Spasimo viševekovni hrast!

Quoted post

Lazar Stanojević

#17

2013-07-10 05:47

Gledao sam i ja sinoć televiziju i slušao gospodina Ilića.

Ne mogu da se načudim ni vama, organizatorima peticije, a ni nekima koji su pre mene već dali svoje komentare.

Zar je moguće da smo toliko lakoverni?
Ja razumem da nekog možete kupiti i da je neko spreman da proda dušu za neki svoj lični interes ali u ovom slučaju ne vidim šta je to zbog čega su ljudi spremni da prihvate izjavu gospodina Ilića?

Čime je on to argumentovao svoju izjavu? Hrpom papira na koju je pokazao? Ko zna šta u tim papirima piše?
Ako ni za metar nije moguće izmeniti trasu puta, kako će to hrast biti zaštićen i sačuvan?
Koje su to stručne institucije dale svoja mišljenja i ponudila rešenja koja garantuju budućnost hrastu?

Da li je gospodin Ilić rekao kakve posledice će snositi oni koji su krivi što je trasa tako postavljena?
Ne, on je samo izrazio duboko žaljenje i žestoko zamerio javnosti što je sve ovo vreme ćutala i dočekala ovaj trenutak kada se više ništa ne može uraditi. Po njemu, krivi su oni koji su primili novac za eksproprijaciju (o njima i njihovoj svesti i savesti ne bih ovom prilikom - njima je država nešto dala i oni su to uzeli).

I sada su, opet, svi drugi krivi, samo ne oni koji su za projekat bili odgovorni!

Gospodo organizatori peticije, vama se zahvaljujem što ste se angažovali i ostaću u uverenju da ste to učinili s dobrom namerom i da su vam hrast i njegova sudbina bili stvarni razlog.
Ipak, vaš komentar i toliko hvalospeva, ničim zasluženih, upućenih predstavnicima valsti, navode me na zaključak da vam je hrast bio sredstvo a ne razlog.

Možda grešim ali plašim se da sam u pravu. Ipak, i to mogu da razumem jer vi svi pripadate nekim organizacijama koje se finansiraju na različite načine, a značajna sredstva dobijate baš od te vlasti koju ste tako žestoko "napali", a sada je tako ushićeno pohvalili.

Ali rekao bih par reči onima koji su prihvatili Ilićevu izjavu zdravo za gotovo.

Narode srpski, hajde malo stanite i počnite da koristite mozak! Ljudska vrsta i inače koristi samo manji deo kapaciteta mozga ali mi, u Srbiji, kao da ga ne koristimo ni koliko bilo koji drugi prosečni stanovnik naše planete.

Ja sam svoj potpis na peticiju stavio s punim imenom i prezimenom, kao što ću potpisati i ovaj komentar, u znak iskrenog protesta protiv nesposobnjakovića, neznalica, korumpiranih lopova i opšte nepravde koju nam politički predstavnici svakodnevno priredjuju. Zato ni sada neću svoj potpis povući ali se ovim dopisom ogradjujem od sadržaja saopštenja pod brojem 4 u celini.

A dragi Bog neka pomogne i učini da hrast preživi sve ovo i poživi starost koju bi dočekao i da svega ovoga nije bilo.

Odgovori

жир

#18 Re: овај Храст није само храст

2013-07-10 07:06:53

#17: Lazar Stanojević -

Вуци сити и овце на броју.

Тако и треба.

Само се нешто питам: шта би са чобанином?

Да га не поједоше вуци?

 

 


Gost

#28 Re:

2013-07-10 15:28:03

#17: Lazar Stanojević -

Imate pravo.I ono sto mene zanima je:sta ce se konkretno desiti sa hrastom?Koje je to resenje doneto i kako ce se sprovesti?

Ako je uradjeno nesto da se tek ,,otalja" i zamazu oci gradjanima(sto nije strano nasoj vlasti-koja god da je),onda uzalud svaki potpis.Ovo suvoparno resenje mi lici na tako nesto.

Volela bih da gresim a vreme ce pokazati koliko sam u pravu.

Pridruzujem se protestu i takodje se ogradjujem od ovakvog i ovog saopstenja i takodje se i ovde potpisujem punim imenom i prezimenom.

Dragana Rakic

Vera Radojlović

#32 Re:

2013-07-11 13:46:30

#17: Lazar Stanojević -

Bravo Lazare!

Isto to mislim. Povraća mi se od ovog saopštenja i od nekih komentara "accordingly"!

Sav se prepodobio Velja Ilić "projektujući" pred vodieljkom RTSa... Ni sam ne zna šta se nalupetao, maltene hrast će plutati u space shuttle-u, te grane padaju, te pasarele, te izvor što će da zaliva hrast - jooooooj! ...

ZNAČI: PROSTO JE! Po zakonu o planiranju i izgradnji zna se ko je, šta i kako trebao da uradi A NIJE pa je sve ispalo kako je ispalo. Da li su ti "projektanti" samo sedeli za kompom i crtali ( baš lepo izgleda ona slika na ekranu) - jel proš'o neko trasom budućeg koridora pre "projektovanja" ? A šta je on ( Velja Ilić) za sve to vreme radio? Jel prošao on od svog Čačka do Beograda budućom trasom? Jel video onoliki hrast koji je tu 600 godina? Ajde molim te! A pita se "gde su bili svi ti koji sada pišu peticije"! Jel to možda bio moj posao i to za pare koji su "povukli" za koridor 11.

Ministarstvo je sigurno odobrilo Studiju procene uticaja na životnu sredinu da bi se dobila dozvola za početak radova... Inženjerska komora ćuti a ima 22.520 licenciranih "Projektanata". Među njima ima stvarno inženjera ( arhitekte, građevinci, mašinci....) koji bi da projektuju PO PRAVILIMA INŽENJERSKE STRUKE, ali ne mogu čak ni do svojih 50-tih da dođu na red od kojekavih askurđela koji dobijaju svaki projekat na osnovu valjda bi trebalo prethodnih referenci ( ova će baš da im bude dobra !!!) ...Ne sećaju se ni kako se sami zovu a kamoli kako se zove projekat na kome su trenutno !

Da se sve to ispita - može jako lako! I da se troškovi lepo pripišu svima u "lancu" - a ne Velja da kaže " nek košta kol'ko košta". O našem trošku! Jer i put je o našem trošku.

Nije to što Vučić "oće autoput"! Hoćemo svi mi! Te zajmove treba da vratimo svi mi i naša deca, unučići i sl... Osim ako nisu nepovratna sredstva ( GRANT) - a ona se dobijaju samo za PERFEKTNE PROJEKTE: od studije izvodljivosti, preko idejnog, pa dalje glavnog, preko PERFEKTNOG procesa sprovođenja projekta ( u budžetu i na vreme !) , projekta izvedenog stanja itd..

No važno je da se OČI I DALJE DRŽE OTVORENE i da se povede računa o odobrenju "projekta" da se hrast "sačuva". Treba videti da li ga je neko stručno proverio/odobrio ili su sela dvojica u kafani i crtali na salveti...To je isto Projekat, a sam projekat puta treba da uvrsti i tu izmenu.