VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

@hedonizammm

#26 Re: PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

2012-12-13 15:15

#16: PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA - PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

Pročitao sam taj tekst, jeste da ima grešaka, ali bitno je na šta se pacijent žali. U ovom slučaju je pismenost na drugom mestu. Hoćete da kažete da ako čovek umre zato što mu je lekar greškom ostavio instrument tokom operacije u utrobi, a njegov sin nije lepo savladao glasovne promene i piše "odpratiti" umesto "otpratiti", da on ne sme da se žali na lekara? Ne pričajte gluposti više, molim vas, posebno ako je pravopis našeg jezika jedino u životu što znate.

Sajt prvenstveno služi da baš SVAKO može da oceni lekara, pozitivno ili negativno.

PS Ako ćemo po vašem, nepravilno je pisati caps lock-om, ali pretpostavljam da već sve to znate. Nigde se ne stavljaju dva uzvičnika, ali pretpostavljam da i to znate. Kada otvorite zagradu, ne udara se razmak, odmah se kreće sa pisanjem sadržaja unutar nje, ali zato kada je zatvorite, tada je razmak obavezan. Kod navođenja primera "beogradski" je ili trebalo da stavite to pod navodnike ili da to radite bez one crtice posle. Po najnovijem pravopisu ste trebali da stavite zarez pre reči "niti" zato što je to bio slučaj dvostrukog nabrajanja. Eto, ako ćemo gledati na vaš način, ni vi niste pismeni, a ni podobni da komentarišete bilo šta. Pozdrav.

Admin

#27 Re: Bitno

2012-12-13 15:30

#24: Ivan još jednom - Bitno

Pored svake ocene lekara postoji podatak koliko ocena ukupno lekar ima, pa je na svakome da razmisli da li je ta ocena relevantna ili ne.

Eto Baš

#28 Re: PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

2012-12-13 15:33

#16: PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA - PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

Ne mogu da verujem da osoba koja kritikuje nekog oko pravopisa ne zna da upotrebi velika i mala slova na tastaturi... ;)

homerruma

#29

2012-12-13 15:46

Neko se boji!
Za dobrog majstora dobra reklama za losega losa!!
homerruma

#30 Re: Kako mogu poslanici,a ne lekari ?

2012-12-13 15:50

PLASE ONI KOJI IMAJU CEGA DA SE PLASE,a postenim lekarima,koji svoj posao rade casno,posteno i odgovorno TO SIGURNO NE SMETA !!!

 

100% TACNO

#17: ZORAN MILOVANOVIC iz Uzica - Kako mogu poslanici,a ne lekari ?

 

Ljiljana

#31 Tekstovi Hipokritove zakletve

2012-12-13 16:32

Starija verzija

Кунем се Аполоном лекаром, Асклепијем, Хигејом, и Панакејом, и за сведоке узимам све богове, и све богиње, да ћу се у складу са својим способностима и својим расуђивањем држати ове Заклетве.
Да ћу сматрати драгим као родитеља оног који ме је научио овој уметности; да ћу живети у слози са њим и, уколико је то потребно, делити своја добра са њим; да ћу његову децу гледати као своју браћу, да ћу их, уколико то зажеле, подучити овој уметности без наплате или писане обавезе, да ћу поделити са својим синовима, синовима учитеља и ученицима који су се уписали и прихватили правила професије, али само са њима, правила и инструкције.
Преписиваћу лечење на добробит својих пацијената у складу са мојим способностима и мојим расуђивањем и никада никоме нећу нанети зло.
Никоме нећу, чак и ако ме замоли, преписати смртоносан отров нити ћу му дати савет који може проузроковати његову смрт.
Нити ћу дати жени средство за побачај.
Одржаћу чистоту мог живота и мог умећа.
Нећу оперисати код камена, чак и ако је болест очигледна код пацијента; оставићу ову операцију специјалистима тог умећа.
У коју год кућу да уђем, ући ћу само за добробит мојих пацијената, држећи се подаље од било каквог намерног недела и од завођења жена и мушкараца зарад љубавних задовољстава, било да су слободни или робови.
Све што сазнам приликом вршења моје професије или свакодневног пословања са људима, а што не треба ширити даље, чуваћу као тајну и никада нећу открити.
Уколико се верно држим ове заклетве, нека уживам у мом животу и пракси моје уметности, поштован од стране свих људи за сва времена; али уколико застраним са ње или је прекршим, нека ме све супротно задеси.

