Spasimo viševekovni hrast!

Spasimo viševekovni hrast! / Saopštenja / Saopštenje br.4 / Komentari

Drvo je izvor života.

#26 Hrast

2013-07-10 13:40

Meni Kikaš Milanu je samo važno da drvi koje raste na tom mestu vekovima nije srušeno i da će dalje stojati i živeti.
Za sve one koje su uzeli debele pare na račun ove peticije,sam dragi Bog će ih pogledati.

Gost

#27

2013-07-10 14:13

Многе вредности по Србију су уништене, а ако нису уништене нема их више...

Gost

#28 Re:

2013-07-10 15:28

#17: Lazar Stanojević -

Imate pravo.I ono sto mene zanima je:sta ce se konkretno desiti sa hrastom?Koje je to resenje doneto i kako ce se sprovesti?

Ako je uradjeno nesto da se tek ,,otalja" i zamazu oci gradjanima(sto nije strano nasoj vlasti-koja god da je),onda uzalud svaki potpis.Ovo suvoparno resenje mi lici na tako nesto.

Volela bih da gresim a vreme ce pokazati koliko sam u pravu.

Pridruzujem se protestu i takodje se ogradjujem od ovakvog i ovog saopstenja i takodje se i ovde potpisujem punim imenom i prezimenom.

Dragana Rakic


Gost

#29

2013-07-10 18:03

Drvoseče sad okreću ćurak naopačke pa se izjavama dodvoravaju, ma ništa im ne treba verovati. I dalje mislim da treba organizovati posete hrastu- svetinji, možda preko neke turističke agencije ali izgleda da one nemaju sluha za to.

Gost

#30

2013-07-11 00:03

Храст почигледно неће бити сачуван.
Успели смо једино да му изборимо скаламерију -саркофаг.
ПУТ МОРА ДА БУДЕ ПОМЕРЕН НА БЕЗБЕДНУ УДАЉЕНОСТ!!!
Какве пасареле и вештачки извор!
Какав је успех ако изборимо храсту агонију?
ПУТ МОРА ДА БУДЕ ПОМЕРЕН НА БЕЗБЕДНУ УДАЉЕНОСТ!
Неспособњаковићи који се овим путем баве нису пристали да помере пут ни један милиметар!
Па шта смо онда ми ту успели да урадимо?
Душан Вуковић

#31 ПОЛИТИЧАРИМА НЕ ТРЕБА ВЕРОВАТИ!!!

2013-07-11 00:08

Ако се пут не измести на безбедну удаљеност храст је осуђен на смрт!
Пасареле и вештачки извор су обичне небулозе.
Vera Radojlović

#32 Re:

2013-07-11 13:46

#17: Lazar Stanojević -

Bravo Lazare!

Isto to mislim. Povraća mi se od ovog saopštenja i od nekih komentara "accordingly"!

Sav se prepodobio Velja Ilić "projektujući" pred vodieljkom RTSa... Ni sam ne zna šta se nalupetao, maltene hrast će plutati u space shuttle-u, te grane padaju, te pasarele, te izvor što će da zaliva hrast - jooooooj! ...

ZNAČI: PROSTO JE! Po zakonu o planiranju i izgradnji zna se ko je, šta i kako trebao da uradi A NIJE pa je sve ispalo kako je ispalo. Da li su ti "projektanti" samo sedeli za kompom i crtali ( baš lepo izgleda ona slika na ekranu) - jel proš'o neko trasom budućeg koridora pre "projektovanja" ? A šta je on ( Velja Ilić) za sve to vreme radio? Jel prošao on od svog Čačka do Beograda budućom trasom? Jel video onoliki hrast koji je tu 600 godina? Ajde molim te! A pita se "gde su bili svi ti koji sada pišu peticije"! Jel to možda bio moj posao i to za pare koji su "povukli" za koridor 11.

Ministarstvo je sigurno odobrilo Studiju procene uticaja na životnu sredinu da bi se dobila dozvola za početak radova... Inženjerska komora ćuti a ima 22.520 licenciranih "Projektanata". Među njima ima stvarno inženjera ( arhitekte, građevinci, mašinci....) koji bi da projektuju PO PRAVILIMA INŽENJERSKE STRUKE, ali ne mogu čak ni do svojih 50-tih da dođu na red od kojekavih askurđela koji dobijaju svaki projekat na osnovu valjda bi trebalo prethodnih referenci ( ova će baš da im bude dobra !!!) ...Ne sećaju se ni kako se sami zovu a kamoli kako se zove projekat na kome su trenutno !

