Peticija za ukidanje veronauke u skolama

Quoted post

Prepelica

#34

2011-09-07 15:54

ja ne znam kako neko može da spori da je veronauka nauka. to je nauka isto koliko i filozofija i to se ne može osporiti. drugo, slušanje veronauke u školama je isključivo na dobrovoljnoj bazi tako da zašto ukidati nešto što nije nametnuto?!
verujem da je ovo samo izraz bunta nekih nazovi metalaca u najgorim godinama koji su sušajući muziku da bi olakšali muke puberteta (ne osuđujem, to sam i ja radila) usput pokupili i neku izopačenu ideju o antiteizmu. ako nećete da verujete u boga budite ateisti, antiteizam je samo pobuna prema nečemu u šta zapravo verujete, iako verovatno to nećete trenutno sebi da priznate.

Odgovori

Савке

#361 Re:

2011-10-20 16:27:42

#34: Prepelica -

не бре, није овај аутор ове бесмислене петиције бунтовник металац или тако нешто, него је ЛГБТ популација у преводу педерчина, имаш његову групу на фејсу иди тамо и биће ти све јасно

Borislav Dojčinović

#453 Re: veronauka

2012-03-22 11:12:28

#34: Prepelica -  

 To je ipak samo Vase, ocigledno verujuce vidjenje stvari.Ja Vas pustam da verujute i nee sumljam  u Vasu veru, samo mi nije jasno odakle Vam pravo da me intelektualno podcenjujete. Antiteizam itd. Ja o veri i vernicima znam dosta, Vi ste mi samo potvrdili misljenje. Surovo, glupo, iskljucujuce misljenje o svakom ko misli drugacije. To zovete hriscanskim milosrdjem?

Ana

#538 Re:

2013-08-23 06:05:10

#34: Prepelica -

Draga Prepilice,

To sto filozofiju i vero"nauku" stavljas u isti kos je vec dovoljni pokazatelj tvog neznanja. Filozofiju ili nikad nisi ucila, ili si neki veliki vernik.

Drugo, metal kao muzika se slusa ili ceo zivot ili se nikad nije ni slusala. "Bio sam metalac u srednjoj skoli" je neki potpuno glupi pokusaj bunta u nedostatku kreativnijih ideja za isti. Veronauka u skolama i metal nemaju veze s vezom.

Trece, bez obzira na to sto je veronauka izborni predmet, i dalje je treba ukinuti. Zasto? Prvenstveno zato sto je Srbija zvanicno sekularna drzava, te shodno tome, verskim institucijama nije mesto u drzavnim. A onda zato sto deca biraju veronauku ne zato sto to stvarno zele da slusaju, nego sto se sa tih casova bezi lakse nego sa gradjanskog vaspitanja (licno iskustvo, profesor sam u skoli). I na kraju zato sto ta veronauka zapravo propoveda samo i iskljucivo pravoslavnu veru, u multireligijskoj zemlji, te shodno tome siri versku mrznju medju uticaju najpodloznijim delom stanovnistva - decom.

Razumes sad?


Anonymous

#666 Re:

2014-01-19 18:26:19

#34: Prepelica -

Da li je veronauka zaista nauka? Veronauka je izmisljena rec, a nauka kao nauka je ta koja sumnja i ispituje, a vera tera coveka da jednostavno prihvati bez da se sumnja. I gde je tu logika??? Koja je to naucna disciplina kod vere?!?  Predpostavka u koju bi trebali svi slepo da verujemo bez da se zapitamo da li je stvarno tako.

Sto se nametanja veronauke u skolama tice, misljenja sam da to u skolama treba zabraniti a nek organizuju u nekim drugim objektima svoje casove pa ko zaista zeli da ide nek ide.


Gost

#715 Re:

2016-12-18 18:50:04

#34: Prepelica -  

 Pa zato sto nauka sumnja, a religija ti gura u usta svoje gluposti i ne smes da kritikujes "svetinju".