VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!


Gost

#51

2012-12-14 11:32

Ocene lekara su pomoc na dugi rok da zdravstvo unapredimo za nas i nase klince.
Druga dobra stvar je što će na taj način škart kadar otići sam ili će dobiti otkaz i nikad više neće moći da naude nekome, ili će završiti u zatvoru.
Ivan

#52 @Admin

2012-12-14 11:56

Ime domena istina nema veze, sa mestom servera, ali pošto je server u Bostonu to znači da su podaci izneti i da se obrađuju izvan države, a to ima posebnu stavku u zakonu o zaštiti podataka o ličnosti. A što se tiče javnosti imena lekara: obrada podataka o ličnosti je dozvoljena ukoliko određena ličnost javna ličnost. Lekar je javan ličnost koliko i vozač autobusa. Političar jeste javna ličnost.
Ivan

#53 @Admin

2012-12-14 12:06

http://www.nytimes.com/2012/03/10/your-money/why-the-web-lacks-authoritative-reviews-of-doctors.html?pagewanted=all&_r=0

Ovo govori o svemu što vam i ja govorim. Jedna, deset, petnaest ocena nisu merodavne. Kada se neko loše prikaže na sajtu to može biti i kleveta, a javne klevete podležu odgovornosti. Ocenjivanje treba da postoji i treba da ga uređuje MINISTARSTVO. Pa ček, to i postoji, zove se KAPITACIJA, pogledajte tamo gde tvrdite da ste dobili podatke: rfzo sajt ima kapitaciju SVIH državnih lekara u Srbiji primarne i sekundarne zastite.
Ivan

#54 @Lomače, kuke i palci

2012-12-14 12:08

Ako vam se ne dopada zdravstvo, i ako bi spaljivali ljude, vi lepo tražite izuzeće od plaćanja osiguranja, poništite knjižice i idite kod baba Ljudimla da vam baju i trave daju.
DOC HOLIDAY

#55 Re: Re:

2012-12-14 12:11

#41: - Re:

KAO ŠTO SAM I OBEĆAO OTIŠAO SAM NA SAJT KOJI STE NAVELI. I TEŠKA SRCA, ALI MORAM DA PRIZNAM, SVIĐA MI SE!

I IZVINJAVAM SE ZBOG MOJE GREŠKE I VEROVATNO NESPORAZUMA SA BRATOM.

ALI TO SU URADILI ENGLEZI! A KAKO ĆE TO URADITI SRBI...

IPAK, OSTAJU PITANJA NA KOJE NEMA ODGOVORA... OSIM MOG IMENA I PREZIMENA, SPECIJALNOSTI I USTANOVE GDE RADIM, KOME I ZAŠTO SU POTREBNI MOJI LIČNI PODACI, JMBG, ADRESA STANOVANJA, TEL... ZA TAKVE STVARI JE REAGOVAO I R.ŠABIĆ (NE ZNAM TAČNO KOJA MU JE F-CIJA, DA SAD PONOVO NE POGREŠIM). KO SU LJUDI IZ TE NEVLADINE ORGANIZACIJE, IME I PREZIME, KOJE SU ŠKOLE ZAVRŠILI, KO IH PLAĆA (ILI NE PLAĆA) I KAKVU KORIST ONI IMAJU OD SVEGA OVOGA...

bozon

#56

2012-12-14 12:21

lepo je znati da postoje ljudi koje ovaj problem jako zulja. Ima izuzetnih lekara u Srbiji, naterajmo i one koji to nisu da uce od njih.
shark

#57

2012-12-14 12:23

da ne bih preterano dužili, svi znamo u kakvom nam je stanju zdravstvo,ne daj bože da se razboliš.tuga , čemer, jad.

Gost

#58 Re:

2012-12-14 12:30

#57: shark -

I NIJE! BIO SAM U BOLNICI (I MI DOKTORI SMO LJUDI, RAZBOLJEVAMO SE I MI), ČEMER I JAD SU USLOVI RADA, ALI OSOBLJE MFH KLINIKE KCS JE BILO NA NAJVIŠEM NIVOU!!!

ALI PROBLEM JE ŠTO ONO ŠTO JE DOBRO REZULTAT ENTUZIJAZMA POJEDINACA, A NJIH IPAK IMA DOSTA (U NJIH I SEBE SMATRAM!) A NE REZULTAT FUNKCIONISANJA SISTEMA! I TO JE (PO MENI) OSNOVNI PROBLEM...

ALI KOJI SISTEM PA FUNKCIONIŠE U SRBIJI...

Goran

#59 Re: Re: Re:

2012-12-14 12:59

#55: DOC HOLIDAY - Re: Re:

1. Na sajtu su objavljeni samo: Ime, prezime i ustanova. Ne JMBG, adresa i sl. Samo: IME, PREZIME i USTANOVA. I to su podaci od javnog značaja dobijeni od RFZO-a na osnovu zakona o dostupnosti informacija od javnog značaja. Svi imaju pravo na uvid u te podatke. Dakle, za takve stvari gospodin Šabić nije reagovao.