Moderna verzija Hipokritove zakletve


Ово је превод заклетве које је усвојена 1946. у Женеви.


У часу када ступам међу чланове лекарске професије свечано обећавам да ћу свој живот ставити у службу хуманости.
Према својим учитељима сачуваћу дужну захвалност и поштовање.
Свој позив ћу обављати савесно и достојанствено.
Највећа брига ће ми бити здравље мог болесника.
Поштоваћу тајне онога ко ми се повери.
Одржаваћу свим својим силама част и племените традиције лекарског звања.
Моје колеге ће бити браћа.
У вршењу дужности према болеснику неће на мене утицати никакви обзири, вера, националност, раса, политичка или класна припадност.
Апсолутно ћу поштовати људски живот од самог почетка.
И под претњом нећу попустити да се искористе моја медицинска знања, супротна законима хуманости.
Ово обећавам свечано, слободно позивајући се на своју част.



bobanstp
Gost

#32 sedi, 1

2012-12-13 16:51

Apsurdno je zabraniti uvid u rad javne službe, pa i ocenu rada organa koji se finansiraju iz budžeta odnosno svih građana Srbije. Ovu inicijativu treba proširiti i na ostale javne službe. Građani plaćaju, oni su tu zbog građana, građani imaju pravo da ih ocenjuju.

Dimitrije

#33

2012-12-13 16:57

Sajt www.kakavjedoktor.org je sjajna ideja koja u velikoj meri može da smanji javašluk, neljubaznost i neefikasnost u našem zdravstvu. Zbog toga podržavam ovu akciju.
Magy

#34 Ucena Ginekologa u Domu Zdravlja

2012-12-13 17:51

Ova peticija je odlična jer će najzad lekari kojima je pružena prilika da imaju stalno zaposlenje u Domovima Zdravlja i primaju platu za svoj posao prestati da UCENJUJU pacijente, i da traže mito.
Očistite lopove, molim vas! Iako sam nezaposlena tokom obe trudnoće sam bila ucenjivana od strane Ginekologa u Domu Zdravlja kod starog Merkatora da sve laboratorijske analize i ultrazvučne preglede radim kod nje u privatnoj laboratoriji.

Ko je sposoban da radi privatno neka oslobodi radno mesto u Domu Zdravlja za poštene lekare.
Srđan

#35

2012-12-13 19:02

Podržavam ovu peticiju, kao i svaku drugu, koja radi na unapređenju demokratije u Srbiji.
Isidora

#36 Čemu toliki strah?

2012-12-13 20:02

Ako su istina i pravda na njihovoj strani i ako im je čist obraz, zašto beže od ocene njihovog rada? Čemu strah i od čega? Ti koji se boje su brojniji od onih koji se ne boje. Toliko o našem zdravstvu i onima kojima poveravamo naše zdravlje. No potreban je zemljotres da bi zmije izašle na površinu zemlje. Protresimo je, šta čekamo, i pohvatajmo zmije!
timi

