VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

Doktorka

/ #81 Re:

2012-12-15 17:22

#38: DOC HOLIDAY -

Poštovani kolega

vidim da ste veoma razočarani organizaijom i društvom u celini, (samim tim što vičete) kao i većina ljudi koji žive u Srbiji. Ne sporim ništa od onoga što ste veoma glasno izneli. Po ovome što ste napisali zaključujem da sajt niste ni otvorili. Ne ocenjuje se stručnost lekara, već odnos prema pacijentu i poštovanje ličnosti. Mislim da svi mi zaslužujemo poštovanje, kako pacijenti, tako i zdravstveno osoblje. Iz vašeg teksta se takođe može pretpostaviti da spadate u poštene i odgovorne lekare (svi smo mi raja ). Naravno da je potrebno promeniti mnogo toga, mnoge zakone i kažnjavati odgovorne. Zašto je ovaj sajt dobar? Zašto se kreće, baš od Zdravstva? Zato što su bolesni ljudi, osetljiviji i ranjiviji od zdravog...Anton Čehov je davno rekao "Zdrav čovek ima hiljadu želja. Bolestan samo jednu" , polazeći od toga, kao i od etičkih principa i Hipokratove zakletve, mi kao lekari i svi zdravstveni radnici smo odabrali zanimanje kojim treba da pomažemo tim bolesnim ljudima. U slučaju da im ne možemo pomoći ( postoje neizlečive i bolesti koje je teško dijagnostikovati ), uvek možemo i moramo biti humani i odgovorni prema svim ljudima, onako kako bi smo želeli da se ophode i prema nama. Pošto nismo političari, sudije, inžinjeri...ne možemo menjati Zakone i suditi drugima, ni praviti mostove, zgrade, ali možemo očuvati svoj ugled i svoj obraz. "Mnogo šta se promenilo i svakoga dana se menja u našem društvu.
Novi društveni odnosi zahtevaju određene moralne odgovornosti i savest zdravstvenih radnika. U vreme hiperspecijalizacije može se zapostaviti ličnost pacijenta. Aparati potiskuju lekara. Sve češće se gledaju doneti rezultati, a malo se zna o pacijentu. Internet omogućava pacijentu široku informisanost o njegovim problemima. To povećava obavezu lekara da se stalno usavršava i bude informisan o svim novinama u medicini. U svim tim uslovima rada mi nemamo dovoljno sopstvenog iskustva, upućeni smo na tuđa."