2. Ljudi iz udruženja građana Srbija u pokretu sa imenima i prezimenima kao i kompletnim biografijama (mi se ne krijemo) možete pogledati ovde: http://srbijaupokretu.org/index.php/ko-smo-mi

DOC HOLIDAY

#60 Re: Re: Re: Re:

2012-12-14 13:05

#59: Goran - Re: Re: Re:

U POČETKU SU TRAŽENI JMBG I PRIVATNE ADRESE! ZAŠTO? I TADA SE OGLASIO R.ŠABIĆ...

BIO SAM NA VAŠEM SAJTU KO SMO, I NIJE MI JASNO KO STE, ŠTA STE I ŠTA HOĆETE... I KO VAS PLAĆE ILI NE...

Goran

#61 Re: @Admin

2012-12-14 13:07

#52: Ivan - @Admin

Server nije u Bostonu. Server se nalazi u Vašingtonu, ali to apsolutno nema nikakve veze sa onim što je problem u ovom slučaju. Dakle, niko nije pravio problem oko "iznošenja" informacija u inostranstvo, ovde nikakve lične informacije nisu iznete u inostranstvo.

Shvatate li da 99,999% sajtova su hostovani u nekom od nekoliko vlikih hosting centara u svetu (Nemačka, USA i sl.). Ja ne znam ni da li je bilo koji sajt u Srbiji hostovan unutar zemlje, to je tehnički problem. Neisplativo je, nemamo dobre hosting centre i sl. Ovde nema govora o problemu iznošenja bilo kakvih informacija u inostranstvo. Ti podaci su već online, tako da su "izneti" u sve zemlje sveta...

Imena svih državnih službenika, pa i lekara su informacije od javnog značaja i dostupne su svima. 

Goran

#62 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-14 13:09

#60: DOC HOLIDAY - Re: Re: Re: Re:

Ni u jednom trenutku nisu traženi JMBG ni privatne adrese, ne znam odakle vam ta informacija. Oglašavanje Šabića nema veze sa tim.

Na našem sajtu možete naći odgovore na sva pitanja koja ste postavili: Ko smo, šta smo i šta hoćemo, kao i ko nas plaća. Jedan od naših principa je i princip transparentnosti, tako da možete na našem sajtu da nađete kompletne finansijske izveštaje.

Molim vas da ubuduće ne pišete tekst velikim slovima, jer to nije kulturno u online komunikaciji. Vidimo ga i bez velikih slova.

Ivan

#63 @Goran

2012-12-14 13:19

Čekajte, sad kažete da nema problema sa iznošenjem? Proverite onda da stoji lepo da je zabranjeno iznošenje i obrada bez prethodne poverenikove dozvole. I to piše u zakonu.

Nema potrebe da shvatam koliko sajtova je hostovano u inostranstvu, jer na 99,9999% sajtova ne postoji ocenjivanje bilo koga. A na sajtovima gde postoji baza korisnika registracija je opcija, niko vas ne stavlja na listu.

Da se razumemo, nisam lekar, ali ovo što radite smatram pogrešnim načinom i pristupom problemu.
Goran

#64 Re: @Goran

2012-12-14 13:28

#63: Ivan - @Goran

Problem nije u iznošenju podataka. Ajde još jednom da ponovim: problem nije u iznošenju podataka. Stvar je u tome što po našem zakonu nije dozvoljeno imati zbirku podataka o ličnosti koja se obrađuje na način koji nije predviđen, tj. način koji nema zakonsku osnovu. Meni, kao inženjeru je to besmisleno, ali pravnicima to mnogo znači, tako da je naša borba usmerena ka stvaranju zakonskog osnova da se tako nešto uradi.

Kod svih sajtova koji ocenjuju državne službenike ili čak lekare (u inostranstvu), registracija nije opcija i ta imena se već nalaze na sajtu, jer su to podaci od javnog značaja.

Ako izuzmemo zakonske (tehničke) prepreke, šta konkretno smatrate pogrešnim pristupom?

DOC HOLIDAY

#65 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-14 13:30

#62: Goran - Re: Re: Re: Re: Re:

MEDIJI SU PRENELI ŠTA JE TRAŽENO OD PODATAKA...

A KAD ČUJEM U SRBIJI KAKO I U KOM SE KONTEKSTU POMINJU: DEMOKRATIJA, GRAĐANSKO DRUŠTVO, TRANSPARENTNOST... MUKA ME HVATA... ALI KAO ŠTO REKOH, ZEMLJA U RASULU PA SVAKO RADI ŠTA HOĆE!

A ZA VELIKA SLOVA... MA TO JE NAJBITNIJA STVAR U CELOJ PRIČI!

Goran

#66 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-14 13:38

#65: DOC HOLIDAY - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Na našoj Facebook stranici imate skenirane dopise na kojima je detaljno napisano šta se tačno traži. Mediji nisu preneli da smo mi tražili JMBG lekara, ne znam šta će nam JMBG bilo koga.

