Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!


Gost

#751

2012-04-08 10:26

Ne vidim svrhu, kako će mojih 30.000 dinara, pomoći da ne bude više napada agresivnih pasa (neodgovornih vlasnika i pasa lutalica) na ljude! Ako mi to razložno objasne, plaćaću i više! U drugom slučaju tužiću ih za kršenje ljudskih prava na slobodan izbor i diskriminaciju! Objašnjenja tipa to su skupi psi pa možete da platite (tričavih) 2500 mesečno (koju sam juče čula od nekog funkcionera grada) su ordinarna glupost (ja sam mog psa platila 50E pre šest godina)!KAKVI LICEMERI I NEZNALICE I ONI DONOSE ZAKONE!


Gost

#752 Re:

2012-04-08 11:01

#750: -

 

Ne lupetaj, nosenje vatrenog oruzja je strogo zabranjeno, i za to se krivicno odgovara, to bi isto trebalo uvesti za vase dzukce.


Gost

#753 Re: Re: staf

2012-04-09 23:20

#752: - Re:

ko nevoli zivotinje nevoli ni ljude             dzukac sama rec kaze

Red Guy

#754 Re:

2012-04-10 05:33

#1: -

Ja sam ponosni vlasnik amstafa i otvoreno priznajem da sam veoma opasan a hocu i da ujedem u poslednje vreme jer ne mogu da nadjem posao u struci vec godinu dana. Kada se pozivaju na Evropu i takse kakve postoje u njoj nikada nisu spomenuli plate i standard zivota u istoj. Kada mi drzava Srbija obezbedi posao i platu od 800e + 13 platu kao u svim zemljama Evrope necu imati nista protiv da platim taksu za svog kucnog ljubimca jer znam da vredi svaku paru i jos mnogo vise! Ali onda cu moci i da je uvedem u GSP, voz, kafic i restoran kao sto jeste i u Evropi. Posto trenutno nas troje zivimo od 30.000rsd i jedva krpimo kraj sa krajem gospoda poreznici mogu samo da sanjaju kako placam taksu a ako im slucajno padne na pamet da dodju i uzmu mi psa ili da plene ovo malo imovine koju imam docekace ih 180cm i 90kg sirovog i brutalnog besa koji nece prezati ni od cega ( obecavam da se kuja nece mesati, ona je dama ). Ako je moj pas spreman da da svoj zivot za mene i ja cu ga rado dati za njega ali necu otici sam. Zivot u ovoj zemlji vise i ne lici na zivot u svakom pogledu a i ne vredi mnogo.

Pas je covekov najbolji prijatelj!

Ne boj se psa! Boj se gospodara!

 


Gost

#755 staf

2012-04-10 08:17

cuko ne ujeda ali gazda grize demokrate nasi glasovi vama neidu sami sebe trujete sa ovom uredbom

Gost

#756

2012-04-10 14:21

Увек ми је криво кад видим да држава краде своје грађане.

Gost

#757

2012-04-11 14:48

Gospodine Petroviću, lažovčino, takvi psi ne moraju da budu skupi, tj. mogu se kupiti i za 50e.
Imam ženkicu staforda koja ima 20kg i ne pojede godišnje toliko koliko vi meni tražite za porez.

Gost

#758

2012-04-11 15:53

Ciji je kadar ovaj Petrovic,mirise mi na DS.Apelujem na rukovodstvo stranke da ovom jastrebu skrate krila,nije bas pravi trenutak da svojim neproverenim izjavama iritira glasace.
jaaa

#759 Re:

2012-04-26 18:25


Gost

#760

2012-04-26 23:27

ne znam sta reci....cuvao sam te *zle* pse preko 12 godina...i samo najbolja iskustva.....tako da stvarno vise ne znam sta da kazem na tu temu! takav pas mi je bukvalno dete ocuvao!!! cak nije bio rasan, nego mesanac....doberman i pitbul.....!!!!daaaa.....zlooo reci ce neko......!!!!

Gost

#761

2012-04-27 01:03

Pored 30000 din, moraće da se plati još i za obuku... Zašto pas koji je u redu treba da plati toliko para da bi imao pravo na život? Jel će onda biti manje "opasan"?
Provera da li je pas opasan ili ne je ok, jer zaista ima ludaka koji obučavalju te pse da budu opasni i maltretiraju ih, iskorišćavaju ih da zarade preko njih prljav novac.

Gost

#762

2012-04-27 10:58

Ne vidim razloga za uvodjenje takse na drzanje pomenutih rasa....zasto je rotvajler , dogokanario ili vucijak manje opasan...u sustini nisu opasni psi vec vlasnici...Neka nam daju statistiku kojiko je ujeda bilo na godisnjem nivou od strane pomenutih rasa a koliko od lutalica po ulicama. Besmislena odluka o uvodjenju takse kojom ce dobiti jos veci broj lutalica!!!! Samo glupoj osobi je tako nesto moglo da padne na pamet!

