Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post


Gost

#1

2013-10-16 14:14

Inicijativu podrzavam od samog pocetka borbe za ukidanje. Ja sam master na Anglistici upisala, i zavrsavam ga, ali sam zbog njega izgubila par godina radnog staza, jer su me na konkursima odbijali zbog njega. Skup je, beznacajan je za rad u struci, cisto uzimanje para i vremena.

Odgovori

Dušan Spasić
Autor peticije

#2 Re:

2013-10-16 15:48:26

#1: -

U tome je i problem. Znanje potrebno za rad u struci mi stičemo u toku četvorogodišnjih studija. Na masteru se bavimo predmetima i temama koje nemaju veze sa strukom već nas dalje usmeravaju ka naučno istraživanju. I ja sam pred završetkom master studija ali me tako iritiraju zakoni ove šljiva republike.


Gost

#6 Re:

2013-10-17 21:18:43

#1: -

Apsolutno se slazem! Ja treba u novembru da upisem master, za koji smatram da je cisto gubljenje novca i vremena, jer na mnogim fakultetima se ne sticu niti prosiruju znanja, kao sto bi trebalo, obzirom da je to kao neki visi stepen. Tako da za sve nas to predstavlja jednu veliku glupost-izvinite na izrazu. A da ne govorim o tome da, recimo u Beogradu na masteru, nama iz Kragujevca ce priznati tri ispita - toliko o nekom strucnom i naprednijem usavrsavanju! Pozdrav i nadam se da cemo uspeti u ovome!


Gost

#299 Re: da da da

2013-12-22 10:54:49