispred deset njih iz Rožaja iznad crte-uz dužno poštovanje pozdrav braći Crnogorcima ali ovi moji su mi draži.

Gost

#2408 Re:

2015-08-13 11:54

#2407: -  

 To sve normalne i organizovane zemlje resavaju pozitivnom diskriminacijom.Domaci studenti kandiduju se za slobodne kvote, a stranci imaju posebnu kvotu i naravno ako iskesiraju realnu cenu skolarine mogu da se upisu.

Zoran

#2409 Re: Re: Re: Re: Zoran

2015-08-13 12:12

#2238: - Re: Re: Re: Zoran 

 A ti,seljačino srpska iz Bosne ,bolje bi ti bilo da se vratiš odakle si došao a ne da se zavlačiš po Beogradu i šibicariš i deliš lekcije drugima.


Gost

#2410

2015-08-13 12:23

Svaka cast za inicijatora! Zasto bi neko ko je izdao svoju zemlju slobodno setao i ponasao se kao deo nje?! Ovo je prava stvar,hocete ocepljenje,izvolite posledice

Gost

#2411

2015-08-13 12:31

Svuda u svetu ,pogotovo strani drzavljani placaju skolarinu i boravak.

Gost

#2412

2015-08-13 12:31

Bravo za peticiju!
Црни

#2413

2015-08-13 12:41

Доста више да будемо грађани другог реда у властитој држави! Докле да странци имају више права од нас? Докле више на властитом прагу да се клањамо странцима, нека се они на клањају нама на истом!


Gost

#2414 Re: Re: Re: Re: Re: Zoran

2015-08-13 12:48

#2409: Zoran - Re: Re: Re: Re: Zoran 

 sad vam i srbi iz bosne smetaju? Kakva se samo bagra ovde skupila


Gost

#2415 Re: Re: Re: Re: Re: Zoran

2015-08-13 12:53

#2409: Zoran - Re: Re: Re: Re: Zoran 

 Al ta seljacina srbska iz Bosne nije se odrekla svojih korena ni Pravoslavlja , niti su izdali Srbiju , a Crnogorci su se odrekli svega srbskog i crkve i Njegosa i pisma i jezika itd. I Zoran Djindjic je bio iz Rebuplike Srpske ali je hteo da salje vojsku na Kosovo da se bori protiv terorista koji su ubijali Srbe i Zmije Tacija. I sta bi ? Zoran Srbin Pravoslavac je ubijen, a Crnogorci Tacija i Ramu uzurpatore druge drzave i otimace proglasise za pocasne gradjane Ulcinja. Pruzili ruku Albancu zato sto im je u krvom srodstvu a odrekli se Srbstva. Konacno sam resio ukrstenicu po cijem je nalogu ZORAN ubijen. Njega sigurno nisu ubili oni koji su od strane Crnogoraca i njihovih mentora sa Zapada optuzli a optuzili su Srbe Pravoslavce koji su za Srbiju krvarili dok su je Crnogorci rasprodali i cerupaju.


Gost

#2416

2015-08-13 12:53

sta je moma kapor rekao

beogradjani imaju svoj posao oni su beogradjani

CRNOGORCI PLJUNULI STE U LICE SRBIJI!
Gost

#2417 Re: Re: CRNOGORCI PLJUJU U TANJIR IZ KOG JEDU ODREKLI SE KOSOVA A TREZE SVOJA PRAVA

2015-08-13 13:22

#2406: JOS JEDAN SRBIN ROMSKOG POREKLA I VOLIM SRBIJU - Re: CRNOGORCI PLJUJU U TANJIR IZ KOG JEDU ODREKLI SE KOSOVA A TREZE SVOJA PRAVA 

 KRATKA I JASNA PORUKA CRNOGORCIMA! PLJUNULI STE U LICE SRBIJI PRIZNANJEM NEZAVISNOG KOSOVA!

STA DRUGO RECI SEM STARE POUCNE NARODNE IZREKE : - Ne se ...  se , pardon ne vrsi se nuzda oko svoje kuce jer se najpre u govno ugazi.

Toliko

student iz Srbije

#2418 NE PETICIJI!!!

