VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2012-12-15 11:20


Uroš

#77 Uroš Banjac

2012-12-15 14:18

Svaka čast za inicijativu, podržavam u potpunosti

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2012-12-15 14:27


Doktorka

#79 Re: Čemu toliki strah?

2012-12-15 16:28

#36: Isidora - Čemu toliki strah?

Poštovana Isidora

žao mi je što imate takvo mišljenje (pretpostavljam i negativno iskustvo) o radu većine lekara. Moram Vam se usprotiviti u Vašoj tvrdnji da se većina lekara boji ocenjivanja svog rada. Na sreću, ipak je većini obraz čist, ali nažalost u pravu ste da ima i onih koji su ukaljali, moju profesiju. Jedan sam od mnogobrojnih lekara, koji je aktivno podržao ovu akciju. Tužno je da je jedan od najvećih problema, organizacija rada Zdravstva u celini i mnogobrojna ograničenja lekarima praktičarima, koji su u neposrednom kontaktu sa pacijentima. Donosi se novi Zakon i u pravu ste da treba ceo sistem da se protrese, pa i da "Zmije izađu na površinu i da se pohvataju". Ocenjivanju lekara su se suprotstavili rukovodstvo Lekarske komore Srbije i rukovodstvo (jednog od dva) Sindikat lekara. Ostale lekarske organizacije, se nisu oglasile. Nažalost, postoji nerazumevanje i neinformisanost lekara, o ovom sajtu, pa je to razlog, njihovog odbijanja i tzv "straha", ali kad bi se malo informisali, podržali bi ga, kao što sam to ja uradila.

alek

#80 Peticija

2012-12-15 17:03

Apsolutno podrzavam ideju sajta! I mislim da je sramota sto se gradjani ucutkuju na ovakav nacin. Istina treba da se cuje!
Doktorka

#81 Re:

2012-12-15 17:22

#38: DOC HOLIDAY -

Poštovani kolega

vidim da ste veoma razočarani organizaijom i društvom u celini, (samim tim što vičete) kao i većina ljudi koji žive u Srbiji. Ne sporim ništa od onoga što ste veoma glasno izneli. Po ovome što ste napisali zaključujem da sajt niste ni otvorili. Ne ocenjuje se stručnost lekara, već odnos prema pacijentu i poštovanje ličnosti. Mislim da svi mi zaslužujemo poštovanje, kako pacijenti, tako i zdravstveno osoblje. Iz vašeg teksta se takođe može pretpostaviti da spadate u poštene i odgovorne lekare (svi smo mi raja ). Naravno da je potrebno promeniti mnogo toga, mnoge zakone i kažnjavati odgovorne. Zašto je ovaj sajt dobar? Zašto se kreće, baš od Zdravstva? Zato što su bolesni ljudi, osetljiviji i ranjiviji od zdravog...Anton Čehov je davno rekao "Zdrav čovek ima hiljadu želja. Bolestan samo jednu" , polazeći od toga, kao i od etičkih principa i Hipokratove zakletve, mi kao lekari i svi zdravstveni radnici smo odabrali zanimanje kojim treba da pomažemo tim bolesnim ljudima. U slučaju da im ne možemo pomoći ( postoje neizlečive i bolesti koje je teško dijagnostikovati ), uvek možemo i moramo biti humani i odgovorni prema svim ljudima, onako kako bi smo želeli da se ophode i prema nama. Pošto nismo političari, sudije, inžinjeri...ne možemo menjati Zakone i suditi drugima, ni praviti mostove, zgrade, ali možemo očuvati svoj ugled i svoj obraz. "Mnogo šta se promenilo i svakoga dana se menja u našem društvu.
Novi društveni odnosi zahtevaju određene moralne odgovornosti i savest zdravstvenih radnika. U vreme hiperspecijalizacije može se zapostaviti ličnost pacijenta. Aparati potiskuju lekara. Sve češće se gledaju doneti rezultati, a malo se zna o pacijentu. Internet omogućava pacijentu široku informisanost o njegovim problemima. To povećava obavezu lekara da se stalno usavršava i bude informisan o svim novinama u medicini. U svim tim uslovima rada mi nemamo dovoljno sopstvenog iskustva, upućeni smo na tuđa."

Doktorka

#82 Re: Re: Re:

2012-12-15 17:37

#55: DOC HOLIDAY - Re: Re:

Dragi kolega

na sajtu nije bilo ni jednog podatka, osim imena prezimena i ustanove, gde radite. Nažalost, nije bilo podatka o odeljenju gde lekar radi, niti njegova specijalnost,tako da je u nekim većim klinikama, bilo više lekara istog imena i prezimena, a različite specijalnosti ( tako ja nisam mogla da pohvalim predivnog internistu, jer postoji drugi specijalista neurolog, kog ne poznajem ), takođe dva lekara istog imena i prezimena u istom Institutu, jednog znam i jedan je od najodgovornijih i najpoštenijih kolega, a drugog ne poznajem.

