Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Quoted post


Gost

#1

2011-12-02 04:43

..

Odgovori


Gost

#159 Re:

2011-12-03 11:40:37

Jos jedna potpuna glupost nasih politicara i jedna velika nepravda prema vlasnicima i ljubiteljima pasa...pitam se samo, u slucaju da izglasaju taj zakon, koji tip i profil vlasnika ce i dalje zadrzati svoje pse , platiti taj besmisleni harac i nastaviti da drzi svoje zivotinje u  dobrim uslovima? Bojim se da ce to uraditi samo oni ciji psi ni sada ne predstavljaju nikakvu pretnju i opasnost... a oni "PRAVI ODGOVORNI" vlasnici koji su i do sada zapostavljali svoje zivotinje, tek sada ce jos vise to da rade...ili ce ih ostaviti na ulici ili ce upravo nedostatak tih 30 000  psi osetiti na svojoj kozi ili stomaku... :(

Jovana

#164 Re:

2011-12-03 13:08:01

#1: -

Ovo je diskriminacija svih nas koji volimo ove rase...a ko kaze da druge rase ne ujedaju i ne napadaju ....najlakse je svaliti krivicu  na ove rase jer su ljudi puni predrasuda i dezinformacija,Ja sam ponosni vlasnik stafa i znam da ova rasa nije naucena da bude okrutna i krvolocna samo su ljudi krivi za to...I sto niko se ne postara za lutalice koje napadaju ljude. Diskriminacija cista.... Ne dozvolimo da nas ovako uslovljavaju...Kao zivimo u demokratskoj drzavi gde svako ima pravo izbora...ja sam izabrala stafa da cuvam a sa me uslovljavaju iako moj pas nije nikada nikog napao i ujeo a komsijski je uspeo da ujede skoro svakog komsiju iako je mesanac ali on ne spada u opasne rase... Sramota!


Gost

#189 Re:

2011-12-03 20:19:07

#1: -

Ja nemam "opasnog" psa,cuvam veliku rasu,ali sam uz vas i dajem vam maximalnu podrsku.Verujem da ce i vlasnici drugih rasa biti uz vas,jer ni sami ne znamo ko je sledeci.Samo napred!!


Gost

#260 Re:

2011-12-05 02:17:19

#1: -

ovo je pljacka naroda,previse glupo i prosto najbolje da jos nesto izmisle ili lupe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 


Gost

#264 Re:

2011-12-05 03:12:30

PODRZAVAM PETICIJU, SAMO NAPRED

Lucky

#719

2012-03-25 17:28:30

#1: -

Ljudi, interesuje me jel neko od Vas uopste planira ovo da placa!

Nemoj da ovde svasta pricamo, a tamo placamo rate i cekamo da se neko drugi izbori za nas.

Ja ne planiram ovo da placam!!!!!

Zira english stafford terier

#748 Re: pas najbolji drug

2012-04-07 16:40:53

#1: - znate li da je ova taksa vazi samo na nivou beograda!tako reci vazi samo u beogradu!pas mora biti na povodcu sa korpom i tako te gluposti! a u Moskvi stafordi setaju bez povodca bez korpe cak imaju i igralista!

 

Red Guy

#754 Re:

2012-04-10 05:33:37

#1: -

Ja sam ponosni vlasnik amstafa i otvoreno priznajem da sam veoma opasan a hocu i da ujedem u poslednje vreme jer ne mogu da nadjem posao u struci vec godinu dana. Kada se pozivaju na Evropu i takse kakve postoje u njoj nikada nisu spomenuli plate i standard zivota u istoj. Kada mi drzava Srbija obezbedi posao i platu od 800e + 13 platu kao u svim zemljama Evrope necu imati nista protiv da platim taksu za svog kucnog ljubimca jer znam da vredi svaku paru i jos mnogo vise! Ali onda cu moci i da je uvedem u GSP, voz, kafic i restoran kao sto jeste i u Evropi. Posto trenutno nas troje zivimo od 30.000rsd i jedva krpimo kraj sa krajem gospoda poreznici mogu samo da sanjaju kako placam taksu a ako im slucajno padne na pamet da dodju i uzmu mi psa ili da plene ovo malo imovine koju imam docekace ih 180cm i 90kg sirovog i brutalnog besa koji nece prezati ni od cega ( obecavam da se kuja nece mesati, ona je dama ). Ako je moj pas spreman da da svoj zivot za mene i ja cu ga rado dati za njega ali necu otici sam. Zivot u ovoj zemlji vise i ne lici na zivot u svakom pogledu a i ne vredi mnogo.

Pas je covekov najbolji prijatelj!

Ne boj se psa! Boj se gospodara!

 

Njenja

#783 Re:

2013-04-02 19:13:13

#1: -

Ja predlazem izdavanje specijalnih dozvola za posedovanje takozvanih opasnih rasa pasa  (nakon psihijatrijske procene potencijalnog vlasnika) kao sto se radi pri polaganju vozackog ispita. Takodje, posle 3-4 godine vlasnike ponovo uputiti na kontrolni pregled na osnovu kog bi mu dozvola za posedovanje pasa bila produzena ili oduzeta.

Љиљана

#785 Re:

2013-04-09 13:33:51

#1: -

Кад видим тему обузме ме туга, да је Србима прече пашче од комшије, брата од човека уопште. Власници паса сууглавном нехумани, подређују пасјој вољи и свој и животе ближњих. Спремни су да шетају псе у свако доба дана и ноћи, да стоје и са задовољством присуствују пражњењу црева и бешике својих љубимаца, остављају трагове свуда као да оплемењују простор, нема парка где би се човек слободно могао одморити, власници паса инсистирају да будемо љубазни и да допустимо њиховим псима понашање како је тренутно по вољи, човеку можеш рећи да прође. Псу? Ко би се усудио власник би одмах нахушко пса па њих двојица удружени: пас лаје а власник виче:"Ко не воли псе не воли ни људе, он би да се дружи..." Родитеље може да одведе и преда "дому за старе, пса води у шетњу, купа га, храни, пере му тур... Срамота ме кад видим Србина да пристаје на ту мизерију Љиљана Ћуић