Vratimo staro radno vreme lokala u Novom Sadu

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vratimo staro radno vreme lokala u Novom Sadu


Gost

#26 Re:

2016-05-08 09:36

#3: -  

 Tako je Igore! :D


Gost

#27

2016-05-08 09:41

Ovu peticiju sam potpisao da bi dao svoj doprinos ocuvanju duha grada Novog Sada koji nikad ne spava, u kom mozes da izadjes u bilo koje vreme i sretnes nekog poznatog i ispricas se kao covek. Isporucivanje ovakvih zakona je ravno ukidanju gradjanskih sloboda i pocetku fasizma. Kada je bilo "najgore" devedesetih nije bilo ovakvog mentalnog maltretiranja i to pocevsi od medija, preko parking servisa i sada do radnog vremena. Cak ni Tempo ne radi posle ponoci...sta reci

Gost

#28

2016-05-08 11:18

Sinocni sok zatvorenog i praznog grada bez muzike i bez ljudi.
ljudi ce ostati bez posla smanjice im se prihodi kao i vecini lokala
ko ima pravo ukinuti muziku ljudima koji zive u novom sadu?
zbog cega? nacin na koji je novi sad osudjen je diskutabilan
Mikitheking

#29 Re:

2016-05-08 12:04

#10: nathalie -  

 Pa upravo je to i poenta...redukcija maloletnicke delikvencija i destrukcija trzista stimulativnih droga.


Gost

#30

2016-05-08 14:32

Ko se do 12 moze provesti kao covek?
dzoni

#31 Re:

2016-05-08 15:24

#27: -  

 nevezano za temu, dobijam proliv od te krilatice 'grad koji nikada ne spava'

 

izmedju ostalog zato sto i spava kad je vreme da se spava, bar sve osim centra

peticija potpisana


Gost

#32

2016-05-08 15:49

Potpisao sam ovu peticiju zato sto ce mnogo ljudi ostati bez posla,i bez novca,iovako smo siromasni !
-J-

#33

2016-05-08 15:53

PODRŽAVAM SKRAĆENJE RADNOG VREMENA! DOBRA ODLUKA. 

markko

#34 Veliki vodja

2016-05-08 18:28

Zivela Severna Koreja!!!


Gost

#35

2016-05-08 19:40

Ne sviđa mi se što kafići imaju kratko radno vreme..

Gost

#36

2016-05-08 23:43

Jednostavno ne zelim da mi se izlazak završava u 10-11
Shaka

#37 Re: Re:

2016-05-09 00:31

#23: - Re:  

 Slazem se sa Ipcetom,pravo svakog je da trazi fiskalni racun,u slucaju da ga ne dobije nije duzan da plati to sto je narucio,ili moze da prijavi slucaj nekoj od nadleznih inspekcija!!!Medjutim,to nije prioritetna tema,o njoj se moze debatovati na neki drugi nacin,i nekim drugim putem,ovde se radi konkretno o nevidjenoj represivnoj meri uvodjenja radnog vremena ugostiteljskih objekata!!!Ja sam malo stariji,i iskusniji,ceo zivot sam posvetio muzici,i na neki nacin zivim od nje,i to profesionalno!!!Ovako nesto nije zabelezeno u istoriji ovoga grada,da su ulice,i lokali sablasno prazne u neshvatljivih jedanaest sati uvece,radnim danima,i vikendom u dvanaest,toga nije bilo ni za vreme pokojnog predsednika stare drzavne tvorevine zvane SFRJ,pa ni kasnije kada smo se smanjivali,i odvajali jedni,od drugih!!!Novi Sad ovako nesto ne pamti,ne razumem zasto je moralo to da se uradi tako radikalno,zar niko nije cuo za rec,tj. pojam KOMPROMIS,pa ako smo demokratska drzava trebalo bi da se odluke baziraju na osnovu dogovora dve strane!!!???Ovako su lagano,i svojevoljno ugasili nocni zivot u gradu koji treba da ima prestizno mesto na turistickoj mapi Evrope,u ovakvoj situaciji to ce biti jako tesko,nije sve u spomenicima,i kulturnim obelezjima,gosti u ovom gradu bi voleli i da se zabave,to je sada postala misaona imenica!!!Ja sam za dogovor,svaku vrstu kompromisa,i na kraju,krajeva,trebalo je i narod da se pita!!!Sve u svemu,ovo je sramotna odluka,neodrziva,i mora sto pre da se menja,ne mora da bude kao sto je bilo,ali neka blaza,i prihvatljivija varijanta bi mogla da se nadje,i da svi budu zadovoljni!!!Pozdrav svim ljudima dobre volje,i,svima koji u ovom gradu imaju pravo da se malo zabave,a ne samo da placamo racune,i glasamo,kako bi pokrivali necije tudje greske,i zadovoljavali necije hirove,i komplekse!!!