DOC HOLIDAY

#83 Re: Re:

2012-12-15 18:36

#81: Doktorka - Re:

Poštovana koleginice,

Ceo pogled na problematiku je parcijalan.

Ja samo tražim sistem koji će celo društvo uvesti u red, ništa drugo. Zdravstvo je deo društva i kao takvo, svidelo se to nekome ili ne, NE može se izdvojati kao pojedinačni deo. Moj pokojni otac bio je oficir JNA i u ono nesrećno vreme raspada SFRJ, bilo je isto pitanje: ,,Što vojska ne učini nešto"? Nije mogla naravno ništa, jer je i ona bila samo jedan segment društva i takva je bila upravo kao i tadašnja država. Isto je i sa zdravstvom. Teško je, praktično nemoguće tražiti da u državi u kojoj ništa ne funkcioniše, zdravstvo ili bilo koji drugi deo tog društva (države) funkcioniše. Isto tako u uređenoj zemlji ne može da bude da sve funkcioniše, a samo jedan segment (zdravstvo, školstvo, sudstvo, administracija, vojska...) ne. Toga nema! Država je ili uređena ili nije. Naša država na žalost nije i zato je sve ovako kako je. I kako sam već napisao, ono što valja u zdravstvu je rezultat pregalaštva pojedinaca (kojih ima ipak dosta), njihovog entuzijazma i ljubavi prema profesiji, a ne kao rezultat funkcionisanja sistema! I TO JE PROBLEM! Na kraju, deceniju i više u medijima se stvara atmosvera netrpeljivosti prema zdravstvenim radnicima, označavajući nas kao neprijatelje, a ne kao ljude koji treba da pomognu bolesnim ljudima. I zato su na naslovnim stranama ,,crne ovce" naše profesije, jer je to ipak ekskluzivna, šokantna, senzacionalna vest... Koga je briga što neki tamo peške do ambulante ima 2,5-3 km, što nema svoja kola, živi kao podstanar u garaži...

Ne bih komentarisao Internet i ostala čudesa tehnike u zemlji za oko 6% intelektualaca...

Želim Vam dobro zdravlje i uspeh na svim poljima!!!

Sa sajtom ili bez njega, meni je svejedno, rešenje za ovu državu nema. Jedino mogu moje dete da školujem i da ga pošaljem što dalje odavde. Hvala Bogu, ne želi da bude lekar.

 

 


Gost

#84

2012-12-15 18:37

Pošto niko ne prati i ne ocenjuje rad lekara, ko će drugi nego mi sami pacijenti. Uostalom, nijedan dobar doktor ako je siguran u sebe i svoj rad se neće protiviti ovakvom načinu ocenjivanja.
nimfa

#85

2012-12-15 19:59

pa naravno da ce da zabrane sta mislite ko se najvise bunio? pa ovi koorumpirani jer su poceli da gube pacijente,i treba da sve bude javno da ljudi znaju kod koga idu a ne kao ja da pogresno da bude lecen samo da bi tzv doktor uzeo sto vise para!
misalko

#86

2012-12-15 21:18

Samo ako otvoreno govorimo o problemu mozemo ga resiti.
Phantom

#87 Re:

2012-12-15 21:25

#84: -

Nije tačno da niko ne ocenjuje rad lekara. To što ste formalno nedovoljno pismeni da pronađete gde se i kako ocenjuje dovodi do zaključka koliko pažljivo opažate svet oko vas. Možda bih mogao da vas ocenim za to na skali od 1 - 5... Evo dajem vam 1, jer ocenjivanje lekara postoji, uređeno je, uvedena su pravila i naziva se KAPITACIJA. Pogledajte više o tome na sajtu rfzo, ako nađete link. Ako me razumete.


Gost

#88

2012-12-15 22:28

SAMO NAPRED
ŽELIM VAM PUNO USPEHA!
angie

#89 Re: PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

2012-12-16 00:56

#16: PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA - PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

Pa zar nije nepravilno pisati sve velikim slovima? :)

Doktorka

#90 Re: Re: Re:

2012-12-16 00:57

#83: DOC HOLIDAY - Re: Re:

Poštovani kolega

još jednom se apsolutno slažem sa svim vašim tvrdnjama, posebno sa "ono što valja u zdravstvu je rezultat pregalaštva pojedinaca (kojih ima ipak dosta), njihovog entuzijazma i ljubavi prema profesiji, a ne kao rezultat funkcionisanja sistema! I TO JE PROBLEM!". Sinu sam ZABRANILA da izabere medicinu, sada prima studentski kredit, što bi rekli, da je prosek moje plate po članu domaćinstva ispod minimuma... Nažalost, gde svi mladi da odu? U koju zemlju "nedođiju"? Ko će ostati u Srbiji? "Srbija se svake godine smanjuje za oko od 35.000 ljudi, jer više građana umire nego što se rađa novih, upozorio je Škorić.". Kada ćemo videti naše unučiće? Više bih volela da ostane ovde i da nam ostane Srbija i da se reše mnogobrojni problemi koji su se decenijama nagomilavali.