#37

2012-12-13 20:12

Super stvar , i treba narod da zna ko ih leci !!!
DOC HOLIDAY

#38

2012-12-13 21:17

KADA BUDE U SRBIJI SVE FUNKCIONISALO FUNKCIONISAĆE I ZDRAVSTVENI SISTEM. A KADA POČNU DA SE OCENJUJU I OSTALI ČLANOVI OVOG DRUŠTVA (ADVOKATI, SUDIJE!!!, ARHITEKTE, INŽENJERI, POLICAJCI, PROFESORI I OSTALI, MAJSTORI: AUTOMEHANIČARI, VODOINSTALATERI...), ONDA ĆE BITI U REDU DA SE OCENJUJE I RAD LEKARA.
NE ZNAM KO JE TA NEVLADINA ORGANIZACIJA, ALI NIJE OVO PRVI PUT DA JE NEKO VIDEO DA ,,TAMO TO TAKO RADE", PA I ŽABA BI DA PODIGNE NOGU...
BRAT MI JE PEDIJATAR U ENGLESKOJ I OVAKAV SAJT NE POSTOJI!!!
DA LI LJUDI KOJI NEMAJU NIKAKVE STRUČNE KVALIFIKACIJE MOGU OCENJIVATI RAD LEKARA, KAO I DA LI JA KAO LEKAR MOGU OCENITI NPR. SUDIJU KOJI JE OSLOBODIO ISTO VEČE VOZAČA KOJI JE UBIO 4 OSOBE U SULUDOJ VOŽNJI DA SE BRANI SA SLOBODE ILI NPR. NOVI MOST NA ADI? ILI (NE)ČOVEKA SA SVOJE 73-74 GODINE, SAČEKAO KOLEGINICU (MISLIM DA MU NIJE PROPISALA LEK KOJI JE ON TRAŽIO) NAKON RADNOG VREMENA I UDARIO METALNOM ŠIPKOM PO GLAVI?! I? NIŠTA! GDE SU TADA BILE NEVLADINE I PRE SVEGA STRUKOVNE ORGANIZACIJE? NIGDE!
INDIKATIVNO JE DA SE SAMO NA LEKARIMA I PROSVETNIM RADNICIMA MOŽE SVAKO IŽIVLJAVATI, DOK SU OSTALI (ŠEFOVI, MENADŽERI, POLITIČARI, POSLANICI) NEDODORLJIVI. I ŠTA AKO IMA SVAKO OD POSLANIKA LIČNE PODATKE? NIŠTA! IMAJU IMUNITET, A RAJU KO ŠIŠA! NAPUJDAĆEMO IH NA DOKTORE I OSTALE ZDRAVSTVENE RADNIKE, A MI ĆEMO LEPO DA RADIMO RADNJU!
JEDINI BELI MEDVEDI U OVOJ DRŽAVI SU KRIMINALCI I OSTALA BAGRA KOJA JE U SRBIJI NAŠLA OBEĆANU ZEMLJU, A U PLJAČKU IDU SA KZ I SMEJUĆI SE POKAZUJU I GOVORE ,,PO ČLANU TOM I TOM NE SMETE MI NIŠTA"...!

Gost

#39

2012-12-13 21:55

Jedini pravi način da vrednujemo jedni druge.

Gost

#40

2012-12-14 01:04

Odlična stvar ali videćemo da li će je odobriti u Ministarstvu....

Gost

#42

2012-12-14 01:16

Ovo ocenjivanje bi samo poboljšalo rad lekara kao i odnos pacijent - lekar što svima nama ide u korist. Takođe bi neki lekari shvatili da su tu zbog nas i da mi nismo došli da se prošetamo po "Domu zdravlja".
Stefan

#43 Re:

2012-12-14 01:26

#38: DOC HOLIDAY -

1. U Srbiji postoje sajtovi za ocenjivanje advokata, profesora, zubara i sl.

2. Lekari su plaćeni od naših para i imamo pravo da ocenjujemo ODNOS PREMA PACIJENTU, ne stručnost. Da ste pažljivo pročitali ono što je napisano videli biste koja je ideja.

3. Ovakvi sajtovi postoje u Engleskoj, Nemačkoj, USA, Hrvatskoj, Sloveniji. NE treba niko da Vam kaže da to ne postoji, dovoljno je otići na google i potražiti.

