Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post


Gost

#1

2013-11-18 10:31

Pametna stvar. Konacno nesto konkretno.

Odgovori


Gost

#47 Re: Slažem se.

2013-11-26 06:28:40

pankiša

#229 Re: 7777

2013-12-09 01:06:55

#1: -

jao, opet vidimo gomilu njih koji nisu napisali nazive fakulteta! kam on ljudi!!!  -.-


Gost

#271 Re:

2013-12-11 14:08:38

#1: -

samo tako :)

m

#347 Re:

2013-12-17 11:18:25

#1: -

eto na Pravnom UB vec izbacili obavestenje da se mora zavrsiti do 30.9. inace u tom periodu traje ispitni rok, a ako se ne zavrsi prebacuje se na bolonju....uzas.....

ljudi kakva je situacija, koliko je potpisa skupljeno? dajte da se organizujemo, da se skupljamo, mediji, ne razumem zasto i bolonjcima ne dozvoliti da se i oni potpisu???

treba nam masovnost. I ja sam bolonjcima dao potpis proletos, kada su skupljali za smanjenje bodova i protiv ukidanja jednog roka. niko u ministarstvu ne proverava te spiskove, nit da li je ko bolonjac ili stari, bitna je masovnost, brojke su bitne.

 

alo ljudi, nekima zivot visi o koncu ako se ne dozvoli produzenje, neki su psihicki pukli zbog skole....

Pera Detlic
Beograd

#841 Re:

2014-01-08 10:11:25

#1: -

Možda bi trebalo da se napravi još jedna peticija koju bi potpisivali ljudi koji podržavaju nas stare studente i naše zahteve npr. naši drugari i kolege koji su završili po starom programu, naši roditelji, prijatelji itd. Tako bi imali još jednu peticiju koja bi nas podržala i koju bi potpisao veliki broj ljudi. Mislim da bi nam to pomoglo u borbi za naša prava i bio bi još jedan argumenat više.


Gost

#1105 Re:

2014-01-16 14:59:28

#1: -

Molim vas kolege,moram da skrenem paznju na veliku neodgovornost onih koji se potpisuju!Ako pise broj indeksa,univerzitet,fakultet ili sta god,OBAVEZNOOOOOOOOOO,onda molim vas ispunite ta polja u suprotnom vas potpis nista ne vazi!!!!!!!!

CHE

#1110 Re:

2014-01-16 18:29:00

Podrzavam peticiju. Ja imam jos 3 ispita do kraja i necu da mi neko uskracuje moje pravo da zavrsim. Imao sam svoje razloge koji su me stopirali u zavrsetku studija, ali zadnjih godinu dana sam nastavio i polozio 8 ispita. Trenutno sam u bolnici i propustio sam dva roka. Ako kojim slucajem ne stignem da zavrsim do septembra 2014 sta onda? Ako treba icicemo i na sud! Imam i dvoje male dece koja.......traze....

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-18 14:27:20


aleksija

#3742 Re:

2014-02-17 14:00:01

#1: -

Da, recimo na Medicinskom Fakultetu u Beogradu su ove godine ukinuli februarski rok apsolventima, a tamo se svaki ispit 3 puta polaze: pismeni, prakticni, pa usmeni. Uz to testovi vaze rok - dva,  a ako se padne test ili prakticni, onda se ne moze na usmeni, pa sve ispocetka.

Takodje, tacno je odredjeno kojim redosledom ispiti moraju da se polazu i student podleze disciplinskoj odgovornosti ako recimo nauci neki ispit, polozi ga a nije polozio ispit koji je po statutu fakulteta na redu pre ovog drugog ispita. I tako se desi da zbog profesora koji nece da izadju u susret i sl. stvari, student ostane "zabagovan" mesecima na ispitu, bez mogucnosti da se pomakne.

Tako da su ovde studije vrlo lose organizovane, a nije retkost da dobijete na testu i prakticnom 9 ili 10, a da po profesoru niste naucili ni za prolaz...vrlo, vrlo tesko.

No, na sve smo se navikli i trpimo, nema veze, mozda je to neka vrsta celicenja, mi zaista zelimo da zavrsimo fakultet pod kojim god pravilima i zato bi bilo znacajno produziti rok.

Shvatam ja i da Ministarstvo Prosvete ne moze da "pohvata" kako koji fakultet funkcionise i kakva su pravila, mislim da bi nam mnogo vise pomogli nekim uredbama da znaju.

Stvarno verujem da bi nam pomogli.