Spasimo viševekovni hrast!

Spasimo viševekovni hrast! / Saopštenja / Saopštenje br.4 / Komentari


Gost

#1

2013-07-09 20:06

Digli smo glas !!!

Gost

#2

2013-07-09 20:23

Svaki put kada se ljudi prizovu pameti, kada uspe da se probudi njihova svest pre svega, ma o cemu se radilo- ali, SVEST - ima sanse da se nesto pozitivno desi i da se do dobrih stvari dodje.Ovo pokazuje da ime nade za nas, lai postavlja se pitanej sa druge strane, da iako je sada postignut veliki uspeh- da li to znaci da svest naseg coveka ima sanse da profunkcionise samo ovakvim velikim povodima ili samo kada se digne na noge gomila.Zar treba vazda d anam svest nedostaje.Nadam s ekao verovatno i vecina drugih , da je ovo odlican pokazatelj kako treba i da nije zgorega da to bude put i za neke druge probleme koje treba resavati, kao i pokazatelj sta svest sve moze dobro da donese, te da ne mozemo i pre svega ne smemo ziveti kao nesvesna bica.SVEST je spasila hrast !!! Samo joj je trebalo da se probudi...ali, zato smo mi bili tu !!!!

Gost

#3

2013-07-09 20:25

...ima razumnih , hvala Bogu, još uvek!

Gost

#4

2013-07-09 20:39

Bljak! Ako nastavite sa ovakvim "saopstenjima" povlacim potpis. Ovoliko parznoslovlje podnosim samo zbog onog jadnog drveta, koje je pod stare dane docekalo da mu sude Velja i Mrka

Gost

#5

2013-07-09 20:58

Bravo, čuli su nas.

Gost

#6

2013-07-09 21:02

Drago mi je sto je proradila savest u srcima ljudi koji se nesto pitaju,,, ali najvise zahvalnosti pokretacima peticije i narodu koji je peticiju podrzao.

Volja Naroda je volja Bozija.

Zoran Drvorezbar Ikonar

Gost

#7

2013-07-09 21:38

Bravo!

Gost

#8

2013-07-09 21:41

Ura, my pobedili!
non pasaran

#9 Re:

2013-07-09 21:57

#4: -

Slažem se u potpunosti,potpuno bljutavo saopštenje,zar sada treba da ljubimo skute Velji Iliću? Ne bi me čudilo da taj hrast sutra osvane posečen jer su svi spustili gard verujući prevarantima koji vode ovu zemlju. Ovakvo puzanje neće proći!

 


Gost

#10

2013-07-09 22:21

Eto,nista lakse ,ali za svaku normalnu stvar treba ovde velika energija
Šumar

#11

2013-07-09 22:58

Ovo sam čak pročitao glasom Tomislava Nikolića... Ali nije bitno. Bitno je pitanje - ŠTA OVO SAOPŠTENJE UOPŠTE ZNAČI?! KAKO ste vi to uspeli da dobijete i autoput i hrast? NA KOJI NAČIN je bitka dobijena i KOJE garancije, mi ovde potpisani građani, imamo da će hrast ostati na mestu? Apsolutno ništa nije jasno iz teksta.

Gost

#12

2013-07-09 23:09

A zasto ne biste jednostavno NADGLEDALI, umesto da "vrsite monitoring"?!

Gost

#13

2013-07-10 04:16

Pozdrav za mudrost i razumevanje vlasti.
Kritika za nemar i neodgovornost projektanata. Ako projekat košta milion evra, onda su takvi propusti nedopustivi. Očekujem odgovornost!

Gost

#14

2013-07-10 04:40

важно да се одржи ово дрво храста и место за инфраструктуру је увек

Gost

#15

2013-07-10 05:00

Evo podrske Andrej.. svima zelim najbolje od srca :)

http://preporodsrbije.com/?p=214

Gost

#16

2013-07-10 05:22

Probudili smo se!
Lazar Stanojević

#17

2013-07-10 05:47

Gledao sam i ja sinoć televiziju i slušao gospodina Ilića.

Ne mogu da se načudim ni vama, organizatorima peticije, a ni nekima koji su pre mene već dali svoje komentare.

Zar je moguće da smo toliko lakoverni?
Ja razumem da nekog možete kupiti i da je neko spreman da proda dušu za neki svoj lični interes ali u ovom slučaju ne vidim šta je to zbog čega su ljudi spremni da prihvate izjavu gospodina Ilića?

Čime je on to argumentovao svoju izjavu? Hrpom papira na koju je pokazao? Ko zna šta u tim papirima piše?
Ako ni za metar nije moguće izmeniti trasu puta, kako će to hrast biti zaštićen i sačuvan?
Koje su to stručne institucije dale svoja mišljenja i ponudila rešenja koja garantuju budućnost hrastu?

