Peticija protiv nove male mature

Quoted post

Bedni osmak :(

#28 NECU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA!

2013-09-10 14:16

Zasto moramo da imamo tu malu maturu?
Oni kad su bili mali, nisu radili uopste prijemni, a nama sad daju ne 2 predmeta za polaganje, nego 7 i cuo sam da ce mozda do kraja godine da uvedu jos po neki. Pa ljudi da li vi mislite da smo mi roboti koji mogu za par meseci da ponove 4 godine? Ovo je strasno. Svejedno se u Srbiji vise ni ne trazi znanje, nego radna snaga. Traze ljude na kojima mogu da manipulisu. Ja i bez tog prijemnog imam svoj stav i zivotnu pricu. NE ZELIM DA IMAMO TAJ JEBENI PRIJEMNI OD 7 PREDMETA. U svim drugim drzavama se rade eventualno 3, srpski,matematika i jedan po izboru. A mi cemo da radimo 7? :O Ne, stvarno je preslo sve granice. Toliko od mene

Odgovori

necu 7 predmeta na prijemnom

#29 Re: NECU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA!

2013-09-10 15:38:48

#28: Bedni osmak :( - NECU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA!

Slazem se. Ne znam zasto eksperimentisu na nama -.-

Enči :)

#55 Re: NECU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA!

2013-09-28 08:14:52

#28: Bedni osmak :( - NECU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA!

PODRŽAVAM ! Ja sam učenica osmog razreda i ovo stvarno nema smisla! Ja nisam odličan đak, i ne idu mi svi predmeti od ruke. Nismo svi jednaki. Nekima hemija i fizika idu super, lako to kapiraju, dok se neki ubijaju od učenja zbog ocena, i da bi došli do boljeg proseka. Zamislite kako je kada treba cele godine da učimo ovo gradivo osmog i pritom, da obnavljamo i prošlogodišnja gradiva! Seti te se bre, vašeg osmog razreda! Poslednja godina, rastajemo se, više nikada nećemo biti zajedno u istim klupama. I baš sad, ove godine, kad treba i da se družimo malo (ne preterano,ipak je to osmi razred, svesni smo toga) mi ćemo imati mnogo manje vremena za druženje ili sport, zbog škole. Ministarstvo bi trebalo da se vrati u školske klupe, pa bar jedno polugodište! Da uče ovo što mi učimo i da pritom stigne, da izlazi, da trenira, ili već koju aktivnost ima! Da shvate da to nije nimalo jednostavno, pogovo što smo sad svi pod stresom!