Da se sve to ispita - može jako lako! I da se troškovi lepo pripišu svima u "lancu" - a ne Velja da kaže " nek košta kol'ko košta". O našem trošku! Jer i put je o našem trošku.

Nije to što Vučić "oće autoput"! Hoćemo svi mi! Te zajmove treba da vratimo svi mi i naša deca, unučići i sl... Osim ako nisu nepovratna sredstva ( GRANT) - a ona se dobijaju samo za PERFEKTNE PROJEKTE: od studije izvodljivosti, preko idejnog, pa dalje glavnog, preko PERFEKTNOG procesa sprovođenja projekta ( u budžetu i na vreme !) , projekta izvedenog stanja itd..

No važno je da se OČI I DALJE DRŽE OTVORENE i da se povede računa o odobrenju "projekta" da se hrast "sačuva". Treba videti da li ga je neko stručno proverio/odobrio ili su sela dvojica u kafani i crtali na salveti...To je isto Projekat, a sam projekat puta treba da uvrsti i tu izmenu.

 

Vera Radojlović

#33 Hrast je božanska biljka, svedok vremena

2013-07-11 14:10

I još nešto da dodam:
- kao rođena i ostala u ovoj zemlji ( kao i moji roditelji a i deca) - jer druge nemam
- kao ne-pripadnik ni jedne političke partije, a koja pokušava svojim znanjem i stručnošću da doprinese njenom napretku:


Hrast je božanska biljka, svedok prošlosti i tog svedoka neko hoće da ukloni jer sutra potomcima može pričati kako su njihovi preci – generacije Srba podržavale svaku furdu koja im je na kraju oduzela pravo na život.

Furda je na kraju posekla i sve šljive da se ostatak Srba ne bi sakrio pod njih.

Sada je hrast na redu!, Iako pravi debelu ‘ladovinu pa bi pod njega mogli da se pruže i malo prilegnu svi oni nesposobni “stručnjaci” i neradnici iz ministarstava, kancelarija, agencija, komora iz poslednje decenije “promena, prosperiteta i stremljenja napretku”...da malo odmore od onih drugih, istih takvih koji im sede na glavama u poslednjih godinu dana, opet nakon “promena”.


Gost

#34

2013-07-11 14:52

Da na drugoj strani čamca širom otvorenih očiju

Gost

#35

2013-07-12 07:37

Neće hrast živeti pored Vučića. Bacio je merak na njega, verovatno bi da pravi neku svoju buduću fotelju. Odvratni stvor!

Gost

#36

2013-07-12 10:05

Bravo svima, sretna sam!

Gost

#37 Re:

2013-07-13 10:04

#30: -

Tacno tako.Nista nismo uradili.


Gost

#38

2013-07-15 05:54

Е,па ми хоћемо ХРАСТ!:)
Душан Вуковић

#39 Министар лажов

2013-07-16 07:41

Министру Велимиру Илићу се не може веровати да ће ишта предузети око заштите храста.
Шак сам убеђен да ће храст завршити код њега као паркет.
жир
Gost

#40 Re: овај Храст није само храст

2013-07-16 08:30

#30: -

Хдедоше да га погубе, невиног сведока времена.

Али се побуни раја и судије ублажише казну:

''уместо смртне казне - доживотна робија.

Да се окује, у челичне негве да се баци!

И по кап воде да му се дадне, муке да му продужи.

Кад хоће да живи нека пати!''

Молим судије за милост:

или га, невиног, ослободите,

или га, невиног, погубите да се не мучи.

 

 

 

Irma
Gost

#41

2013-07-17 09:03

Zajedno smo najjači..Kada imamo svi jedan i zajednički cilj,nadam se da nije bio zadnji...Baš mi je drago!!Vreme je bilo da se probudimo i pustimo glas!....Pozd.svima,koliko nas ima!


Gost

#42 Irma

2013-07-17 09:06

...pratimo vas...ovo još nije završeno!