Gost

#38

2016-05-09 01:50

Razlog je jednostavan.Rodjen sam,i odrastao u Novom Sadu,gradu koji je bio slobodan,i otvoren za sve,grad u kom je moglo lepo da se zivi,bez represija,grad pun razlicitosti,ali isto tako i jednakosti,grad u kom se nesto ovako nije moglo ni zamisliti,ovako nesto se moze najblaze receno nazvati policijskim casom,koji ovaj grad ne pamti od drugog svetskog rata,vracamo tocak istorije unazad,umesto da idemo unapred,kao pravo demokratsko drustvo!!!Ova odluka nije doneta na demokratski nacin,sramna je,i represivna,i nema veze sa pamecu!!!Doneli su je meni nepoznati ljudi,koji ne zive u realnom svetu,i okvirima!Pogodila je mnogo ljudi u ovom gradu,a pogodice i one koji su je doneli,sto je po meni apsurdno!!!Pitam se,zasto nije doneta pre nego sto smo izasli na glasanje,vrlo mudar potez,primili smo "niski udarac",a on nije dozvoljen ni u jednom sportu,a samim tim ni u jednom civilizovanom drustvu!!!Treba naci kompromisno resenje,a ne doneti nesto ovako radikalno,i time lagano "gasiti" ovaj grad koji treba da konkurise na turistickoj mapi Evrope!Novi Sad je oduvek bio slobodan,i otvoren za sve ljude dobre volje,ponosan sam na njega,i ne bih ga menjao nizasta na ovom svetu,ali sada sam u situaciji da stavim prst na celo,i dobro razmislim,i da donesem odluku da li sam u pravu,i sta se to desava sa mojim voljenim gradom!!!Trebalo je da se i mi,gradjani,nesto pitamo,i da zajednicki donesemo odluku o radnom vremenu ugostiteljskih objekata,tako bi se donelo neko kompromisno resenje,koje bi zadovoljilo obe strane!Ne mora da bude kao sto je bilo,ali nije trebalo ni da se preteruje,jer ovo sigurno nije odluka doneta voljom svih gradjana Novog Sada!Bio sam ponosan novosadjanin,jos od sedamdesetih,a danas sam duboko razocaran,rezigniran,i totalno deprimiran,osecam se kao da sam stranac u svom rodjenom gradu kojim vse ne mogu da se ponosim!!!Ipak se nadam da ce se neki ljudi bar malo dozvati pameti,i da ce se sve ovo zavrsiti kako dolikuje civilizovanim zemljama!Ne dam da drugi odlucuju kako cu da zivim u svom gradu,hocu da budem ponovo slobodan,i ponosan gradjanin Novog Sada na koji sam navikao,i to ne samo ja,vec svi koji se osecaju kao pravi novosadjani!!!

Gost

#39

2016-05-09 06:13

Da stanemo na put lopovima i secikesama. I jer osećam da je ovo ispravno.

Gost

#40

2016-05-09 06:22

Potpisala sam zato što je moja porodica ugrožena ovom odlukom! Suprug je jedan od zaposlenih u opasnosti da ostane bez posla, a radi pošteno i do nedavno smo svo troje, on,naš sin i ja živeli od njegove plate! Da se ja nisam zaposlila, ostali bi bez ikakvog primanja. Sramota!
I

#41 Gost

2016-05-09 08:42

Potpisala sam peticiju, ali mislim da ovaj vid borbe ne može i neće dati rezultate. Lajkovanje, šerovanje, komentarisanje po forumima i društvenim mrežama vas samo ušuška da radite nešto, a rezultat je mizeran. Očekujem od ugostitelja da pokrenu neku ozbiljniju akciju, verujem da će ih ljudi podržati. Zamislite da nas 2000 izađe na ulice, to bi već bilo nešto. Mogu da razumem ljude koji se žale zbog buke, ali isto tako oni bi morali razumeti i da će moj muž, kao i mnogi drugi, ostati bez posla, a toga se danas u Srbiji ljudi plaše više nego smrti.

Rip van vinkl

#42 Ne zelim

2016-05-09 10:57

Mnogi tu pominju osnovna ljudska prava. Pravo na neometan nocni san onih koji rade (a i onih koji ne) je istinsko osnonvno ljudsko pravo. Ne zelim da potpisem ovu peticiju jer ne smatram da bi bila korisna gradjanima koji su jedva docekali da ih nocu ne terorisu glasnom muzikom i pijanom vikom.

GTI

#43 Re:

2016-05-09 12:16

#36: -  

 Tada se tek krece ;)


Gost

#44

2016-05-09 13:28

Zato sto mislim da je ispravno tako

Gost

#45

2016-05-09 13:29

Nije uredu da bude to radno vreme,jel mnogi i od toga zive i skoluju,a naj bolji provod u Novom Sadu......

Gost

#46

2016-05-09 17:03

Političmarčićima treba stati u kraj... Dokle da pragnjićari i kokainci određuju sudbinu zemljanina...

Gost

#47

2016-05-09 17:20

Ljudi moraju da shvate da u je nemoguce dovesti na snagu neke zakone kao sto su u vecini drzava Evrope. Nas mentalitet je takav da smo druzeljubivi i otvoreniji ka izlascima nego npr Nemci kojo svoj socijalni zivot svode na kolege na poslu i nemaju naviku da vikendom izlaze sa svojim drustvom ili tako nesto. Neki zakoni nisu za sve moguci, i nemaju smisla...
Klosarka

#48 Re: Re:

2016-05-09 17:24

#29: Mikitheking - Re:  

 Ako neko zeli da se drogira drogirace se radili lokali ili ne. To se moze raditi i na ulici i parku ili bilo gde cak lakse nego u kaficima. Cak sta vise, mislim da ce ovo samo podstaci maloletnike da prave sranja i vise... Ne razumete kako mozak mladih funkcionise. Nije poenta klub, poenta je provod. Ja mogu da pijem i pusim travu i u parku... Meni je zao ljudi koji rade, jer ovo je samo gubitak za sve


Gost

#49

2016-05-09 18:10

   


Gost

#50

2016-05-09 18:17

Sto vise potpisa da vratimo staro radno vreme. Nadam se da ce neko obratiti paznju na peticiju. Dali su razmisljali pametnjakovici koliko ce ljudi i porodica ostati bez hleba. Neznam sta bih vise pametno komentarisao.