Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post


Gost

#268

2013-11-15 16:10

Ja sam "polu-bolonjac". Radim u školi od 2005. godine. Po ranijem sistemu studiranja, koji je bio sa dvosemestralnim ispitima, završila sam Pedagošku akademiju. U godini kada je novi zakon donesen (2009) upisala sam fakultet, III godinu - direktno - smer "profesor razredne nastave" i završila ga "iz radnog odnosa". Bilo nas je oko 100 upisanih. Niko nas tada nije pitao koji nam je bio prosek na prethodnim studijama, niti nam je rekao da ćemo se morati školovati i nakon osnovnih studija. Neprijatnost je sledila kada smo dobili diplome sa nazivom "diplomirani učitelj", i kada su nam rekli, u školama gde radimo, da će nas, što se tiče plate, bodovanja za tehnološki višak i svih ostalih prava, i dalje tretirati kao da ništa nismo završili, odn. da je zvanje "diplomirani učitelj" isti kao i "nastavnik razredne nastave" koji smo stekli na Pedagoškoj akademiji. Dve godine uloženog truda, para, putovanja, nespavanja - palo je u vodu.

Odgovori


Gost

#269 Re: A u BiH

2013-11-15 16:14:50

#268: -

Pošto imam dvojno državljanstvo, BiH i Srbije, za tu istu svoju nepriznatu diplomu u zemlji Srbiji, tražila sam nostrifikaciju od komisije na Univerzitetu u Sarajevu. Odgovor je bio da se moja diploma u BiH priznaje.

NIK NEJM

#272 Re:

2013-11-15 17:57:11

#268: -

STRAŠNO! NEMAŠ ZAVRŠENE OSNOVNE STUDIJE NEGO OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE! STARŠNO! DA LI STE VI RETARDIRANI ILI SE PRAVITE?