Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-06 23:37



Gost

#677

2012-02-10 21:44

Još da uvedu porez na stoku i živinu pa da nas i Bog vidi...

Gost

#678

2012-02-13 05:15

nisam vlasnik "opasnih" ni bezopasnih pasa, ali se ne slažem sa zakonima koji služe da ljudima otimaju pare i drže ih pod kontrolom. ne plašim se "opasnih" pasa, već legalne mafije.

Gost

#679

2012-02-14 13:17

Подржавам петицију јер предлог закона не реша ва проблем заиста опасних власника и њихових паса.
Наш Цезар,амерички стафорд,са Силвестером,мачором, једе из исте чиније!
Толико о томе како је стафорд опасан...

Gost

#680

2012-02-16 07:20

ne razumem zasto te pse smatraju opasnim, moja cerka je odrasla sa pit bulom smesno svaki pas moze biti opasan

Gost

#681

2012-02-16 07:27

to vam je amerikanizovanje uskoro ce se u srbiji i stoka hraniti sa onim sto vam nadlezni odrede ako ne za sve se placa kazna,a ta hrana specijalna bice puna hormona i otrova kao sto truju svoj narod preko hrane vode i vakcina

Gost

#682

2012-02-16 20:49

NE POSTOJE OPASNI PSI, POSTOJE OPASNI LJUDI.

Gost

#683 Re:

2012-02-17 19:05

#42: -

To kralju.Slazem se sa tobom.Dokle god cutimo ove demokrate ce da nam piju krv.Zato u akciju.


Gost

#684

2012-02-18 20:39

Kinoloski savez se verovatno plasi da im vlast ne uskrati benificije pa se zato i ne cuje.Da li trebaju vlasnici da dodju pred vladu i puste pse sa povodaca pa da neko shvati sta je problem.Napravite razliku izmedju opasnih i ujedljivih pasa,socijalizovanih i nesocijalizovanih,kako pasa tako i vlasnika.PAS JE ONAKAV KAKAV MU JE VLASNIK

Gost

#685

2012-02-19 10:25

sramota...srbijo pisam ti u usta!!!
MaxAst89

#686 Max...

2012-02-19 16:52

Nisam ja kriv sto sam rodjen kao Americki staford, da li sam kriv sto znam da volim, sto znam da se druzim sa svim psima, sto svog vlasnika cinim srecnim svaki dan sve vise i vise... Mi znamo mnogo da pruzimo ako se i nama pruzi mnogo ljubavi, a vi cike koje donosite ovu taksu dodjite da se zajedno igramo, da vidite da nismo opasni kao sto tvrdite... MAS AST...

Gost

#687

2012-02-20 03:21

Oni nisu normalni......

Gost

#688

2012-02-20 12:25

Čitao sam dosta komentara, i želeo bih da dam svoje mišljenje na ovaj u najmanju ruku 'glupav' zakon..
Ne bih želeo uopšte da se obazirem na to da svi mi koji imamo 'opasnu rasu' znamo da su oni u stvari normalni psi kao i svi drugi... Nažalost, zbog možda manje od 1% pasa ovih rasa su se na 'crnoj listi' našli i 99% normalnih...
Imam samo par pitanja:
1. Da li su ljudi koji su doneli zakon svesni kolika je prosečna plata u Srbiji?
2. Možda grešim, porez na oružije je oko 2000 dinara, godišnje, jesam li ja lud ili pištolj ima samo jednu namenu? (problem je u tome, da je porez na oružje 30 hiljada godišnje, 99% ljudi bi vratilo svoje oružje policiji, a znaju da mi koji imamo pse, i gledamo na njih kao na članove porodice, naravno da ih nećemo uspavati zbog takse...)
3. Da li su razmišljali od testiranju vlasnika pasa svih rasa? Mislim da je pas onakav kakvim ga vlasnik napravi...
4. Hoće li Grad Beograd plaćati ovu taksu za sve lutalice koje se nalaze na ulici i u čoporima napdaju ljude? (ah da, pa to nisu opasne rase, oni samo malo ujedaju..)
5. Što se tiče termina 'opasna rasa' gospodo voleo bih da vas vidim u dvorištu sa jednim Kavkaskim ovčarom, Rotom, Dogom, Cane Corso ili nekim mastifom.. Ima tu još mnogo rasa koje nisu nimalo prijatne ukoliko se nađu u pogrešnim rukama...

Da zaključim priču, jesu ove rase opasne, kao i dosta drugih ukoliko se ne odgajaju u normalnim uslovima.. Smanjite taksu ukoliko želite da je ljudi plate, testirajte vlasnike pasa zajedno sa psima... Ne postoji bezveze izreka kakav gazda, takav pas... A do tad od mene nećete videti ni dinara, moraćete da smislite neki drugi 'genijalan' plan za punjenje vaših džepova.