Neophodno je više lekara kao Vi, a što manje onih "crnih ovaca". ( na svu sreću, jesu "crne ovce", a sajt je za 12 dana rada i pokazao nekoliko takvih, ali nije realna slika jer je kratko vreme bio postavljen, a prosečna ocena je bila preko 4.0 u kategoriji od 1 do 5, što znači da su naši sugrađani, uglavnom dobro procenili svoje lekare ).

Hvala Vam na lepim željama, potrebne su mi, jer je i moje zdravlje ozbiljno narušeno. Nadam se da je bolest koju ste Vi imali izlečiva i da ste dobro. I ja Vama želim što više uspeha i što bolje zdravlje.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-12-16 01:09


Dr

#92 NGO

2012-12-16 15:17

sta bi? Necete moci da "sisate" pare kao nevladina organizacija ako nema sajta? :) Ne mogu da pljuju po lekarima besposleni bezimeni komentatori blic sajta i tacka.
Stefan

#93 Re: NGO

2012-12-16 17:05

#92: Dr - NGO

Mi nismo bezimeni komentatori, već vaši pacijenti, gospodine Dr. Dosta je više vašeg polu-božanskog statusa u ovoj zemlji. Prekipelo je više narodu!!!


Gost

#94

2012-12-16 17:59

Jako je važno da znamo ko nas leči!!
Rade

#95

2012-12-16 19:38

Apsolutno se slazem da sajt opet pocne sa radom. Zelim i treba da imam pravo na ocenu rada ljudi koje placam. Na apsolutno svaki moguci nacin. XXI vek , naravno da je ovo jedan od najboljih nacina za ocenjivanje.

Gost

#96

2012-12-16 19:46

podrzavam vas jer nisam zadovolan !!!!!
građanka

#97 RE:

2012-12-16 21:43

Čekajte, jel stvarno mislite da svi vi anonimno kritikujete lekare sa imenom i prezimenom? I šta znači ova peticija u kojoj je bar trećina potpisnika anonimna, kao neće da im podaci budu objavljeni javno? Ma nemoj!!! A od lekara očekujete da budu izloženi napadima pod punim imenom i prezimenom? Kakva je ovo maskarada za ljude željne uvek tuđe krvi?

Odoh na sajt ove genijalne nevladine organizacije, kad tamo milion neke dece, skroz nepoznate u javnosti, a po uglićima ko su sve finansijeri, idite pa vidite. Dobila dečica parice od stranaca za genijalni projekat pa sad da crknu, moraju nekako da prave sajt. A kolko vidim i vajno Ministarstvo zdravlja ih podržava, pa naravno! Umesto da Ministarstvo stvarno rešava probleme ono kao demokratski stavlja lekare kao metu građanima, ma more... Zavadi pa vladaj, a, to hoćete, sram vas bilo, a posle da se vi mastite od američkih para.

I dobro svi znamo kakve se ovde zloupotrebe spremaju. Dragi građani, niste vi ovde uopšte važni, ovo je rat doktorskih klanova i služi tome da jedni doktori pretvoreni u anonimuse oljagaju druge doktore, pa da ovi onda trpe kao sankcije. Ova akcija je bruka jedna, a ako ste toliko naivni i ako vam je stalo samo do toga da što pre nekoga ispljujete ili prehvaljujete, ma izvolite. Ali, pre toga, malo, samo malo mućnite glavom... Vi anonimni a doktori javni, iza cele akcije su velike pare, neki klinci istaknuti u nekoj nevladinoj za koju nikad niko nije čuo, a Ministarstvo čitaj politika iza toga. NE BUDITE NAIVNI!!!

 

Stefan

#98 Re: RE:

2012-12-16 23:06

#97: građanka - RE:

Ala Vi imate bujnu maštu!!!


Gost

#99 Re: RE:

2012-12-17 01:35

#97: građanka - RE:

nije ovo rat dr klanova, ovo je pokusaj nevladine organizacije da opstane, da dobije kesh i da kao nesto radi.

Naprave promociju i dodje im 30 ljudi, eeej, o cemu mi ovde pricamo. NE MOZE!

Moze da se iznose podaci lekara, ako taj koji potpise bilo koji komentar ostavi jmbg i ime i prezime.

Ovo B92, blic, pljuvanje po komentarima ne dolazi u obzir. Nikad nece proci, a oni ce svoju nevladinu organizaciju morati da sprovedu na drugi nacin kako bi se domogli para na koje su se nameracili.

Previse godina saradjujem sa NGO sektorom i jako dobro znam kako mlate pare i sta rade.

 


Gost

#100 Re:

2012-12-17 01:36

#95: Rade -

koliko placas toliko ces i da komentarises. Nista za nista. To ti je drzava obezbedila. Obezvredila je lekarsku profesiju, i lekari pruzaju uslugu cak i preveliku za ono koliko su placeni. SVI treba da obustave rad u istom danu!