Peticija protiv nove male mature

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija protiv nove male mature


Gost

#26

2013-09-10 14:12

mististarstvo je katastrofa..
kad se setim kakva je afera bila u junu zbog neorganizacije
ne shvataju ozbiljno skolovanje dece
toliko placanje casova i ucenja ni za sta
ovo bi trebalo svi da potpisu ako treba cak i da se protestuje
nema vajde od skolovanja u srbiji. em su mnogo teske a posao ne moze da se dobije uopste
oni koji su bili najbolji djaci i vukovci nemaju posao uopste

Gost

#27

2013-09-10 14:13

Ne zelim deci da uce jos vise bespotrebnih sitnica koje im u zivotu nece trebati. Ovo je mucenje dece, treba da uce ono sto im lezi po prirodi
Bedni osmak :(

#28 NECU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA!

2013-09-10 14:16

Zasto moramo da imamo tu malu maturu?
Oni kad su bili mali, nisu radili uopste prijemni, a nama sad daju ne 2 predmeta za polaganje, nego 7 i cuo sam da ce mozda do kraja godine da uvedu jos po neki. Pa ljudi da li vi mislite da smo mi roboti koji mogu za par meseci da ponove 4 godine? Ovo je strasno. Svejedno se u Srbiji vise ni ne trazi znanje, nego radna snaga. Traze ljude na kojima mogu da manipulisu. Ja i bez tog prijemnog imam svoj stav i zivotnu pricu. NE ZELIM DA IMAMO TAJ JEBENI PRIJEMNI OD 7 PREDMETA. U svim drugim drzavama se rade eventualno 3, srpski,matematika i jedan po izboru. A mi cemo da radimo 7? :O Ne, stvarno je preslo sve granice. Toliko od mene
necu 7 predmeta na prijemnom

#29 Re: NECU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA!

2013-09-10 15:38

#28: Bedni osmak :( - NECU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA!

Slazem se. Ne znam zasto eksperimentisu na nama -.-


Gost

#30 Re: Bez stresiranja molim

2013-09-10 16:28

#1: -

Uspesni ucenici i odgovorni roditeli strsirani od strane "pepsi" strucnjaka... To je zista prevrčilo svaku meru?! A Vi ste prosvetni radnik u "trecoj generaciji"? Znači stračno! Kako bi bilo da umesto organizujete, sami uzmete 70 /sedamdeset časova/ dodatne nastave iz maternjeg jezika???


Gost

#31

2013-09-10 17:21

Minstre odlazi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bedni osmak :(

#32 NECU PRIJEMNI OD 7 PREDMETA!

2013-09-10 18:48

Ja ne znam sta je vama? Vi niste radili prijemni kad ste bili mali, a sad i podrzavate ovo sto mi imamo(7 predmeta za polaganje).Ajde razmislite malo kako je nama? Sramota kako mozete tako da budete bezobrazni? Imamo dnevno po 7 casova. I vi hocete da nam uvedu jos 140(70 srpski,70 matematika)? Strasno, na sta sve covek moze da naidje..

Gost

#33

2013-09-10 21:22

Moje dete već ima posledice zbog toga što mi sitem nije dozvolio da krene sa punih sedam godina u školu i ovo eksperimentisanje je krajnje besmisleno i pogubno za našu decu!!! Osposobite ih da žive za SUTRA!!! Kome se uči hemija neka je studira posle!!!
Marija

#34

2013-09-10 21:36

Nije u redu da ceo teret osmogodisnjeg skolovanja padne na nastavnike srpskog i matematike i da se ukoliko ti testovi na zavrsnom ispitu nisu uradjeni kako treba, svi pitaju sta li su ti nastavnici radili sve ove godine? Mislim da treba akcenat preneti malo i na druge predmete, jer ako niko ne proverava znanje iz tih predmeta, znaci da su oni nebitni. Sa druge strane ako se ukine mala matura (ili prijemni ispit) i upis u skolu zavisi samo od uspeha, da li ce to dovesti do ucenja zbog znanja koje se stice ili zbog ocene? Mozda je resenje da se u toku citavog osnovnoskolskog obrazovanja ucenici ocenjuju opisno, da se izbegne stres zbog ocena, a kada dodje vreme upisa u neku srednju skolu da se radi test, ali test iz znanja i vestina koja ce ucnik u toj skoli samo produbljivati i usavrsavati.

Gost

#35

2013-09-11 00:13

Kako koji ministar tako i novi eksperiment! Em radjamo decu ISKLJUCIVO o svom trosku, ove generacije (1999, 2000, 1, 2,)ni pelenu nisu besplatno dobile, em teba da na njima besplatno vrsi eksperiment neki probisvet od ministra u kvazi vladi! Nedamo! I neka se ne nada da ce moci! Nije nikome drzavu deda partizan ostavio u nasledstvo, zapamtite komunjarski izmeti!
sedmakinja

#36 strasno!