Da li je gospodin Ilić rekao kakve posledice će snositi oni koji su krivi što je trasa tako postavljena?
Ne, on je samo izrazio duboko žaljenje i žestoko zamerio javnosti što je sve ovo vreme ćutala i dočekala ovaj trenutak kada se više ništa ne može uraditi. Po njemu, krivi su oni koji su primili novac za eksproprijaciju (o njima i njihovoj svesti i savesti ne bih ovom prilikom - njima je država nešto dala i oni su to uzeli).

I sada su, opet, svi drugi krivi, samo ne oni koji su za projekat bili odgovorni!

Gospodo organizatori peticije, vama se zahvaljujem što ste se angažovali i ostaću u uverenju da ste to učinili s dobrom namerom i da su vam hrast i njegova sudbina bili stvarni razlog.
Ipak, vaš komentar i toliko hvalospeva, ničim zasluženih, upućenih predstavnicima valsti, navode me na zaključak da vam je hrast bio sredstvo a ne razlog.

Možda grešim ali plašim se da sam u pravu. Ipak, i to mogu da razumem jer vi svi pripadate nekim organizacijama koje se finansiraju na različite načine, a značajna sredstva dobijate baš od te vlasti koju ste tako žestoko "napali", a sada je tako ushićeno pohvalili.

Ali rekao bih par reči onima koji su prihvatili Ilićevu izjavu zdravo za gotovo.

Narode srpski, hajde malo stanite i počnite da koristite mozak! Ljudska vrsta i inače koristi samo manji deo kapaciteta mozga ali mi, u Srbiji, kao da ga ne koristimo ni koliko bilo koji drugi prosečni stanovnik naše planete.

Ja sam svoj potpis na peticiju stavio s punim imenom i prezimenom, kao što ću potpisati i ovaj komentar, u znak iskrenog protesta protiv nesposobnjakovića, neznalica, korumpiranih lopova i opšte nepravde koju nam politički predstavnici svakodnevno priredjuju. Zato ni sada neću svoj potpis povući ali se ovim dopisom ogradjujem od sadržaja saopštenja pod brojem 4 u celini.

A dragi Bog neka pomogne i učini da hrast preživi sve ovo i poživi starost koju bi dočekao i da svega ovoga nije bilo.

жир

#18 Re: овај Храст није само храст

2013-07-10 07:06

#17: Lazar Stanojević -

Вуци сити и овце на броју.

Тако и треба.

Само се нешто питам: шта би са чобанином?

Да га не поједоше вуци?

 

 

oliska

#19 Re: Da ,tačno, molim saopštenja srpskim jezikom.

2013-07-10 07:15


Gost

#20

2013-07-10 07:22

Ne vidim kojim povodom toliko radosti i zahvalnosti. Povodom iskrenosti Velje Ilića?! Zeleni, čemu odustajanje? Hajde polako, ovo je samo malecna naznaka da će možda, ali možda, razmisliti o hrastu. Videćemo, polako, ja se i dalje, sasvim opravdano, bojim za naše lepo drvo.

Gost

#21

2013-07-10 07:45

Hvala inicijatorima peticije što su probudili uspavanu i ravnodušnu Srbiju.

Gost

#22

2013-07-10 09:00

SJAJNE VESTI!!!! Prvo neizmerno hvala visoj sili sto je sve Vas ispravno vodila ,i dala vam snagu i pozitivan duh da istrajete ka ostvarenju Vaseg cilja, od kojeg svi imamo koristi.Dragi Bog je sve osmislio da na nasoj planeti sve funkcionise besprekorno ,a mi ljudi smo duzni da to ne narusavamo, jer moze biti samo stete po nas.Kada covek ubere i samo jednu travku , mora imati debeo razlog zasto to cini a kamoli ovakvo krasno drvo, bez koga ne bi imali dovoljno kiseonika.
Neizmerno hvala Vama i Vasem nenasilnom pokretu,na Vasem ispravnom motivu da cinite dobra dela za opste dobro svih nas!!Topli pozdrav i zelim sve Bozije blagoslove sa ljubavlju!! Marina.

Gost

#23

2013-07-10 09:03

Konačno malo razuma!

Gost

#24

2013-07-10 09:06

Bravo, neka nam živi Hrast ! Ovo zalaganje nas je podstaklo da razvijemo samoorganizujući stav prema problemima u okruženju. Nadam se da "putevi napretka" više neće da ruše životnost prirode i duhovnosti Čoveka. Ivan Jušković HRAST

Gost

#25

2013-07-10 11:42

Hvala na inicijativi!

Narocito se radujem sto ce se vrsiti monitoring radova prilikom zastite hrasta. Tako bi trebalo u vezi svega.