Ivan

#67 @Goran

2012-12-14 14:17

I prvi put sam pročitao da problem nije u iznošenju podataka, ali problem jeste i u tome, samo niko nije pokrenuo tu temu. A ako prelazimo na inženjerske aspekte, onda problem validnosti i provere ocene treba da bude u sredini svega. Koliko kao inženjer mislite da je verodostojna ocena nestabilnog uzorka? Mislim konkretno na to da neko može da ima 10 ocena i da budu rasporedjene od 5 do 1, nasumično, ali simetrično oko neke sredine, da li mislite da je takva statistika pouzdan pokazatelj? Ja ne mislim, kolika je tu srednja devijacija? Ona može da bude, odoka ocenjeno čak i 2, što bi značilo, ako neko ima srednju ocenu 4 onda ona može da bude sa greškom od 6 do 2, koliko je to merodavno? ili ako je ocena 3 onda je između 5 i 1. Tek kad srednja devijacija bude do dva reda veličine ispod reda veličine ocene onda se može govoriti o nečem merodavnom. A koliko je uzoraka (upitnika) potrebno za tako nešto? Par stotina, hiljada čak. Sa takvim podacima raspolaže samo ministarstvo i oni mogu jedini biti merodavni u takvom slučaju.
DOC HOLIDAY

#68

2012-12-14 14:28

SA PODACIMA ILI BEZ NJIH, SA NVO ILI BEZ NJIH...
KADA SE JEDNOG DANA USPOSTAVI SISTEM, SASVIM ĆE ONDA BITI SVEJEDNO! TADA ĆE MOĆI I BITI NORMALNO DA SE SANKCIONIŠU I NERAD I JAVAŠLUK I NESPOSOBNOST I LOPOVLUK I KORUPCIJA NARAVNO, U CELOM DRUŠTVU, A NE SAMO U ZDRAVSTVU...
A DO TADA... MOŽEMO SAMO OVAKO DA DISKUTUJEMO I DRUŽIMO SE NA OVAJ (ILI ONAJ) NAČIN...
Doktor

#69

2012-12-14 14:49

Uzmite normalan hosting (npr. gator), prebacite tamo sve i radite šta vam volja. Ne može niko da zabrani da držite tamo sajt.
DOC HOLIDAY

#70

2012-12-14 15:26

SAMO SISTEM SRBIJU SPAŠAVA!!!
DOK GOD BUDEMO IZMIŠLJALI TOPLU VODU KAO DO SADA BIĆE NAM OVAKO I BIĆEMO TU GDE SMO!!!
SAMO U SRBIJI: DEVOJKA JE MALO TRUDNA, BOLJE LEČITI, NEGO SPREČITI, ODBRANA JE NAJBOLJI NAPAD... I JOŠ GOMILA GLUPOSTI I LUDOSTI KOJE SU POSTALE TREND I NAČIN RAZMIŠLJANJA U OVOM ZULULENDU NA BALKANU...
Zverko

#71 Dr_u_nauci

2012-12-14 17:01

Ovo je jedini način da pacijenti kažu ono što misle o lekarima i njihovoj posvećenosti poslu. Poboljšaće se zdravstvene usluge i smanjiti korupcija u zdravstvu.
Sanja

#72 Sanja

2012-12-14 17:15

Podrzimo ovu peticiju, ovakav sajt ljudima je potreban :)
Aca

#73

2012-12-14 18:10

Pozdrav i puno uspeha.
nepismen

#74 Re: PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

2012-12-15 01:57

#16: PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA - PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

Pravopis naseg jezika takodje podrazumeva da se koriste i mala slova. Zgodno je ne raditi ono za sta grugog kritikujes. Zgodno je krenuti od sebe.

Magy

#75 Re: Ocenjivanje rada i lekara i medicinskih sestara, ali ne anonimno!

2012-12-15 08:55

#46: Djurdjevka - Ocenjivanje rada i lekara i medicinskih sestara, ali ne anonimno!

Kakav savet - i ti si iz medicinske struke. Da te obavestim - Dr koja me je ucenjivala vodi istu politiku ucenjivanja sa SVIM svojim pacijentkinjama, i SVE je ucenjivala, srećom neke su rekla da nemaju novac, ali reč je o 5% pacijentkinja. Nema potrebe da se potpisuju njene pacijentkinja Dr je lopuža i lopuža je prema svima. Takve su bile i njene ocene na sajtu "Da li vas je dr pažljivo saslušala" uglavnom 6... Istina to je dr koja vas prekida u pola rečenice, i gleda samo da vas što pre vidi na vratima - posebno ukoliko niste PRIVATNO pacijent njene laboratorije.

Sa druge strane pedijatar mojih devojčica je jedna sjajna žena koja je na sajtu danima dobijala ISKLJUČIVO ocenu 10. Masa ljudi ne može da laže, ne brini se ti za njih.