Bus Plus, život MINUS, stop validaciji mesečnih karata

Quoted post


Gost

#213 PAŽNJA: PRAVNA NAGAZNA MINA!

2012-02-10 00:36

Evo šta je napisao jedan komentator članka u Danasu: U zahtevu za izdavanje personalizovane karte potpisali smo da u slucaju zloupotreba ili nesavesnog postupanja sa pretplatnom (personalizovanom) karticom imam obavezu da istu vise ne koristim u te svrhe i da je predam odgovornom licu na njegov zahtev. U istom zahtevu jos pise da navedene moj licne podatke dajem odgovornom licu bez ikakve prisile i zablude potpuno svestan svrhe i cilja prikupljanja i obrade mojih licnih podataka.Istovremeno Clanom 19 Pravilnika (da ne navodim ceo naziv)Sl.list Beograda br. 30 od 29.07.2011 propisano je validiranje svih karate.U guzvama koje su napravljene kod izdavanja personalizovanih karata niko nije procito sta pise u zahtevu.Doduse potpis se moze povuci ali onda nemate pravo na popuste.Teska prevara.
DAKLE, TO JE TA PRAVNA ZVRČKA NA KOJU SE POZIVAJU, ALI NE BRINITE, LAKO SE MOŽE OBORITI. NO TO ZNAČI DA SE OBAVEZNO MORA POKRENUTI OBARANJE TOG PRAVILNIKA, DA NE BI SVAKO OD NAS TROŠIO NOVAC, VREME I ŽIVCE DA SE S NJIMA GANJA PO SUDOVIMA, A ZA TO VREME NE MOŽE DA KORISTI POVLASTICU NA KOJU IMA PRAVO! DAKLE, PETICIJA (KOME jE ONA, UOPŠE, UPUĆENA?) JE LEPA STVAR, ALI NEĆE ONI OD TOGA ODUSTATI AKO IH NE PRIMORAMO! SVE U SVEMU NEMA NAM DRUGE NEGO DA UKLJUČIMO NEKOG DOBROG PRAVNIKA, A I DA SE OBRATIMO OMBUDSMANU - ALI BAVEZNO I JEDNO I DRUGO, INAČE DŽABA NAM SVO OVO NERVIRANJE! PRAVNICI, IMA LI VAS?

Odgovori


Gost

#216 f

2012-02-10 10:14:06

#213: - PAŽNJA: PRAVNA NAGAZNA MINA!

da,evo ja prva nisam procitala sta sam potpisala misleci da potpisujem neku obicnu glupost za izradu kartice, i da ukoliko bi trebalo da potpisujem neki ugovor,benefit program na dobrovoljnoj osnovi,prihvatanje ucestvovanja u kakvom ispitivanju trzista ili cega god ili bilo sta tome slicno onaj ko mi nudi to na ptpis bio bi duzan da me obavesti sta i zasto bi trebalo da potpisem i da me pita da li hocu to da potpisem! to se naravno nije desilo,jer je izrada kartice trajala 1 minut,i ja sam tek kad sam dosla kuci shvatila sta sam potpisala,da ne pricamo o tome da sam isto ta shvatila da cu morati da se otkucavam svaki put samo da bi neka marketinska kompinija zaradjivala na nama! mislim stvarno,nisam bila u zabludi,bila sam glupa! e sad,ako ponistim karticu nema gradskog prevoza,sto je suludo! trebalo bi da je prevoz u sluzbi gradjana,tako se i zove javni gradski prevoz,zato je i nejasno zasto nas neko primorava na koriscenje istog samo ukoliko prihvatimo da budemo deo nekog navodno istrazivanja ili ispitivanja radi poboljsanja kvalitieta saobracaja,sto nije istina,vec smo deo istarzivanja trzista u cilju boljeg plasiranja proizvoda! REKLAMA REKLAMA! svako istrazivanje mora biti na dobrovoljnoj osnovi i uvek se vrsi samo na uzorku tj. na delu populacije. nista od ovog ovde nije slucaj! za mene ovo je vid torture i osecam se kao da sam u zatvoru,ako svi znaju sta je za mene najbolje i svi mi namecu pravila ponasanja cak i 30-im godinama,da da,vazi! U javni gradski prevoz se mora uvesti red,kazu. evo sta kaze doticna Jelena Kostic kogod bila :

10. Šta ako ne validiram personalizovanu karticu?

Ukoliko ne validirate personalizovanu karticu prilikom ulaska u autobus, kontrolor će blokirati karticu i objasniti vam gde možete da izvršite deblokadu, ali će vam dozvoliti da završite započetu vožnju.

Međutim, ukoliko u međuvremenu ne odblokirate karticu, a naiđe kontrola, zabranićete vam da se vozite javnim prevozom iako ste uredno kupili mesečnu kartu!

Nema novčanih kazni za ovakve putnike, a deblokada se obavlja na svih 56 šaltera gde su izdavane personalizovane karte.

evo i linka da vidite ako vam nesto nije jasno http://www.smedia.rs/vesti/vest/85510/Bus-plus-Novi-sistem-naplate-GSP-Bus-Plus-Sve-sto-vam-nije-jasno-a-nemate-koga-da-pitate.html

ja svoju karticu necu da ponistavam,a pravnu pomoc vec trazim,ali postoji jos jedan veliki problem koji ce biti prisutan dok se ne izborimo za ove ciljeve ,a to je diskriminacija od strane kontrolora prema zenama.nisam feministkinja,naprotiv,ali svo vreme voznje u gsp-u gledam kako kontrolori maltretiraju devojcice,devojke i zene,a muskarce cak i ne pitaju za kartu,licno mi se desilo vise puta. i sad opet stres svaki dan i rasprava sa kulturnim kontrolorima koji su zeljni da saslusaju gradjane i njihove primedbe prenesu svojim poslodacima! eh,da je tako.grozan je sistem u kome zivimo.

 

 

 

 

 

 

 

Predrag Cvetković
Beograd

#248 Re: PAŽNJA: PRAVNA NAGAZNA MINA!

2012-02-18 13:40:00

#213: - PAŽNJA: PRAVNA NAGAZNA MINA!

Personalizovanu BusPlus karticu ne mozes da dobijes bez potpisivanja zahtjeva za pristupanje benefit programu. Ja sam probao ali bez uspjeha, mada mnogi kazu da moze, vjerovatno samo u teoriji...

Kombinacija potpisa na taj zahtjev i obaveza validiranja personalizovane kartice prilikom svakog ulaska u autobus/tramvaj/trolu znaci da privatna firma Apex doo moze bez ikakvih problema da rekonstruise kretanje svakog od korisnika personalizovane kartice a da na sudu niko ne moze nista da im uradi jer smo to legalizovali nasim potpisom. Ovo mogu da kombinuju sa marketinskim kampanjama, moja pretpostavka je da im je to bio i cilj.

Pokrenuo sam peticiju koja se bavi ovim pitanjem, pogledajte http://www.peticije24.com/bus_minus_privatnost