Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Quoted post


Gost

#202

2015-08-10 08:26

Imam rođaka i dosta prijatelja iz CG, ali smatram da nismo više ista država, čak mnogi i ne misle dobro našoj zemlji. Ako su želeli svoju državu neka se tamo školuju, leče i dr. Oni zauzimaju mesta mojim rođacima i prijateljima koji žele da studiraju, a iz Srbije su. Druga stvar, zašto se ne daju povlastice srpskim učenicima iz Pravoslavne gimnazije u Zagrebu, koji su državljani R. Hrvatske, ako ćemo nekom rodoljubivom logikom? Da se pitam ukinuo bih i povlastice studentima iz Republike Srpske. Sve je to lepo i jesmo braća, ali kese nam nisu sestre. Imaju svoje univerzitete i fakultete, ali ne žele tamo da studiraju.

Odgovori

Preko Drine

#435 Republika Srpska

2015-08-10 12:42:15

#202: -  

 Citam ovo i ne mogu cudu da se nacudim koliko smo nisko pali i koliko smo obnevidjeli kod ociju, samo nam novac pred ocima. Imam cerku koja sledece godine treba upisati fakultet koji nema u Banja Luci. Sada posle nekih komentara razmisljam sta i kakva smo mi to pogana nacija. Nisam ja kriv sto mi rasturise Jugu a borio sam se za nju, nisam kriv sto sam Srbin a opet smo svima nesto krivi i nismo pravi. Treba da posaljem cerku u Sarajevo ili nedaj boze Zagreb pa neka kaze ako smije da je Srpkinja ili da se fino poturcimo ili pokatolicimo i mrzimo sve sto je srpsko. Pitam se sta bi ona tamo ucila o Srbima i da li bi se mozda udala za Muslimana i rodila Murata. Jadna nam majka sa nama ovakvim jer necemo imati ni buducnos a proslost ce nam biti onakva kakva znamo da nije bila ali ce tako oni zapisati i uciti nasu djecu. Pozdrav za Majku Srbiju.