Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post


Gost

#42

2013-10-22 12:12

Eto, baš danas odem do jedne osnovne škole da se raspitam da li im je potreban nastavnik francuskog i ostavim biografiju i ispostavi se da je skoro preminula nastavnica francuskog i da je raspisan konkurs. Popricam ja sa direktorom, dam biografiju, on mi kaže koja je procedura prijavljivanja na konkurs i pita me da li imam master, rekla sam da nemam, da sam skoro diplomirala i on mi kaze da onda ne mogu da konkurišem, traži master.. i šta mi je preostalo nego da kažem hvala i dovidjenja, besna! Eto toliko! Ode mi posao pred nosem, iako imam radnog iskustva sa decom osnovnoškolskog uzrasta, radila sam i u jednoj školi stranih jezika i bila 1,5 mesec u jednoj osnovnoj školi na zameni! Sve mi to pada u vodu, ne računa se, jer, bože moj, nemam master.
Ne razumem zašto, pre svega, za osnovnu školu treba master...dok sam ja išla u osnovnu znalo se da smo imali u celoj školi dva ili tri nastavnika sa fakultetskim obrazovanjem,a ostalo...
Dakle, eto...dolazimo do toga da mi je diploma bezvredna, da ne mogu da radim, kao da mi je izjednačena sa diplomom srednje škole...a ja zaista bez posla ne mogu da platim master, ne mogu dalje da se usavršavam ili šta već!

Odgovori

Ns16

#67 Re:

2013-10-24 18:31:33

#42: -

I na kraju ce primiti nekog preko veze. Tako je u mojoj gimnaziji, par profesora primljeno da radi i bez zavrsenog faxa pa ce ga zavrsiti usput. A i ima takvih primera jos puno. A ja ne mogu ni u jednoj skoli cak ni da volontiram,a apsolvent sam francuskog jezika.

I sta je s onim profesorima sto rade uveliko u skolama.Hoce li oni naknadno raditi master.