Vratimo staro radno vreme lokala u Novom Sadu

Shaka

/ #37 Re: Re:

2016-05-09 00:31

#23: - Re:  

 Slazem se sa Ipcetom,pravo svakog je da trazi fiskalni racun,u slucaju da ga ne dobije nije duzan da plati to sto je narucio,ili moze da prijavi slucaj nekoj od nadleznih inspekcija!!!Medjutim,to nije prioritetna tema,o njoj se moze debatovati na neki drugi nacin,i nekim drugim putem,ovde se radi konkretno o nevidjenoj represivnoj meri uvodjenja radnog vremena ugostiteljskih objekata!!!Ja sam malo stariji,i iskusniji,ceo zivot sam posvetio muzici,i na neki nacin zivim od nje,i to profesionalno!!!Ovako nesto nije zabelezeno u istoriji ovoga grada,da su ulice,i lokali sablasno prazne u neshvatljivih jedanaest sati uvece,radnim danima,i vikendom u dvanaest,toga nije bilo ni za vreme pokojnog predsednika stare drzavne tvorevine zvane SFRJ,pa ni kasnije kada smo se smanjivali,i odvajali jedni,od drugih!!!Novi Sad ovako nesto ne pamti,ne razumem zasto je moralo to da se uradi tako radikalno,zar niko nije cuo za rec,tj. pojam KOMPROMIS,pa ako smo demokratska drzava trebalo bi da se odluke baziraju na osnovu dogovora dve strane!!!???Ovako su lagano,i svojevoljno ugasili nocni zivot u gradu koji treba da ima prestizno mesto na turistickoj mapi Evrope,u ovakvoj situaciji to ce biti jako tesko,nije sve u spomenicima,i kulturnim obelezjima,gosti u ovom gradu bi voleli i da se zabave,to je sada postala misaona imenica!!!Ja sam za dogovor,svaku vrstu kompromisa,i na kraju,krajeva,trebalo je i narod da se pita!!!Sve u svemu,ovo je sramotna odluka,neodrziva,i mora sto pre da se menja,ne mora da bude kao sto je bilo,ali neka blaza,i prihvatljivija varijanta bi mogla da se nadje,i da svi budu zadovoljni!!!Pozdrav svim ljudima dobre volje,i,svima koji u ovom gradu imaju pravo da se malo zabave,a ne samo da placamo racune,i glasamo,kako bi pokrivali necije tudje greske,i zadovoljavali necije hirove,i komplekse!!!