Srdačan pozdrav!
Ponosni vlasnik 'opasne rase'
ljubitelj pasa

#689

2012-02-20 15:03

imam Ženku Staforda koja je umiljata kao mačka.Ne razumem koji je to bolesni um izmislio da se naplaćuje držanje opasnih pasa.Ni jedan pas nije opasan, opasni su ljudi koji ih vaspitavaju.Voleo bi da vidim kako će naplaćivati mafijašima koji vode pse na borbu gde ni policiija ne sme da dođe.

Gost

#691

2012-02-21 00:35

Sramota!Teraju ljude da jadne zivotinje izbacuju na ulicu!

Gost

#692

2012-02-21 00:41

Nemojte placati glupe takse.Koriste jadne zivotinje da bi ljudima oteli pare!

Gost

#693 Re:

2012-02-21 00:42

#682: -

Tako je!


Gost

#694

2012-02-21 01:44

samo bih kao vet tehnicar postavio pitanje ko moze da podeli pse na opasne i bezopasne,na ujedljive ili neujedljive?ne postoje ujedljivi ili neujedljivi psi niti opasni i manje opasni,za sve to su krivi vlasnici koji ih uce da budu takvi,a pit je sto je i vuk bojovic sam jednom rekao najmirnija rasa za coveka!!!i da je najmanji broj napada na ljude bas od te rase(pitbull)
ovo je sramota za ovoliko neznanja u vladi i ovo sve bi se zvalo harac za vreme turaka,nemaju vise sta da naplacuju od naroda,jel je na ivici siromastva i umesto time da se pozabave bave se psima ,al kako kaze narodna poslovica "DAVLJENIK SE I ZA SLAMKU HVATA" pa sad uvode takse..
ako me ubede da ce moj pit bul da ujede coveka pre nego komsijin kane korso,sarplaninac,rotvajler,doberman i ostale rase da ne nabrajam platicu i vise od 30 000 din.
POSTOJE RASE KOJE SU PRAVLJENE ZA NAPAD I ODBRANU OD COVEKA A JOS IH ZARGONSKI NAZIVAJU I "SLUZBENI PSI"
NEMACKI OVCAR,ROTVAJLER,DOBERMAN I JOS PAR RASA KOJE CE BEZ PARDONA NAPASTI COVEKA!Ali kako da DRZAVA sama sebi naplati za te pse kad se koriste u VOJSCI I POLICIJI,paajmo po pit bullu
ako rotvajler ili neka druga "sluzbena rasa" napadne coveka onda je u novinama pit bul OD 40 KILE I VISE SMESNO,JOS I OVO DA DODAM ONOJ KUJI MILI SU NOGE ODSECENE TAMAN SAMO HIRUSKI PRECIZNO I POD SEDATIVIMA I OPIJUMOM,I OSTAVLJENA DA JE KAO NADJU DVE DEVOJKE I DA JE IZVUKU ,A DA ONA NEZACVILI (JEL JE BILA POD SEDATIVIMA I OPIJUMOM)TO JE MOGAO DA URADI SAMO VETERINAR HIRURG I TO JAKO DOBAR JEL BI U SVAKOM DRUGOM SLUCAJU KUJA ISKRVARILA ZA 5 MINUTA!SRAMOTA ZA VLAST KOJA PLASIRA TAKVE LAZNE PRICE!
CUDI ME DA NISU REKLI DA JOJ JE PIT BULL POJEO SVE 4 SAPE TO ME IZNENADILO JAKO!!

velika je steta sto ljudi nisu lepo informisani o ovoj rasi,nego su pogresno informisani da su to UBICE,OPASNI PSI i ostalo,A KAD BI SAMO ZNALI KAKVE SU ONI MAZE I LJUBITELJI COVEKA SVAKO BI IH DRZAO U DVORISTU

Gost

#695

2012-02-21 21:03

Tužno...
GEGA

#696

2012-02-21 21:04

Tužno...
GEGA

#697

2012-02-21 21:06

Jos jedna od mnogobrojnih sramota za Srbiju...

Gost

#698

2012-02-22 14:07

OPASAN PAS NE POSTOJI!!!!! PAS JE COVEKOV NAJBOLJI PRIJATELJ I U STANJU JE ZA NJEGA DA URADI SVE!!!!! PITANJE JE SAMO STA STE TRAZILI OD NJEGA !!!!

Gost

#699

2012-02-22 14:12

MOJ PAPAGAJ HOCE NEKI PUT DA KLJUCNE ZA RUKU..... JEL I ON SPADA U OPASNE RASE? IMAM NEKIH 30-TAK HILJADA ODVOJENIH ZA DRUGO DETE KOJE CEKAM,ALI NIJE PROBLEM AKO TREBA-PLATICU TAKSU :p

Gost

#700

2012-02-22 16:25

Sve te dzukele treba potrovati!!!!