Otvoreno pismo ministru nauke

Quoted post

Justice

#95 Fantastican komentar

2012-10-27 01:59

Fantastican komentar "Poenta je da je peticija dobra! A ne ko je 10 15ti 75ti autor koautor!"

Da li je moguce da je 10-ti koautor zaista bilo sta stvarno uradio u radu? Najcesce nije u stanju ni da ponovi naslov, a kamoli da reprodukuje sadrzaj sopstvenog rada. E to je pitanje etike!!

-------------------------------------------------------------------

Nista licno, ali ovo su cinjenice!!

Odgovori

Ivana

#100 Re: Fantastican komentar

2012-10-27 11:39:53

#95: Justice - Fantastican komentar

Vasa ogranicenost prevazilazi moje mogucnosti shvatanja.

Ajmo srpski: sta me briga ko je taj koji je pokrenuo peticiju i da li je 10ti ili 15 koautor u nekom radu!

Vazno mi je da ono sto pise u peticiji je tacno i potpisujem je! Da li ima jos stvari koje nisu dobre u nauci osim navedenih u peticiji? Ima!

Ako vi mislite da ima sta ne valja i da treba menjati, menjajte, a ne sto ovde po ceo dan pljujete ljude iza nekog kao cool nadimka!

Moral mentora

#103 Re: Fantastican komentar

2012-10-27 14:23:27

#95: Justice - Fantastican komentar

Dragi moji, ako niste znali na zapadu je poslednji autor, profesor, mentor itd., samo kod nas mentor mora biti obavezno prvi , a da nije ničim doprineo. Poslednji je obično student koji o tome nekad više zna nego i sam mentor. Tako da se uvek vraćamo na početak o moralu mentora i njegovom dopisivanju saradnika kojima je dužan, a koji su ga isto potpisivali na rad nekog drugog studenta itd.