2015-08-13 13:28

To su sve SRBI, NE ukidajte SRBIMA pravo da studiraju u Srbiji, pustite politiku u sve ostale gluposti, ko je iz koje drzave i sta vec, podelili su nas glupi politicari i siptari koji su u Crnoj Gori. Ovakvom peticijom samo dovodimo do jos vece podele, i nista dobro ne cinimo za Srbe...


Gost

#2419

2015-08-13 13:32

Mnogo je razloga koji su me rukovodili da Peticiju potpisem, ja cu navesti samo jedan: priznavanje Kosmeta kao drzave od strane crnogorskog rukovodstva. Neka se obrate Taciju pa neka ih on finansira.
student iz Srbije

#2420 Studentima koji podzravaju ovu peticiju

2015-08-13 13:35

Malo vise ucite, a manje se bavite politikom i mestima na Univerzitetu, bolje da ste napravili peticiju za ukidanje VECITIH studenata, a ne Srbima iz Crne Gore da ukidate i to malo sto imaju. Umesto da ih sto vise podrzimo i da ostanemo sto vise ujedinjeni pozivate na podele. DOSTA JE BILO PODELA, UJEDINITE SE SRBI!! Mislite glavom molim vas sve

STOP MNE

#2421 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zoran

2015-08-13 13:38

#2414: - Re: Re: Re: Re: Re: Zoran 

 Da li Vi stvarno ne razumete ili se pravite blesavi? NIKO NIKOME NE SMETA, REC JE O PARAMA! Drzavljani Srbije svih nacionalnosti ne treba da placaju skolovanje deci iz bilo koje druge drzave, bez obzira sta su po nacionalnosti. To je zamena teza. I Republika Srpska ima svoj sistem skolovanja, ako zeli da se njihova deca skoluju na srpskim univerzitetima pa red bi bio da izdvoji neke novce iz svog budzeta, a ne sve da pada na teret  poreskih obveznika drzave Srbije. Da je Srbija normalna zemlja ove peticije ne bi ni bilo, nego bi sa CG bilo reseno po reciprocitetu a sa RS sporazumom. Vlast prvo mora da zastiti svoje gradjane, ako je dobra vlast. Oni ne vladaju ni u BIH, ni u RS ni u CG. Nije uredu da se gradjanima Srbije smanjuju plate i penzije i da im se jos namece da placaju skolovanje, socijalnu zastitu... stranim drzavljanima koje god nacionalnosti bili. Ima velika srpska manjina i u Rumuniji i u Madjarskoj. Pa sta sada da radimo? I njima da placamo skolovanje? Sramota je da se javljate Vi sa takvim komentarima. Najlakse je sedeti na tudjoj grbaci i pametovati o "srpstvu".


Gost

#2422 Re: I studenti iz Crne Gore su Srpska deca

2015-08-13 13:39

#1: -  

 pustite siptare i kvazi crnogorce, oni i onako nece doci ovde da studiraju, ostavite srbima pravo da studiraju...


Gost

#2423 Re: NE PETICIJI!!!

2015-08-13 13:40

#2418: student iz Srbije - NE PETICIJI!!! 

 Ne ukida niko pravo crnogorskoj deci da studiraju u Srbiji, ali brate neka plate realne troskove, a ne da uzivaju beneficije kao da nisu stranci. Momentalno, oni su strani drzavljani, postoji zakon koji to regulise i, gotova je prica. Nema mudrovanja. 

STOP MNE

#2424 Re: Studentima koji podzravaju ovu peticiju

2015-08-13 13:43

#2420: student iz Srbije - Studentima koji podzravaju ovu peticiju 

 Ajd ti mali knjigu u sake posto nisi razumeo o cemu se radi. Pametnije ti je da ucis, ide ispitni rok.

ja

#2425 Re: Re: Studentima koji podzravaju ovu peticiju

2015-08-13 13:54

#2424: STOP MNE - Re: Studentima koji podzravaju ovu peticiju 

 Ucim ja, jos ovaj rok i ja zavrsavam svoj fakultet, a ti malo istoriju prelistaj, ako nista guglaj, internet imas ako knjige nemas, vidi ko je bio kralj Nikola I Petrovic i sta je on uradio za Srbe i Srbiju...