Gost

#763

2012-05-10 23:53

Vlasnik sam Americkog Stafordskog Terijera vec skoro tri godine. Ker nikad nije napravio problem. Dete od cetiri godine se igra sa njim. Opsti ljubimac u komsiluku. Zasta da placam 30 000 dinara? Zato sto ne izgleda mio, ili sta vec? Zbog gomile neodgovornih vlasnika? Zbog gomile ljudi koji ilegalno drze borbe? Draga drzavo, snkcionisite njih a pustite nama nase ljubimce. To su najlepsa i namirnija stvorenja na svetu. Treba da vas bude sramota!
djura

#764 Re: normalno

2012-05-30 12:34

#414: -

u pravu si hiljadu posto


Gost

#765

2012-06-04 12:12

Da sam znao da će pre šest godina doći ovaj zakon nebih ni udomljavao psa kojeg sam pokupio sa ulice to je pas kojeg danas imam i za koga mi je veterinar greškom upisao psa da je staford terijer a nije ni nalik već običan mešanac a u ministarstvu kinologije ne žele da mi psa drukčije formulišu da je pas mešanac a u ostalom ne posedujem nikakv rodovnik za psa znači da je ovo čista otimačina para i neće me čuditi ako nas jednog dana budu oporezivali i za decu koju gajimo....

Gost

#766

2012-06-05 12:18

Pocelo je.Uprava javnih prihoda poslala mi je opomenu pred plenidbu imovine jer nisam izmirio prve cetiri rate-10000 din.za moju Milicu.Sram vas moze biti Petrovicu i Djilasu, sta jos treba da se desi da se dozovete pameti,koliko procenata da dobijete na izborima.Vi ste bili inicijatori za uvodjenje ove diskriminatorske globe,red je da sada pokrenete inicijativu za njeno ukidanje, dok se ova oblast ne uredi kako valja.Ali ne na ovakav nacin,vec da to urade kompetentni strucnjaci.

Gost

#767

2012-06-11 11:04

Dnasnje novosti,11.06.2012god,pisu o napadu pasa na decu u Beogradu.Citira,-lutalice napale i povredile decaka dok je pokusavao da odbrani svog psa od njih.Zlatni retriver ugrizao decaka u Santicevoj ulici.Sta se ovo dogadja Petrovicu i Djilasu,sta vi kao strucnjaci za kinologiju i veterinu sada kazete,posle ujeda dogo argentino,SOP/srpski odbrandbeni pas/,i ovih najnovijih slucajeva,koji su psi opasni i od cega to zavisi.Razapeli ste na stub srama moju Micu i Ducu,jer su one toboze strasno opasne samo zato sto pripadaju rasi staford,a mene doveli u neprijatnost da mi prete zaplenom imovine.Vi ste za sada zasticeni,mozete da radite sta hocete i kako hocete ali i vecima od vas nije svetlelo do zore.Ovde jos narod kaze,-cini dodro raduj se,cini zlo nadaj se.
Мики

#768 Re:

2012-06-12 21:40

#767: -

Ово само значи да ће се плаћање таксе проширити на све псе...

Natalija

#769

2012-06-14 01:04

I sad ljudi pustaju pse na ulicu,zato sto nemaju ili ne zele da daju novac za njih...Ne vidim samo sta su dobili time sto su uveli ovo,mesto mi je puno pusenih pitova..Valjda je veca mogucnost ad ce ujesti nekoga dok su pusteni i na ulici.sramota...Postoje svakakvi psi ,kao sto postoje i svakakvi ljudi,ali to nije do rase,to je najvise do ljudi, do njihovih vlasnika koji iskoriscavaju njihovu snagu i gradju i prave od njih monstrume i krvolocne zveri!bruka ,ali ljudi ne znaju sta znaci pas i ne dopustaju mu da bude ono sto jeste vec ga teraju da se bori i pustaju role da bi dobili jebene pare i mozda unistili zivot neduznom psu!

Gost

#770 Шућa

2012-06-14 13:08

Решење је увести стaре добре шинтере сa отровним мaмцимa, кaо и периодични одстрел пaсa.
Пa не могу кретени дa пусте толико пaсa колико ловци могу дa поубијaју.
A и време је дa грaдови престaну дa нaм личе нa aфричке џунгле..
Doberman

#771

2012-06-15 17:57

Ma idioti,nisu psi krivi nego ljudi!Pricasju o psecem izmetu,a gde ide ljudski,pola Srbije nema uvedenu kanalizaciju!
Izaberite nadimak

#772 Re:

2012-07-08 01:21

#414: -

pit je nesrecni mesanac paren u incestu koji ne vredi pisljivog boba a taksa se na zalost naplacuje americkom stafu bulu cak i patuljastom bulu dok tzv pitovi i ne placaju nikakvu taksu


Gost

#773

2012-07-13 13:41

svaki pas oslikava svog vlasnika ,malo vise humanosti prema zivotinjama i brige nebi naskodilo drustvu koje umesto da stmulise ljude koji se brinu osvojim ljubimcima ih kaznjava
dulle

#774 Pozz

2012-07-23 17:55

Ne razumem koja je fora,zar i na to hoce da uzmu pare..eee drzavo na sta si ti spala.ccc

Gost

#775 Re:

2012-07-29 16:12