Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Srbija

/ #2639 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-17 22:53

#2638: - Re: Re: Re: Re:  

 HVALA TI SHTO SI SE JAVIO I OSTAVIO DRAGOCEN KOMENTAR NA MOJE PISANJE I KAKO GLEDAM NA SVA PITANJA KOJA SU VEOMA VAZNA ZA SVAKOG SRBINA! Nazalost u predhodnom tekstu nisam mogao sve da napisehem iz tehnickih razloga jer se zatvori prozor za komentare i nastavicu da odgovorim u novom komentaru kao nastavak SRPSKOG VENCA 2 :). Ne bih se toliko trudio da me ne boli dusha za svu ovu decu kojoj treba omoguciti bolju buducnost i da rastereceni od mnogih gluposti, za koja deca nisu ni kriva ni duzna, zajedno krenu velikim korakom napred da svi budu ponosni na svoje poreklo i rod SRPSKI! Gledam sta nam sve rade sa napacenim i iscpljenim narodom ali pokushavam kao i mnogi ljudi da pruzim otpor i dam svoj skromni doprinos borbi za slobodu. Veoma je teshko pisati o ovim temama i svedochit istinu, da se ne nadje neko ni kriv ni duzan prozvan! Zelja mi je i da ovoj nasoj deci iz Crne Gore objasnim da ih niko ne mrzi niti im zlo zeli a daleko bilo da ih bilo ko normalan izopshtava iz SRPSTVA koje je takodje njihovo koliko pripada i svim srbima! Decenijama se olosh svih boja trudio da ukalja crnogosko ime, tako da su posledice velike. Mnogi su u Srbiji revoltirani jer ispada da neki imaju dva, tri chak i na chetri drzavljanstva pretenduju a mi samo jedno jedino u nashoj Srbijici. Chesto svi kao sto sam vec napisao, traze razumevanje za situaciju u kojoj se nalaze a gotovo nishta ne znaju o problemima srba iz Srbije, niti ih pitaju kakve ideje oni imaju da jednom konachno krene napred nekim boljim i pobedonisnim putem. Strashna je informativna blokada na sceni, tako da se praktichno i nigde ne chije glas razuma od nekoliko miliona ljudi. Pisacu i o tome u onom nastavku. Dao si neke informacije za koje nisam znao i prouchicu njih. Ipak je najbolje da ljudi otvoreno pishu o svemu, razmene mishljenja i sigurno ce samo biti bogatiji za nova saznanja. Za Kilibardu i njemu slichne kazesh? Secam se njihovih govora i teorija, srbovanja do besvesti ali pamtim i prelazni period kada su otvorili sve karte i jasno pokazali gde im je ustvari nesrecna dusha pripadala. Eto i tada nisu dozvolili normalnim ljudima da ih intelektualno i duhovno pokopaju javno u tri dimenzije! Svako zna neshto a neshto manje poznaje ili prvi put chuje, tako je i kod mene sluchaj takodje. Samo do sada nikada nisam pogreshio u proceni razvoja nekih procesa i zato sam 100% siguran da ce srbi u Crnoj Gori opet jednog dana biti vecinski narod koji ce legalnim putem dobiti vlast da preuzme odgovornost za svoju staru drzavu! Mora se postupati mudro i nastaviti putem duhovne, i nacionalne obnove. Prekretnica ce se dogoditi kada srpski narod preporodi i ojacha svoju Srbiju, tada ce mnogi ljudi koji danas tvrde da su po nacionalnosti crnogorci opet pozeleti da se vrate i budu pripadnici srpskog naroda. Treba raditi i ici ka toj prekretnici, mora se pratiti i srpska nacionalna strategija koja vazi za sve srpske prostore. Prouchite dobro probleme srba iz Srbije, shta ih brine i kakve muke imaju u svojoj drzavi, dajte i vi njima podrshku a onda pogledajte kako ce vam trostruko vishe dobrim uzvratiti!!! Svima onima koji zele trajno da se nacionalno izjashnjavaju kao crnogorci treba iskreno pozeleti svu srecu ovog sveta, a JEDNOG DANA KADA SRPSKA VOJSKA OSLOBADI KOSOVO I METOHIJU, ZATIM NASTAVI DA OSLOBADJA DRACH I SKADAR, nadam se da ce i oni slaviti zajedno sa srbima!!! Pozdrav i josh jednom hvala sto si se javio!