Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post


Gost

#38

2013-10-21 17:01

Podržavam ovu inicijativu iz više razloga. Između ostalog, malopre sam pročitala jedan komentar u kom piše da je jedna osoba, a nažalost znamo svi da ih je mnogo takvih u našoj zemlji propustila nekoliko godina radnog staža, jer nije imala materijalnih sredstava za Master studije. Iz istog razloga su mnogi primorani da se bave drugim zanimanjem, a ne profesijom koju vole i u koju su uložili godine truda i rada u nadi da će se njome jednog dana baviti i biti ispunjeni kao ljudi. Osim toga bih predložila i peticiju za one, koji su zaposleni i u isto vreme studiraju, jer je to nekom jedini način da plati školarinu. Ne postoji zakon koji će zaposlenima zabraniti studiranje, ali ni zakon koji će ih osloboditi dolazaka na predavanja, što je često nemoguće za one, koji rade. Majka sam dvoje dece osnovnoškolskog uzrasta, studiram na državnom fakultetu i zaposlena sam. Nije mi teško da učim i da se bavim svojom decom, ali mi je teško što nemam razumevanja za obrazovanje na poslu, niti za posao na fakultetu.

Odgovori

Dušan Spasić
Autor peticije

#39 Re:

2013-10-21 20:22:08

#38: -

Slažem se tobom. Stvarno je neuviđajno od strane poslodavaca i fakulteta što nemaju razumevanja za one koje tebaju da rade, uče i prehrane porodice. Treba omogućiti vanredne studije za one koji imaju porodicu. Kao prvo iz vaspitnih razloga - deca ne smeju da se odvaju od roditelja. Drugo zbog samih roditelja koji finansijski trebaju da podnesu studije i ujedno da se odvajaju od dece. A, što se tiče propustanja prilika za rad, i samim tim stažai tu su krivi i oni koji se bave mladima i socijalnom politikom. Hoće da smanje nezaposlenost a oduzimaju prilike za rad mladima...