MilosIVLepi

#44 Re: Otpozdrav na komentar

2012-12-14 01:43

#38: DOC HOLIDAY -

Poštovani,

MORE ne da treba da vas ocenjuju "obični ljudi" nego pojedine i na lomaču da stave...Toliko se je narod napatio zbog vas "vrhunskih stručnjaka" da im je svega preko glave...Imam 26 i  inače zadnje 4 godine sam mnogo nazalost posećivao lekare zbog gastritisa i sinuzitisa,koje sam sad već dosta sanirao...Uradio sam ukupno 8 detaljnih analiza krvi, dve gastroskopije su mi radjene, više puta bio na pregled kod raznih specijalista i ja iskreno nigde nisam video veću nezainteresovanost, nestručnost i neznanje nego kod lekara, gde nikako ne bi smelo jer se radi o ljudima...sebi sam najviše pomogao pretragom i čitanjem raznih textova i foruma na internetu gde sam našo lek i za gastritis (čaj iz Instituta za lekovito bilje Dr Josif Pančić) i za sinuzitis "narodni lek" od čoveka koji nema ni srednju medicinksu školu...koji su mi pomogli mnogo više od bilo kog leka koji su mi "specijalisti" prepisali...Što je najgore u svemu nijedan lekar neće da vam kaze neki ovakav čaj ili narodni lek jer naravno od toga nema koristi neka farmaceutska kuća koja ga gratis vodi na simpozijume po Parizu i Rimu...Kod skoro svakog lekara kad udjete u ordinaciju kao da ste ušli u apoteku, od reklamnog materijala farmaceutskih kuća na njegovom stolu ne moze ni on da piše, sve kao slučajno donešen baš u njegovu ordinaciju,a da ne pričam o odvlačenju tih istih pacijenata,kao što su i mene slali na kolonoskopiju u jednu privatnu kliniku ali nisam išao naravno, jer tamo, gle čuda, uvek ima mesta i potrebnih instrumenata a u drzavnim ordinacijama sve prepuno i dotrajalo...Lekari i prosvetni radnici bi trebalo da budu oličenje humanizma i kvalitetnih ličnosti a ne da se poredite sa političarima i poslanicima koji su još dok su studirali bili iskvareni i naopaki do koštane srzi...Ili ako mislite G-din doktore da je njima bolje ostavite beli mantil pa idite u političare, ionako ogroman broj lekara se bavi politikom i čini mi se da im bolje ide...;)

Pozdrav od "zahvalnog" bivšeg pacijenta.


Gost

#45

2012-12-14 03:52

MIslim da je za sve nas dobro vratiti "ocenjivanje"
Djurdjevka

#46 Ocenjivanje rada i lekara i medicinskih sestara, ali ne anonimno!

2012-12-14 08:39

Ocenjivanje lekara ne treba da bude anonimno. Ako već neko sudi o njihovom radu treba da napiše ime i prezime, tako bi se izbeglo nerealno višestruko ocenjivenje zlonamernih pacijenata ili ljubomornih kolega. U svkom slučaju, lekari treba da imaju saznanje o tome šta o njima misle pacijenti, ne razumem razloge zbog kojih je glasanje na sajtu kakavjedoktor.org sprečeno. Zašto ne javno? Zdravstvene ustanove su javne valjda, i zdravstveni radnici rade u zdravstvenom JAVNOM sektoru. Još nešto, treba uvesti i ocenjivanje rada medicinskih sestara.
milos

#47 vazno.

2012-12-14 09:20

mislim da u tom ocenjivanju lekara nema niceg loseg,naprotiv to bi poboljsalo kvalitet zdravstvene zastite i smanjilo bi korupciju u zdravstvu.

Gost

#48 Re: Re: Otpozdrav na komentar

2012-12-14 09:35

#44: MilosIVLepi - Re: Otpozdrav na komentar

PA STAVITE NAS NA LOMAČU.. I TREBA... ZA OVAJ BALKAN BOLJE I NE TREBA! PA NEKA VAS LEČE BABE MILANKE I OSTALI ,,KOSTOLOMCI"...

DOC HOLIDAY

#49 Re: Re:

2012-12-14 09:39

#41: - Re:

HVALA, POGLEDAĆU. POZDRAV!

Joka

#50

2012-12-14 11:26

#38: DOC HOLIDAY -

Naravno da svi koji platu dobijaju iz državnog budžeta treba da budu ocenjivani od strane građana. Verovatno ste upoznati sa tim da plaćamo obavezno zdravstveno osiguranje svakog meseca i imam svo pravo ovog sveta da komentarišem. Da ste videli sajt videli bi da se tamo ne ocenjuje stručnost lekara, naravno da ja ne mogu to da ocenim!!!   Preuzmi odgovornost, pokreni akciju da se napravi sajt za sudije, sto da ne?  Pa zar jedno udruženje građana treba da napravi sve sama.