2013-09-11 08:27

ja sam sada sedmakinja. Ozbiljno treniram plivanje i idem u skolu engleskog jezika vec 7 godina. Po meni mala matura nije u redu. Imam nastavnicu hemije koja treba u penziju da ide, ali je ipak jos tu. Zena prica jako tiho, predavala nam je fiziku u sestom i ja se ne secam gradiva. Sad zato sto imam nastavnike sto lose predaju, treba cela moja skola da ispasta. Zato cemo mi da organizujemo protest. Necu da dozvolim da me bilo ko maltretira. Jel ministar svestan koliko se svi stresiramo zbog mature. Mogu da se kladim da on ne bi znao nista da mu damo taj prijemni!
Marija

#37 Pomozimo deci kako znamo i umemo

2013-09-11 09:13

Ako je tacno ono sto sam citala u novinama da ce se testovi iz matematike i srpskog bodovati sa po 10 bodova,a da ce kombinovani test imati 20 bodova onda je to strasno i sramota.Pa zar  hemija koju imaju u VII i VIII razredu po dva casa nedeljno treba da se boduje sa 4 boda,a matematika koju imaju kroz celo osnovno skolovanje po 4 ili 5 casova sa 10 bodova.
Majka sam deteta osmaka koji dosada ima sve petice,vrlo je odgovorna i vec je u posebnim sveskama izvukla bitno gradivo iz predmeta za malu maturu,ali je ona toliko uplasena i ocajna da me je vec sada strah za nju.Pomozimo deci i ne dozvolimo da im drzava i sistem odredjuju buducnost.

Protest

#38

2013-09-11 12:48

Protest je njbolji. Jer ministar ocigledno ne moze da shvati sta deca prozivljavaju.

Gost

#39

2013-09-11 16:02

Ne zelimo malu maturu!!!!!
Uki

#40 #28 Krizaa

2013-09-12 10:03

Ja kao roditelj, ne znam kako da platim privatne casove, knjige, zbirke.. Preterali su.. Voleo bih da mogu detetu da platim sve to, ali kriza je.. Kriza ljudii krizaaa :P

Gost

#41

2013-09-12 11:34

Deca nisu spremna za ovakav test!A novac vam nikako necu donirati,mogulruzoti samo svoju pomoc u bilo kom obliku sem novcanom!Hvala

Gost

#42

2013-09-13 06:18

Dosta više sa maltretiranjem dece. Čemu ocene koje deca dobijaju u toku školovanja. Ovogodišnju malu maturu sam jedva preživela još uvek osećam posledice a ovo što se sprema neznam kako ću da preživim. U jednom testu koji ima dvadeset pitanja biće obuhvaćena biologija, istorija, geografija, fizika i hemija. To je apsurdno i neverovatno a da ne pričam da deca nemaju iz čega da uče gradivo iz prethodnih razreda, knjige dobijaju besplato i na kraju školske godine ih vraćaju. Molim ministra i sve druge koji se nešto pitaju da dobro razmisle o svemu jer deca su nam najveće bogatstvo i svi mi živimo za njih.

Gost

#43

2013-09-19 19:02

Najbolji je komentar da nemam komentar na odluke umobolnih lica u NPS-u koji nikad nisu radili u nastavi (kao i ovi iz Ministarstva).Samo cu da pitam da li oni imaju decu?

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-09-20 19:57



Gost

#45

2013-09-24 07:27

Nisam licno protiv preovere znanja osmoskolaca. Ali, nasa deca nisu ucena da od gomile nabacanih podataka u velikom broju udzbenika razlicitih izdavaca, sagledaju sustinu. Gradivo treba reducirati i prilagoditi osnovnom obrazovanju. Svi uceni pedagozi i psiholozi bi sigurno podrzali konstataciju da u uzrastu od 13 i 14, godina deca ni mentalno nisu primpremljena za stres. Ozbiljnija testiranja treba sprovesti za upis na fakultet, jer tada su deca spremnija, a i vec su se opredelila za neko buduce zanimanje. Celo visoko skolstvo koncipirano je u cilju Bolonje, koja podrazumeva smanjivanje gradiva (veci broj predmeta jednosemestralnih) i cesću proveru znanja. A osnovci, sedam predmeta i to gradivo od cetiri godine!!!!A, gde su zbirke ili uputstva kako da se deca pripremaju, a vec je proslo skoro mesec dana od pocetka skole? Probni testovi koji su sprovedeni bili su tokom razlicitog vremenskog perioda i vecina deca su elektronskim putem dosla do resenja. Nije prikazana realna slika znanja.


Gost

#46

2013-09-24 18:47

Nova mala matura je izuzetno nepravedna prema novim generacijama

Gost

#47

2013-09-24 20:35

Smatram da ocene treba da budu presudne,

da nose najveći deo bodova.

Nije u redu da dete koje se trudi godinama i uči,
ima odličan uspeh,a zatim lošije uradi taj završni
ispit usled treme ili sl.(što se i desilo mom starijem detetu),ne upiše željenu školu...
Takodje za decu koja su imala lošiji uspeh,to je prilika da poprave prosek,ali to nije

fer prema deci koja su "grejala stolicu" osam godina i trudila se za svaku ocenu!

Ne želim da moje dete bude "POKUSNI KUNIĆ" propalog pokušaja spasavanja Ministarstva prosvete!!!


Gost

#48

2013-09-25 14:21

5 predmeta, to znaci da vec pocetkom godine moramo da pocnemo da ucimo,svaki dan! Nemoguce je zadrzati toliko informacija u glavi. Nejasno mi je kako su uopse doneli taj zakon.

Gost

#49 Re:

2013-09-25 14:22

#47: -

Potpuno se slazem sa vama,sistem je uzasan.


Gost

#50

2013-09-25 21:51

Gradivo je raspodeljeno po mesecima, tesko ga je celokupno pamtiti cele godine, pogotovu na kraju skolske!